Temat: 2 dyski do Mega STE

Mam problem bo nie wiem jak przekopiować dane z dysku zamontowanego w Mega STE na inny dysk który mam po partycjonowaniu i który indywidualnie jest widziany przez system. Czy jest możliwe zainstalowanie w ww kompie 2 fizycznych dysków scsi na jednej taśmie tak aby były widoczne na pulpicie. Prosze o pomoc i z góry dziękuję.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

2

Odp: 2 dyski do Mega STE

Rysiu, a nie masz juz paskudnego interfejsu? Jakis czas temu znalazlem informacje (ze schematem) na temat podpiecia drugiego dysku (modyfikowalo sie chyba tylko tasme scsi). Nie mam niestety juz tego pod reka ale pamietam, ze swego czasu podsylalem Tobie lub Radkowi linka do stronki gdzie znajdowaly sie te schemaciki (czy nawet juz konkretne pliki). Poprzegladaj archiwum, ja pod koniec tygodnia dopiero dorwe plytki z kopiami dokumentacji wiec podesle jak cos znajde.

ślamk!

3

Odp: 2 dyski do Mega STE

Tutaj jest opis jak podłączyć drugi dysk SCSI do MSTE (o ile akurat strona chodzi):
http://atari4ever.free.fr/hardware/drives.html
Pozycja "Fit two SCSI hard disk in your Mega STE or Stacy", plik się zwie SCSIMSTE.ZIP
Myślę, że o to chodziło :)

Było miło :) Do widzenia.

4

Odp: 2 dyski do Mega STE

tak jest taka opcja, tylko niestety nalezy dokonac malej przerobki, oryginalny interfejs SCSI w MSTE niestety jest bardzo ubogi i standardowo obsluguje tylko 1 urzadzenie. Mozna go zmusic do obslugi maks 2 urzadzen. przypominam ze pozostaje jeszcez kwestia parzystosci...

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

Odp: 2 dyski do Mega STE

Paskudowy interfejs mam, ale chodzi mi o 2 dyski scsi, jeden zamontowany w medze troche wolno mi startuje. Kupiłem drugi ST32151,przygotowałem do zapisu ale jak go podłączyć skoro mega widzi tylko jeden. Istnieje jeszcze możliwość kopiowania via nullmodem na PC i "abarotno" na mege z nowym dyskiem. Ale to robota na lata. Dzieki za pomoc i czekam na więcej.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

6

Odp: 2 dyski do Mega STE

No to jak masz paskudowy, to na paskudowuy i abarotno :)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

7

Odp: 2 dyski do Mega STE

Jeżeli chodzi o parzystość, to można zrobić małą przeróbkę (sam taką miałem i było git :) ):
http://atari.nvg.org/parity/parity_gen.html

Było miło :) Do widzenia.