1

Temat: Qmeg

Czy ktoś z Was mógłby mi podesłać na maila działającą wersję Qmega 4.04? Niestety, to co znalazłem na Pigwie się nie uruchamia z powodu błędu sumy kontrolnej.

2

Odp: Qmeg

ten? przed chwila uruchomil mi sie poprawnie, bez najmniejszych problemow pod atari800...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: Qmeg

A tak z ciekawości, możesz mi powiedzieć jak to robisz? Ja wybieram opcję "Rom Images" i wskazuję ten plik wciskając guzik XL/XE. No ale potem wyświetlany jest komunikat "This ROM does not match the CRC expected" i mam czarny ekran. Inne Qmegi mi działają przy uruchomieniu w ten sposób, ale ten jeden nie chce. Mam emulator Atari800Win w wersji 4.0.

Ostatnio edytowany przez asal (2007-04-04 10:16:26)

4

Odp: Qmeg

pod emu Atari 800Win ten qumeg chyba nie dziabał....ale na realu chodzi jak najbardziej....

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: Qmeg

Niedługo chciałbym zaprogramować sobie Eproma z tym QMegiem, ale wolałbym wcześniej sprawdzić co wgrywam. Może dałoby się zmusić emulator by go jednak odpalił?

Z tego co zauważyłem, po uruchomieniu tego QMega program wykonuje JMP (VIMIRQ), ale pod wskazywanym przez ten wektor adresem nic nie ma, procesor napotyka więc BRK, następuje restart i tak w kółko...

Ostatnio edytowany przez asal (2007-04-04 10:44:55)

6

Odp: Qmeg

jedyne co mi przychodzi do glowy to to ze mogles zle sciagnac ten image (tj. w trybie ASCII, miast BINARY)
chyba ze atari800 nie sprawdza CRC, a atari800win+ tak...

ten komunikat masz wygenerowany przez emuglator (raczej nie, bo bylo by okienko dialogowe), czy bezposrednio przez emulowana atarke (w jej trybie tekstowym)? btw. mozesz jescze przetestowac swoj plikczers:

~/atarak$ md5sum QMeg+\ 4.04.rom
c62a2347337f1bbb2f0da94f67fd7a57  QMeg+ 4.04.rom

btw. bez romu basica nie startuje...
btw2. coby mi zalapalo ze zmienilem roma musze w atari800 zmienic typ systemu :/ ale to juz chyba jako bug report bedzie trzeba na liste wyslac...

Ostatnio edytowany przez jellonek (2007-04-04 11:09:12)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: Qmeg

Ja dostałem coś takiego:

C:\Program Files\Atari800WinPLus\Rom>md5sum.exe "QMeg+ 4.04.rom"
c62a2347337f1bbb2f0da94f67fd7a57 *QMeg+ 4.04.rom

Przy ładowaniu roma pojawia się okienko Atari800Win z komunikatem o błędnej sumie kontrolnej, można je wyłączyć, ale to nic nie zmienia. Próbowałem zresztą kilka razy, przy różnych ustawieniach (z Basicem, bez Basica...)
Może emulator jakoś źle odczytuje adres startu? Niestety, nie udało mi się jak na razie zgadnąć jaki jest prawidłowy.

Ostatnio edytowany przez asal (2007-04-04 11:26:45)

8

Odp: Qmeg

musisz wyłączyć sio pacza i inne ficzery z options

9

Odp: Qmeg

Dzięki, pomogło, zapomniałem o "ficzerach". :)

10

Odp: Qmeg

no tak... taki drobiazg by sie zdawalo ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep