1

Temat: Loadery do Turbo 2000

Czy są gdzieś na sieci dostępne loadery do Turbo 2000? Pamiętam, że kiedyś było coś takiego jak L1, L2, wieloblok... Czy gdzieś to jest?

Odp: Loadery do Turbo 2000

Pamietam loader ! wykrzyknik. Mam go na kasecie. A zagladales do casarchiwum.Adres na str. glownej. Sory za pisownie, cos mi win szaleje.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

3

Odp: Loadery do Turbo 2000

loader ! nie jest do Turbo 2000.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Loadery do Turbo 2000

Ryszard Mauersberg napisał/a:

A zagladales do casarchiwum.

Tak, zaglądałem do CAS archive i na pigwę. Niestety, jakoś tych loaderów nie znalazłem. :(

5

Odp: Loadery do Turbo 2000

To jeszcze maila sprawdź - chyba coś tam dotarło było. :)

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: Loadery do Turbo 2000

uU mnie na stronie dereatari w dzialr Serwis. Przy okazji opisu Turbo KSO  jest link do atr dyskietki z oprogramowaniem, są i te loadery.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

7

Odp: Loadery do Turbo 2000

jer napisał/a:

uU mnie na stronie dereatari w dzialr Serwis. Przy okazji opisu Turbo KSO  jest link do atr dyskietki z oprogramowaniem, są i te loadery.

Dziękuję bardzo. Znam tą stronę, bardzo dużo można się z niej nauczyć. Często wykorzystuję Pana schematy.

8

Odp: Loadery do Turbo 2000

po latach.... takie loadery są zebrane np. tutaj: http://atari.turiecfoto.sk/soft/

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

9

Odp: Loadery do Turbo 2000

I Voy coś ostatnio robił - w Turgenie są jakoweś, w tym nowy lepszy - na AOL jest coś więcej.

10

Odp: Loadery do Turbo 2000

Baktra zaczął rozpracowywać formaty loaderów do softu z blokami INIT, bo takich do dolnośląskiej odmiany czeskiego Turbo 2000 powstało od groma i ciut-ciut, a przodował w tym Tomasz Rolewski. Nagrania z nimi były znane jako "zabezpieczone", bo nie szło ich wczytać do zwykłych kopierów typu Speed, czy The Great Trouble. Stanowiły jedno nagranie wraz ze wczytywanym programem i zajmowały góra kilkaset bajtów. Na razie Baktra dodał format "niezabezpieczonego" nagrania, znanego szerzej jako Auto Turbo oraz format kopiera Unknown Exterminator.

Marzy mi się konwersja nagrań zapisanych Plaza Copier 1.0 Radosława Popławskiego, bo nie idzie tego niczym ruszyć (loader w normalu połączony z zapisem w Turbo 2000 plus bloki INIT z krótkimi sygnałami pilotującymi między nimi). Mam parę kaset tak nagranych i jedyny sposób na wyciągnięcie danych z takiego zapisu to chyba freezer i zrzut na dysk.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

11

Odp: Loadery do Turbo 2000

To może Baktra będzie w stanie to ruszyć?

12

Odp: Loadery do Turbo 2000

Dwa tygodnie temu wrzuciłem przykładową grę w tym formacie na Atari Age, ale nie wiem, czy Baktra czytał ten post. :P

Przy okazji: Atari800-a8cas nie jest w stanie wczytać takiego nagrania, bo wczytuje albo tylko w turbo (ustawienie Turbo active na Yes) albo tylko w normalu. Nie można korzystać z nagrań z loaderem w normalu złączonych z zapisem turbo.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie