1

Temat: Myszka do atari/commodore

Jakimś takim cudem przypomniało mi się, że... posiadam myszkę do atari! No powiedzmy: do komodziaka, ale z możliwością obsługi atari.

Pracuje spokojnie jako joystick, podobno także jako paddle (tego nie sprawdzalem). Do myszy była dyskietka z softem biurowym do komodziaka - być może jeszcze ruszy...

Za ile można by takie cudo sprzedać ?

Przy okazji spytam się, czy ma ktoś na zbyciu XEGSa PAL o wartości użytkowej - kabelek SIO2PC by się przydał... ewentualnie z jakąś "pamięcią zewnętrzną" przez PC widziana (pendrive pod atari ?) - za ile można by kupić ?

PS. Sam nie wiem, gdzie wątek rozpocząć - na razie tylko info o cenach szukam, więc do "kup-sprzedaj-zamień" nie wrzucę... a i zapewne chcielibyście te cudo obejrzeć...

___
Press play on tape...

2

Odp: Myszka do atari/commodore

Zalezy w jakim stanie - no i czy masz pudelko :-). Tak od 30 do 150 PLN.

3

Odp: Myszka do atari/commodore

Hmmm... w takim stanie:


http://www.flashfactory.ovh.org/show/atari/myszka_8bit/pudelko_od_gory_1.jpghttp://www.flashfactory.ovh.org/show/atari/myszka_8bit/pudelko_od_spodu_1.jpg

http://www.flashfactory.ovh.org/show/atari/myszka_8bit/mysz_od_spodu_1.jpghttp://www.flashfactory.ovh.org/show/atari/myszka_8bit/pudelko_wnetrze_1.jpg

http://www.flashfactory.ovh.org/show/atari/myszka_8bit/dyskietka_i_instr_1.jpghttp://www.flashfactory.ovh.org/show/atari/myszka_8bit/instr_wnetrze_1.jpg

//EDIT: po godzinie googlania: czy mi się wydaje, czy to jest unikat ?

Ostatnio edytowany przez maw (2008-01-31 09:47:41)

___
Press play on tape...

4

Odp: Myszka do atari/commodore

nie widziałem myszy w takim wydaniu wcześniej. Ile można za to? - allegro twym przyjacielem :) - jak nie sprawdzisz, to nie będzie wiadomo. Dla kolekcjonerów na pewno pudełko będzie co najmniej tak ważne (i cenne), jak sam sprzęt :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Myszka do atari/commodore

nie myślałem o sprzedaży... traktuję to jako "długoterminowe papiery wartościowe" :)

a jeżeli już, to wymieniłbym na działającego XEGSa, może być z modyfikacjami - no ale nie wiem, czy nie za dużo to by było :)

___
Press play on tape...

6

Odp: Myszka do atari/commodore

Ja chetnie to kupie, jezeli bedzie kiedys na sprzedaz. Ale poki co, to czy mozna by prosic o skany dokumentacji i kopie software'u? Chcialbym zrobic obsluge dla tego rodzaju myszki w mojej nastepnej produkcji.

7

Odp: Myszka do atari/commodore

Jeżeli chodzi o mysz do C64 to kiedyś kupiłem taką (oznaczenie SV-705) i podłączyłem do atarki. Według mnie to była trochę sztuka dla sztuki - działało to wybitnie jak joystick a nie jak rasowa mysz, więc praktycznej przydatności z niej nie było.

8

Odp: Myszka do atari/commodore

ikplus napisał/a:

Ja chetnie to kupie, jezeli bedzie kiedys na sprzedaz. Ale poki co, to czy mozna by prosic o skany dokumentacji i kopie software'u? Chcialbym zrobic obsluge dla tego rodzaju myszki w mojej nastepnej produkcji.

Tak jak pisałem, wolałbym mieć na zamianę na XEGSa , choćby nawet z dopłatą, ale jak jesteś chętny z propozycją, to pisz na priva.

Software jest wyłącznie pod komodka. Tak samo pozostałe strony instrukcji (tylko opis softu). Działała bez jakiegokolwiek dodatkowego softu pod atarynką.

Używałem z arkanoidem, ale zabijcie mnie - nie wiem, czy jako joy, czy jako paddle. Moja atarynka leży padnięta, więc nawet po zmianiach wartości rejestrów tego nie sprawdzę.

Jedno jest pewne: rysowanie było o wiele przyjemniejsze - do tego stopnia, że nawet napisałem własny "program graficzny" - bez porównania w stosunku do joy-a :)

___
Press play on tape...

9

Odp: Myszka do atari/commodore

Czy jest ktoś chętny do zrobienia fizycznej kopii na podstawie płytki drukowanej tego egzemplarza ? Jeżeli tak, to jest sens, by ją rozkręcać... i od razu mówię: jeden egzemplarz bym zamówił. Mam parę zepsutych myszy ps-owych i szeregowych, więc powinno się z tego dać skompletować działającą kopię.

