1

Temat: ATARI 1040 STF - problem z wykonaniem podlaczenia Atari -> SCART

witam,
mam duży problem ponieważ kupilem na allegro Atarynke jak w temacie i próbowałem wykonac kabel na podstawie linku z http://www.howell1964.freeserve.co.uk/A … _Video.htm bez użycia niczego czyli same kabelki i wytki.

po wykonaniu kabla na telewizorze mam tylko czarny ekran i slysze klikanie klawiatury oraz nic wiecej...

w czym moze byc problem - czy coś źle wykonałem - czy to atari jest padniete??


prosze o pomoc...



pozdrawiam,
drew

Odp: ATARI 1040 STF - problem z wykonaniem podlaczenia Atari -> SCART

Spróbuj połączyć wszystkie masy na SCART.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: ATARI 1040 STF - problem z wykonaniem podlaczenia Atari -> SCART

nic nie dały masy- myslałem tez czy nie odciąć wszystkiego i spóbować puścic Composite - nóżka 2 na 20 nóżkę Scarta... teraz na szybko nic się nie zmieniło ale popołudniem porządnie to przylutuję...

ewentualnie moze udałoby się puścić jakoś po styku mono??


pozdr

4

Odp: ATARI 1040 STF - problem z wykonaniem podlaczenia Atari -> SCART

witam,
jednak po połączeniu nózki 2 z 20 w scarcie nie ma dalej obrazu :(


moze ma ktos jakis pomysl???

Odp: ATARI 1040 STF - problem z wykonaniem podlaczenia Atari -> SCART

To masz coś skopane, bo ja miałem swego czasu taki kabel zrobiony i wszystko było ok a obraz jak żyleta.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: ATARI 1040 STF - problem z wykonaniem podlaczenia Atari -> SCART

wjtaj,

a miałeś taki schemat jak ja?
bo moze robie to w/g zlego schematu? ale jeśli nie to generalnie jak są połączone nóżki 2 atari i nożka 20 scart powinna być jasność

spróbuję też rozkrecic atari i sprawdzić czy tam coś nie jest np oderwane etc

:( a miało być tak pięknie

7

Odp: ATARI 1040 STF - problem z wykonaniem podlaczenia Atari -> SCART

schemat jest prosty jak... chodzi o to zeby pasowaly sygnaly 1/1. R G B oraz SYNCHORNIZACJE. jezeli podlaczasz przez COMPOSITE VIDEO to nalezy pamietac ze modele STF nie maja tego sygnalu! Jest zdaje sie tylko Composite SYNC..


wychodza braki w naszej ATARIKI (pedii) :/

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

8

Odp: ATARI 1040 STF - problem z wykonaniem podlaczenia Atari -> SCART

braki spowodowane są brakiem czasu :( mam już 3 atari i tamte jakos mi ruszyły łącznie z interfejsem sio2pc np a 1040 - ten który miałem jako niestety ostatni w przeszłości nie chce działać i dzieki za pomoc ponieważ nie jestem elektronikiem by to było dla mnie prościutkie :)

skoro on nie ma composite to nie było szans by ruszyło... a miałbyś dla mnie jakiś link do schematu jak to zlutować - poneiważ z tego linku powyzej nic nie ruszyło... gość z allegro milczy i nie chce mi napisać czy on to odpalał czy nie - w aukcji tylko była opisana reakcja po włączeniu - kontolki i stacja a ja sie zdecydowałem bo małe jest tego sprzętu na allegro...
teraz jak poczytałem to wolałbym 1040 ste lub nawet falcona :) jeśli by był dostępny...

mam prośbę o objaśnienie tego jak to podłączyć jakoś łopatologicznie jeśli można - bede bardzo wdzięczny bo jak praca za bardzo absobruje to ciężko to wszystko połączyć - chociaż marze to uruchomić kosztem każdej wolnej chwili

oczywiście dodam na koniec, ze w/g linku powyzej są podłączane r g b i masy... ale to chyba nie wszystko...


pozdr

Ostatnio edytowany przez drew (2007-06-19 17:41:21)

Odp: ATARI 1040 STF - problem z wykonaniem podlaczenia Atari -> SCART

Robiłem bez schematu, miałem tylko rozpiske złącza monitorowego w STE i złącze EURO, chwile pogłówkowałem, zaniosłem kumplowi do zlutowania i działało. Za pierwszym podejściem ekran mi "odjeżdżał" w prawo im więcej w danej linii było białego koloru, ale po połączeniu wszystkich mas (bo STE ma jedną a EURO na każdy sygnał oddzielną) było ok.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: ATARI 1040 STF - problem z wykonaniem podlaczenia Atari -> SCART

to znaczy, ze atari jest padniete poniewaz tak miałem na początku... każda masa i r g b ze złącza... kumpel mi też to zlutował ale obraz był różowy i nic oprócz tego nie było... dlatego je odciąłem i próbowałem przez composite... musze rozkrecic atari koniecznie i jakby ktos miał sprawne STE do sprzedania lub falcona to prosze o info

11

Odp: ATARI 1040 STF - problem z wykonaniem podlaczenia Atari -> SCART

kontaktowałem sie z poprzednim właścicielem, który miał  do zestawu monitor atari(niestety sprzedal go na allegro za 30 pln :(( ) i okazało się że na nim wyswietlał ikonki wiec moze po prostu nie puszcza syg. na kabel?? byc moze trzeba to jakoś połączyc do monitora a na tv nie ruszy - ktos ze starych włascicieli st przypomniał mi ze czasami podłączało się 3 kabelki do monitora i działało...


moze ktoś ma jakis pomysł??


pozdrawiam i z gory thx za odp