Temat: Dysk SCSI

Kupiłem sobie niedawno dysk  http://www.allegro.pl/item281436744__ic … _bcm_.html
i mam problem z podłączeniem go do Atari Mega STe . Czy ma może ktoś schemat kabla - przejsciówki ASCSI_SCSI1 lub jakiś dobry pomysł ? Za pomoc z góry dziękuję.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

2

Odp: Dysk SCSI

Rysiek zeby podlaczyc SCSI do ST/E potrzebujesz kontrolera. Jezeli to jest ICD to rzeczywiscie moglbyc dedykowany do ST. Z tym ze jak widac na tylnym panelu zlacza sa typowe SCSI, tak wiec potrzebny jest jeszcze miedzy STE a DYSKIEM kontroler. Obawiam sie ze sam kabel nie wystarczy, niestety. Sprawdz jeszcze w srodku czy niei ma tam kontrolera ale wydaje mi sie ze to jest urzadzenie z okresu okolo roku 1995 kiedy kontrolery byly juz na zewnatrz.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

Odp: Dysk SCSI

Dysk jest b.fajny bo pomimo niewielkich gabarytów kontroler i zasilacz jest wewnątrz. Sam dysk to Quantum 105 /104 mb/, w przyszłości wymienię na większy. Rzecz w tym aby znależć schemat wyprowadzenia sygnałów pomiędzy SCSI1 a ASCSI.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

4

Odp: Dysk SCSI

Miałem kiedyś Supra Drive. Wewnątrz był dysk SCSI i kontroler, który konwertował sygnały ASCSI do SCSI.
ASCSI to złącze z tyłu komputera, o ile pamiętam 19pin. Kontroler zawierał ok. 10 TTL, a płytka była wielkości dysku twardego 3,5".

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

5

Odp: Dysk SCSI

Rysiek, jezeli w srodku masz kontroler to ten kontroler musi miec wyjscie (zlacze). I powinno to byc 19pin DSUB tak jak w ST ACSI. a z drugiej strony powinno byc wyjscsie SCSI.

Gdzie ten kontroler. Zdjecia?

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

Odp: Dysk SCSI

Vulgar masz rację! Błędnie zinterpretowałem tylną ściankę dysku jako kontroler.Pozostaje albo podpiąć taśmą do kontrolera od megi lub wyjąć kontroler z innego dysku do atari.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

7

Odp: Dysk SCSI

Gdzieś widziałem opis interfejsu do drukarki laserowej do ST. Podobno to też jest kontroler scsi.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

Odp: Dysk SCSI

Dziękuję za pomoc, mam już interfejs, a na dysku jest sys ICD i 4 partycje.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

9

Odp: Dysk SCSI

w takim razie mam jakąś inną wersję kontrolera ICD, bo mam w tym ACSI na "normalny" 19 pinowy :) kabelek, a złącza które widać na fotkach to po prostu "przedłużenie" taśmy SCSI jak na mój (taki czy inny) gust :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: Dysk SCSI

Masz taki sam kontroler. Po prostu polaczlem dysk z kontrolerem tasma, a dalej kablem 19 pin.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

11

Odp: Dysk SCSI

mam zupełnie inaczej rozplanowane wyjścia "mediów" na zewnątrz, a kontroler w środku kto wie, może taki sam, lub nieco podobny - a jak? - Masz to wraz z rtclockiem??

chodzi dokładnie o http://atariki.krap.pl/index.php/AdSCSI_ST   -   czyli AdSCSI Plus ST

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info