//EDIT: oryginał jest do sprzedaży, pójdzie na aukcję z ceną minimalną z oferty przesłanej mi na priva przez ikplusa. Jeżeli nie osiągnie tej ceny na aukcji, myszka idzie do niego.

Ostatnio edytowany przez maw (2008-04-18 22:35:36)

___
Press play on tape...

10

Odp: Myszka do atari/commodore

macgyver napisał/a:

Jeżeli chodzi o mysz do C64 to kiedyś kupiłem taką (oznaczenie SV-705) i podłączyłem do atarki. Według mnie to była trochę sztuka dla sztuki - działało to wybitnie jak joystick a nie jak rasowa mysz, więc praktycznej przydatności z niej nie było.

Ależ była przydatna, w niektórych programach graficznych (np. Trzmiel i XL-Art) :)  Wiem to z autopsji.
Spytaj Eru co taką myszką narysował kiedyś amigowy grafik o ksywie ANIMAL (tzn. stworzył coś na Atari) - to było naprawdę niezłe!

11

Odp: Myszka do atari/commodore

Ponawiam pytanie: Czy jest ktoś gotów zrobić jej kopię na podstawie zeskanowanej obustronnie płytki (strona lutów i układów) ? Chciałbym ją wystawić do sprzedaży, Ikplus już złożył ofertę.

//EDIT: ikPlus się wycofał.

Ostatnio edytowany przez maw (2008-06-02 11:59:42)

___
Press play on tape...

12

Odp: Myszka do atari/commodore

Zrób te skany i wyślij mi na meila, popatrzę, co w środku

13

Odp: Myszka do atari/commodore

Dzięki, linki poszły na maila.

___
Press play on tape...

14

Odp: Myszka do atari/commodore

No więc myszka M-1 poszła na aukcję - mogę prosić o przeniesienie wątki do kupię/sprzedam ?

MM: Mówisz - masz. - dzięki.

Ostatnio edytowany przez maw (2008-06-17 18:50:51)

___
Press play on tape...

15

Odp: Myszka do atari/commodore

dodatkowe fotki myszy 8bit

Ostatnio edytowany przez maw (2008-06-03 10:22:29)

___
Press play on tape...

16

Odp: Myszka do atari/commodore

szkoda, że nie ma opcji 'merge' na forum... myszka dalej jest do wzięcia.

___
Press play on tape...

17

Odp: Myszka do atari/commodore

Znowu ją sprzedajesz (klik) czy to już ktoś inny?

18

Odp: Myszka do atari/commodore

Tak, jest nadal do wzięcia, choć jeszcze parę dni i się chyba całkiem rozmyślę, bo właśnie programik, który piszę, optymalizuję pod kątem jej użycia.

___
Press play on tape...

19

Odp: Myszka do atari/commodore

MAW, to ty w takim razie mieszkasz rzut beretem ode mnie. A może już się gdzieś widzieliśmy? :)

20

Odp: Myszka do atari/commodore

Być może na giełdzie w Związkach albo jeszcze w Baildonie - w codziennym życiu to raczej nie, bo... mieszkasz po drugiej stronie granicy ;-)

___
Press play on tape...

21

Odp: Myszka do atari/commodore

Mieszkać mieszkam, ale pracuję w Katowicach. Poza tym to jesteśmy przecież w strefie Schengen i granicy w zasadzie już nie ma, więc nie masz się czego obawiać ;)

EDIT:
Żeby nie dostać bana od Kierownika za offtopikowanie, to napiszę, że mam podobną myszkę z C64 i bardzo sobie ją chwalę - linka do zdjęć. :P

Ostatnio edytowany przez larek (2008-06-25 21:07:32)

22

Odp: Myszka do atari/commodore

eee no to moja jest hamerykańska - i z boxem :P

//EDIT: Larek - to ta myszka jest na zdjęciach u Kaza ? No i gratulacje tak udanego zewnętrznego tuningu atarynki (bo jeszcze nie zdążyłem pogratulować) :)

Ostatnio edytowany przez maw (2008-06-26 08:44:17)

___
Press play on tape...

23

Odp: Myszka do atari/commodore

hamerykańska może jest ale obie "made in taiwan" :) a boxa do niej też mam i jakieś oprogramowanie na dyskietce (do C64) też się znajdzie. Niestety instrukcji nie mam. Nawet nie wiem czy powinna jakaś być :P


EDIT: dzięki. Tak, to ta sama myszka.

Ostatnio edytowany przez larek (2008-06-26 17:21:19)