26

Odp: turbo board - zalozenia

.;... a ja uważam, iż 65c816 jest przecież n-astępną generacją (NG??), czy niejako rozwinięciem 6502, czyli idąc dalej za tym coś być może jak porównanie XT do AT .. jestem generalnie za, lecz MUSI być możliwość (przełącznik) powrotu do std procka. Czyli oryginalny procek na płycie, a 65c816 w formie jakiejś dołączonej "karty". ... jedyny problem to zakup tegoż procka. Do tej pory udało mi się zdobyć dwie szt. (dil), a szukałem tego chyba lat kilka. Acha, jest możliwość zdobycia ok, 10 szt. razem z Apple IIgs, tyle, że trzeba by kupić wszystko na raz, a cena jednego Apple'a to ok. 50 zeta. Jeszcze to sprawdze.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

27

Odp: turbo board - zalozenia

... a i jeszcze to. Sparta DOS X v. 4.22/1995 FTE obsługuje kartę Sweet16/ ta oczywiście na pokładzie ma wspomniany procek na pokładzie. Co wy na to?? ... hmmm, a może ma ktoś schemat Sweet16?? ... eeeee chyba nie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

28

Odp: turbo board - zalozenia

Sweet16 hmmm... chyba nikt nie schematu... Podłączenie 65c816 nie jest jednak takie trudne jak się wydaje. Wystarczą dwa układy TTL..

29

Odp: turbo board - zalozenia

Pasiu nawet Ty ?  :twisted:

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

30

Odp: turbo board - zalozenia

W moim odczuciu w rozszerzaniu Atarek nie ma nic zlego. Czy to bedzie stereo, pamiec czy turbo to i tak wciaz bedzie ten sam komputer i ta sama atmosfera z nim zwiazana. Commodorowcy chyba z tym problemu nie maja. SuperCPU powstale w 1996 ma sie u nich dobrze i nie bylo zadnych watpliwosci z jego uzytkowaniem (powstal nawet Linux na komode!). Turbo do Atarki z prawdziwego zdarzenia powstalo takze w 1996. HyperSpeed wykonal niemiec Mario Trams z Digital Force. Powstalo pare egzemplarzy ale na tym koniec, bo bylo bardzo male zainteresowanie. Jakie ma to cos parametry? Jak czytalem pedefa (mozna go znalezc na sieci), to musialem szczeke sobie podtrzymywac z wrazenia...

31

Odp: turbo board - zalozenia

Masz na mysli Lunixa ? Toz to nawet kolo linuxa nie stalo ;-)
Sorry ale chyba sie przejezyczyles Pasiu. Pozdrowka serdeczna dla ciebie i brata baj de lej !!!