1

Temat: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

Od dłuższego czasu poszukuję już książki wydawnictwa SOETO "Języki programowania Atari XL/XE część 2". Zastanawiam się nawet czy ta książka w ogóle się ukazała. Gdzieś na przełomie lat 80 i 90-tych zamówiłem wysyłkowo w SOETO komplet książek do Atari. Przyszły ale tej pozycji nie było. Niestety nakłady tych książek były znikome, a tym że zapotrzebowanie było większe nikt się specjalnie nie przejmował. Zresztą skoro brakowało surowca na produkcję papieru toaletowego to co dopiero na książki ;) - takie czasy.

Obecnie od dłuższego czasu próbuję namierzyć tą pozycję na Allegro i jak do tej pory bez skutku. Dlatego moje pytanie czy ktoś w ogóle widział tą książkę na oczy, albo co więcej posiada egzemplarz. Chętnie bym go zakupił jeśli ktoś chciałby sprzedać. Jeśli nie to przydałby mi się chociaż skan, bo nie chodzi mi jedynie o uzupełnienie kolekcji.

Ostatnio edytowany przez Urborg (2007-04-18 05:31:16)

2

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

Urborg: no co ty...? Jak koło 2000 roku chciałem z SOETO wykupić resztę książek do Atari, to powiedzieli, "że na śmietnik wyrzucili z pół roku temu" :( Ta książka na pewno była, nawet nie wiem, czy jej nie mam ;) Ale nawet jeśli mam - nie oddam!!! (jeden egzemplarz).

Sikor umarł...

3

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

Ja mam tą książkę. Zapewniam, że to nie jest widmo. Na dowód skan okładki :D

Ale ja również jej nie oddam :)

tomekM

So it is for now and so shall it forever be ...

4

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

ja tez nie oddam ale moge wymienic, jakie tam masz ciekawe fanty?

rzeszow troszke daleko ale bywam

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

xxl napisał/a:

ja tez nie oddam ale moge wymienic, jakie tam masz ciekawe fanty?

rzeszow troszke daleko ale bywam

Fantów ciekawych chyba nie mam. Trochę atarowskich gratów się uzbierało, ale coś warte będa dopiero chyba za 100 lat ;). A co by cię interesowało? Ksiązki, sprzęt, kartridże z grami?

A może mógłbyś skan zrobić, jakby ci się chciało, wiem że masa roboty :-(.

6

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

no ale mozna by dozucic do archiwum. tylko fakt - sporo przy tym roboty :/

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

napewno masz cos co mnie zainteresuje... pomyslmy... juz wiem, "czas", poswiecisz go troche na przerobienie ksiazki na postac elektroniczna? oddasz mi np. pdfa a papier zostanie u Ciebie.

?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

8

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

Języki Atari XL/XE cz. 2, to 172 strony + okładki. Daje to ok. 88 obrazów. Mogę trochę poskanować i pobawić się OCR-em. :) Jeśli pozostali właściciele omawianej pozycji dysponują skanerami i byliby chętni do pomocy, to możemy rozdzielić zadania (strony). :)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

9

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

Chętnie bym pomógł, niestety w chwili obecnej praktycznie nie dysponuję ani czasem, ani skanerem... :(

Sikor umarł...

10

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

No niestety - ja tak samo: ani czasu ani skanera :(

So it is for now and so shall it forever be ...

11

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

Ja musze poszukac, ale zdaje sie ze mialem tylko cz. 2, a nie moglem dorwac pierwszej (w czasach prechistorycznych bylo jak widac odwrotnie).
Nie mam czasu, ale mam skaner, wiec moze sie cos z tego urodzi (jesli znajde te ksiazke, bo w sumie zagladalem do niej kilka razy i uznalem za najmniej przydatna z serii - przynajmniej dla mnie).

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

12

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

Jakby co, to mam obydwie części. Ale nie liczcie, że będę obrabiał dwie naraz. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

13

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

xxl napisał/a:

napewno masz cos co mnie zainteresuje... pomyslmy... juz wiem, "czas", poswiecisz go troche na przerobienie ksiazki na postac elektroniczna? oddasz mi np. pdfa a papier zostanie u Ciebie.

?

Ok. Zgoda. Mam nawet skaner, choć koszmarnie powolny (jakis stary Plustek) ale do skanowania tekstu powinien wystarczyć. Mógłbym w sumie przy okazji przerobić i pierwszą część, którą posiadam coby był komplet :).

14

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

wyslij mi adres, jesli nie bedzie kroila mi sie podroz w Twoje rejony przez najblizsze dwa tyg. to podesle ksiazke poczta.... no chyba ze podjedziesz do Świlczy ok. 3 km (odbior wlasny) ?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

15

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

xxl napisał/a:

wyslij mi adres, jesli nie bedzie kroila mi sie podroz w Twoje rejony przez najblizsze dwa tyg. to podesle ksiazke poczta.... no chyba ze podjedziesz do Świlczy ok. 3 km (odbior wlasny) ?

Czyżbyś mieszkał w Świlczy?! To raptem kilka rzutów beretem od Rzeszowa :). W takim razie mogę podjechać i odebrać osobiście tylko musimy się umówić kiedy. Wysłałem ci wiadomosc na maila.

16

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

ksiazke dalem znajomemu (mieszkaniec rzeszowa) w poniedzialek ja dostaniesz.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

17

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

Skoro Urborg dostanie książkę w poniedziałek, to proponuje podział zadań. Skanowanie już rozpocząłem. Jestem na razie na samym początku, ale jeszcze dziś skończę Kyan Pascala. Pozostanie Deep Blue C, Action! i Dodatki. Z tym drugim uporam się przez weekend. Proponuję zatem, aby Urborg zajął się Action! i Dodatkami. Wystarczy toylko zeskanować. OCR-em zajmę się sam, gdy całość będzie zeskanowana. :)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

18

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

Dzięki XXL. Jeszcze chciałbym wiedzieć jak skanować, i do jakiego formatu to przerobić? Ma to być obraz strony, czy przepuścić skany przez OCR?

Do Lizarda
OK. Możemy się podzielić zadaniami. Pytanie tylko z jaką jakością skanujesz?

Ostatnio edytowany przez Urborg (2007-04-21 05:20:40)

19

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

Urborg napisał/a:

do jakiego formatu to przerobić?

w mojej opinii najlepiej do .DOC. Zajmie wtedy niewiele miejsca, zawsze jest możliwość późniejszej korekcji błędów

jesli będziesz po prostu skanował strony i wrzucał je od razu do PDF to rozmiar książeczki w MB będzie gigantyczny, a to bez sensu bo i taki PDF będzie się ślimaczył przy otwieraniu i ściąganiu

Ja zawsze robiłem tak:
1- skanowanie np. ABBYY FineReader
2- przetworzenie wszystkiego OCR
3 - wrzucam przetworzony tekst do Worda i mając na biurku książkę-oryginał czytam i na bieżąco porównuję i koryguję czy wszystko jest tak samo na komputerze jak w książce (przy okazji książka zostaje w pamięci to jest plus)

20

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

.doc? no bez przesady...
jesli ma byc bez ocr - to djvu jest the best
jesli z ocr - to html - wszedzie sie da odczytac, a i latwiej obrabiac niz .doc

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

21

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

Urborg napisał/a:

Możemy się podzielić zadaniami. Pytanie tylko z jaką jakością skanujesz?

300 DPI w odcieniach szarości, z wykrywaniem stron podwójnych, czyli fizyczna jedna strona książki jest jedną stroną dokumentu w formacie oryginału (A5). Wszystko to robi program OCR. Chciałbym, aby produkt finalny wyglądał możliwie identycznie z tekstem źródłowym.

Na chwilę obecną zrobiony jest Kyan Pascal. Dzisiaj siadam do Deep Blue C, tak więc możesz zająć sie Action! i Dodatkami. Jeśli masz możliwość, to umieść każdą stronę w oddzielnym obrazie i wrzuć na jakiś serwer w postaci archiwum. Tekst przetworzony przez OCR również będzie lie widziany. :)

BTC, generalnie Twoja propozycja jest juz wcielana w życie. Z drobną różnicą: nie DOC a ODT. Finalnym formatem będzie PDF.

Jellnek, tak na dobrą sprawę to plain/text w zupełności wystarczy, jako że książeczka wygląda jakby była drukowana na igłówce w trybie draft. ;)

Ostatnio edytowany przez Lizard (2007-04-21 10:14:39)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

22

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

ale .odt tez wystawcie. dosc wygodny format jesli chce sie np. czysty tekst z niego wyciagnac

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

23

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

Urborg napisał/a:

i do jakiego formatu to przerobić?

jakikolwiek tylko nie skany :-)

to kiedy? ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

24

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

xxl napisał/a:

jakikolwiek tylko nie skany :-)

to kiedy? ;-)

Dzięki Krzyśku za książkę dotarła do mnie we wtorek. Zeskanowałem na razie ACTION i dodatki. A teraz walczę z programem do OCR. Niestety ten który mam dołaczony do skanera (Text Bridge 2.0) jest kiepski. Ale będę miał na dniach od kumpla Fine Readera to zacznę walczyć z tematem.

Lizard daj swojego maila to wyślę ci to co udało mi się zeskanować. Skanowałem jako B/W bo w skalach szarości kiepsko to wyglądało, a poza tym taki format zaleca CorelScan do OCR.

25

Odp: "Języki programowania Atari XL/XE cz.2" by Wojciech Zientara WANTED

Lizard jak żyjesz to się odezwij. Jak nie masz czasu na skończenie całości to podeślij mi swoje skany a ja zrobię OCR i resztę.