Temat: Skaczący obraz

Od kilku dni mam problem z moją "wypasioną ATARKĄ",/ 1mb, qmeg,stereo, sio2pc /. Otóż obraz na monitorze LCD - tv skacze pomiędzy szarym a kolorowym a margines też sie co chwile zmienia. Po podłączeniu innej "maszyny" obraz jest super. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł ,proszę o radę, za co z góry dziękuję.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

2

Odp: Skaczący obraz

A masz możliwość sprawdzenia tej atarynki z mocniejszym zasilaczem ? Kiedyś miałem atarkę z zasilaczem o wydajności prądowej rzędu 1A - po wrzuceniu kilku rozszrzeń na obrazie zaczęły pojawiać się "pływające zniekształcenia" - gdy podłączyłem inny zasilacz (od bodajże 800XL) z wydajnością 1,5A problemy zniknęły. Nie twierdzę, że to musi być to, ale jeżeli masz możliwość, to sprawdź czy z innym (najlepiej mocniejszym) zasilaczem problemy pojawiają się.

Druga myśl która mi się nasuwa, to potencjometr do regulacji kolorów (ten od spodu) - może jego "suwak" ma problemy z dobrym kontaktem z warstwą oporową i dlatego raz jest kolor a raz szarość... czy zmiany koloru mają miejsce częściej, gdy np. wstrząśniemy podłożem/atarynką ? Jeżeli tak, to problem może tkwić właśnie tutaj.

Ostatnio edytowany przez macgyver (2008-01-24 14:17:14)

Odp: Skaczący obraz

Dzięki macgyver , narazie porażka . Nie moge znależć przyczyny.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

4

Odp: Skaczący obraz

A popukaj w machinę, może zimny lut .... Jakby coś się zmieniało to trzeba by tor chrominancji przelutować.
A może kwarc 4,43 MHz pada ....

pomidor

5

Odp: Skaczący obraz

otwórz kompa i poruszaj jedyną na płycie podkówką - to o czym wspomniał Mac

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info