26

Odp: Co to za dopalacz ?

Tak jak mówi/pisze Zenon - to, że te scalaki są cieplejsze, to jest normalne - póki "nie parzą" gdy się je dotyka, to nie należy się tego bać. I jeszcze jedna sprawa - jeżeli którykolwiek ze scalaków jest w podstawce, to warto sprawdzić, czy jest "porządnie dociśnięty", oczywiście nie należy przesadzać z siłą docisku. Zdarza się, że przy lekko poluzowanych scalakach pojawiają się "zwisy".

27

Odp: Co to za dopalacz ?

ktoś powie że ja tak falowo piszę bo ostatni post w tym temacie był też w czerwcu... tamtego roku. xD

Ale korzystając z chwili czasu chcę odbudować tą moją "zdewastowaną" atarkę. W związku mam pytania.
Czy poziome jasne pasy przechodzące z dołu do góry to może być wina zasilacza ? Ostatnio odpalałem na zasilaczu ATX ale teraz próbowałem na uniwersalnym zasilaczu z regulacją napięcia. Jest stabilizowany jednak pasy są widoczne. Druga sprawa
http://www.janusz15.strony.gni.pl/foto1.jpg czy ktoś wie jaki tam ma być rezystor (tak mi się wydaje) tuż przy modulatorze którego niestety nie ma ? :/

Trzecia i ostatnia rzecz to czy da radę domontować jakiś inny modulator np. z odtwarzacza video ?

28

Odp: Co to za dopalacz ?

To co ci brakuje to jest oznaczone jako  c16? Jesli tak to jest kondensator 100 nF a nie rezystor. Modulator mozna dopasowac ale po co? Daj znac na prv, to wyszperam orginal.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

29

Odp: Co to za dopalacz ?

że tak "zapytowywuje" grzecznie, ile  srebrników jest warty ? :>

30

Odp: Co to za dopalacz ?

z góry przepraszam że odświeżam mój stary temat. Zapewne nie jest totolerowane ale zaryzykuję. Więc powoli dorabiam atarkę do stanu używalności. Próbuję analizować co tam ktoś namieszał i odtwarzać. Więc potrzebowałbym porady czy jest to modyfikacja "elektronika" czy fabrycznie. Na czterech kościach są zworki zrobione kabelkiem między pinami 10 i 10 oraz przy innych dwóch jest jeszcze zworka między pinami 15 i 15. Co mogą powodować takie zworki, a może są one wymagane przy rozszerzaniu pamięci ?

EDIT

w sumie już nie ważne odnośnie tych zworek. Wydaje mi się że to z tego powodu że zostały dolutowane kości aby rozszerzyć pamięć do 128 kb. Przynajmniej tyle pokazuje w sysinfo. Na razie walczę z różnymi drobnymi bugami typu ruszające gniazdo zasilania.

Ostatnio edytowany przez SQT (2009-12-18 20:01:17)