1

Temat: Programowanie Jaguara

Hej!

Jak w temacie.Czy ma ktos doswiadzczenie w programowaniu pod Jaga?
Odkurzylem maszynke, posciagalem troche softu, zagotowalem drukarke na wydrukakach roznorakich dokumentacji i... wyglada to zdziebko skomplikowanie ;) Pomoc bylaby mile widziana, lub przynajmniej wsparcie moralne :)

pozdrawiam wszystkichm,

riggs

2

Odp: Programowanie Jaguara

Ja mam trochę doświadczenia.. co konkretnie jest niejasne ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: Programowanie Jaguara

Hm, z pierwszego posta wygląda, że wszystko. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

4

Odp: Programowanie Jaguara

Hej!

Dzieki za odzew!!!
Jak wspomnial moj przedmowca, nie bardzo wiem od czego zaczac. Jest sporo roznego oprogramowania, widzialem nawet fragmenty kodu w c..
Czy jest jakis dobry tutorial do motorolki 68k np. pod ST? Mam wrazenie, ze od tego trzeba bedzie zaczac..
Mam zmodyfikowanego Jaga (BJL) ale narazie kompiluje i ogladam sciagniete fragmenty kodu na PC pod emulatorem Jaga i dosBoxem ;), i do tego Steem z Devpacem..:-P


pozdrawiam,

riggs

5

Odp: Programowanie Jaguara

Zacznij od motorolki, ale po prawdzie to ona służy tylko do odpalania kodu riscowego i potem się ją uwala bo to najwolniejszy device na całej magistrali. Jak piszesz na pececie to załatw sobie madmac-a, to taki assembler 3 w jednym, czyli m68k + obydwa rizki. Jaga w C nie poprogramujesz bo nie ma żadnego kompilatora dla custom chipów, a tak jak mówiłem m68k się nie używa jeśli chce się coś szybkiego napisać :) Ból jest wielki z tym, że nie ma działającego debugera pod BJL-em.
Ja zaczynałem jak jeszcze nie było oficjalnej dokumentacji na sieci. Teraz jest znacznie łatwiej zacząć coś robić.

Jak masz jakieś konkretne pytania to daj na priv.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

6

Odp: Programowanie Jaguara

Dzieki za odpowiedz! Napewno sie zamelduje ;-)
Co do porgramowania w C to polecam strone http://removers.atari.org !
W sekcji download jest biblioteka w C dla Jaga do 2D. Wykorzystujaca GPU Blitter DSP i.t.d.  do
obslugi animacji, spriteow, skalowania, dzwieku itp. Sa tez przykladowe programy.  Niestety mam osobiscie problem ze skompilowaniem tego (plik makefile wyglada nieco dziwnie..)

pozdrawiam,

riggs