Temat: Tytuł gry a może i sam zrzut...

We wczesnych latach 90-ych (91, 92?...) powstał polski klon gry Sokoban. Nie jest to żaden z tych dostępnych na atari online... Pamiętam, że tytuł był zmieniony (Magazynier?..) Nazwisko jednego z autorów - Wojciech Karolik - i była na wstępie fajna muzyczka. Rozchodziło się to trochę na jakichś giełdach w Olsztynie, ale niestety przepadło - autorowi również. Widział gdzieś ktoś to może? Mam stosunek sentymentalny :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2

Odp: Tytuł gry a może i sam zrzut...

chyba był w jednym z Bajtków "tylko o atari"...

___
Press play on tape...

3

Odp: Tytuł gry a może i sam zrzut...

Czy przypadkiem tego klona Sokobana (cos z robotem) nie napisal TDC? ;)

4

Odp: Tytuł gry a może i sam zrzut...

To może jeszcze jeden :) Nie, autorzy tam byli z nazwiska: Wojciech Karolik, Krzysiek Bieńkowski (chyba?) i autor muzyki Bartłomiej Wieczorkowski (czyli ja :))

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5

Odp: Tytuł gry a może i sam zrzut...

maw napisał/a:

chyba był w jednym z Bajtków "tylko o atari"...

To chyba raczej nie ten :) Kod by zamieścili?.. Poza tym Wojtek nie wspominał nigdy. To nie było w basicu

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

6

Odp: Tytuł gry a może i sam zrzut...

Bo to nie było w basicu. Ze dwie strony hexdata.

//EDIT: nie było tego w dodatkach, na pewno nazywało się "Magazynier" - musiałbym przekopać się przez 4 roczniki...

Ostatnio edytowany przez maw (2008-02-11 13:33:09)

___
Press play on tape...

7

Odp: Tytuł gry a może i sam zrzut...

taa... Magazynier na 100% był w Bajtku w klanie Atari... ale czy to to?

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

8

Odp: Tytuł gry a może i sam zrzut...

Muffy napisał/a:

taa... Magazynier na 100% był w Bajtku w klanie Atari... ale czy to to?

Raczej nie, gra była 100% w asmie, z muzyką w CMC, i raczej nieopublikowana poza prywatnym / giełdowym kopiowaniem. Tak tylko myślałem, że może komuś wpadło w ręce :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

9

Odp: Tytuł gry a może i sam zrzut...

to moze master head?

pospieszylem sie... nie doczytalem, ze tam juz byli autorzy. ale master heada warto odswiezyc chocby dla muzyki :)

Ostatnio edytowany przez AXE/SSG (2008-02-11 20:55:21)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

10

Odp: Tytuł gry a może i sam zrzut...

Hmmm.... rok 1992, Olsztyn, soft na atari - mówienie w liczbie mnogiej o giełdach w tym okresie to chyba "zbyt optymistyczna wizja" - owszem, było trochę "sklepów", choćby legendarny Rambit (rozsławiony przez Robocop Demo) czy Hiton pana Z.Ż. i parę innych...ale giełdy ? ;)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2008-02-11 21:13:39)

11

Odp: Tytuł gry a może i sam zrzut...

Jedna była na pewno :)) W byłym hotelu robotniczym / przedszkolu na ulicy Kołobrzeskiej. A może 91-90? Dawno cholera , nie pamietam... ale na bank PO 89 - już 199x

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

12

Odp: Tytuł gry a może i sam zrzut...

wieczor napisał/a:

To może jeszcze jeden :) Nie, autorzy tam byli z nazwiska: Wojciech Karolik, Krzysiek Bieńkowski (chyba?) i autor muzyki Bartłomiej Wieczorkowski (czyli ja :))

Witajcie,

jestem w lekkim szoku, że ktoś to jeszcze pamięta, ale z góry bardzo dziękuję,

Bartku to strasznie dawne czasy, ale spróbuję się zastanowić, jak można było odszukać tę grę, swego czasu szukałem takiego prostego dema, na Atari, które udało mi sie wykonać na "duszkach"  Biniek Demo, ale przepadło ...

Sami z Wojtkiem szukaliśmy usilnie jakiejkolwiek kopii, ale nic z tego, ... :( , pogadam z Wojtkiem, jesteśmy w kontakcie i nawet mnieszkamy w jednym miejście oczywiście poza Olsztynem .......nie w  Angli,    ale w Warszawie ;)

Pozostaje jeszcze jedna kopia w firmie, z którą próbowaliśmy wydac grę,   Avalon , ale chyba do nich tez próbowaliśmy dotrzeć

Z sentymentem wspominam wyprawę z grą nagraną na dysku 5,25 " , zawinietą w ręczniki , żeby nie zmarzła ( to była zima ) , jechaliśmy pociągiem i wizyta u wydawcy była krótka ...

Ale cóż Avalon "podciął nam skrzydła" i zajeliśmy się każdy czym innym, ale Wojtek został wiernym programistą

Z łezką wspominam Asemblera 6502 , gra była napisana w asemblerze i nie była publikowana w żadnej gazecie, po nie udanych negocjach puśicliśmy ją w obieg ....



Bartku pozdrawiam Cię oraz zapalonych fanów Atari

Pozdrawiam,

Krzysztof Bińkowski ( Biniek)

Ostatnio edytowany przez biniek (2008-02-22 15:34:18)

13

Odp: Tytuł gry a może i sam zrzut...

To prosimy trochę więcej szczegółów. Dlaczego podcięli Wam skrzydła?
Myślałem, ze AVALON była przyjazdnie nastawiona na użytkowników ATARI.
Sam właściwie tylko z tej firmy zamawiałem wysyłkowo.
To były piekne czasy, pozdrawiam.

Pozdrawiam
Marcin

14

Odp: Tytuł gry a może i sam zrzut...

Witam Cię Krzysztofie - sorki za błąd w nazwisku bo to dawno było :)) Jak mógłbym nie pamiętać, jakąś taką małą cegiełkę wrzuciłem. W pierwszej wersji muzyczka była z SoundMachine (my god, to był crap dopiero :)) a potem pojawił się nieoceniony CMC i zrobiłem remake :) A tak na serio to Wojtek mnie przez n-k zapytał więc grzebię intensywnie po necie, który wtedy nikomu nawet do głowy nie przychodził :) Pamiętam jak mi opowiadał jak w szkole zarzynaliście nowiutką drukarkę zrzucając plansze z pceta :)))

Ja Biniek Demo też miałem... Ale cały zbiór dyskietek poszedł do ludzi wtedy razem ze sprzętem - jakbym wiedział... Ale wtedy człowiek jeszcze myślał - do przodu, do przodu, nowocześniej, szybciej... O sentymentach nikt nie myślał, zresztą ten sprzęt miał realną wartość jeszcze więc trza było sprzedawać i się przesiadać.

A do mar_tec: szczegółów nie znam ale się domyślam. Pewnie chodziło Avalonowi o to że to nie był oryginalny pomysł a remake sokobana :( Szkoda bo nieźle zrobiony. Wydawca gier zawsze jest nastawiony przyjaźnie do _użytkowników_ bo to jego klienci przecież :))) A co do wytwórców, no cóż.. Różne są polityki firm.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

15

Odp: Tytuł gry a może i sam zrzut...

Znam podobny przypadek - ekipa z Olsztyn i okolic (m.in. Orcky) robili gierkę "Terminator" z zamiarem wydania bodajże także w Avalonie... podobno problemem był fakt, że w tym samym czasie ekipa wrocławska (Domain Soft) wydała grę o podobnym tytule.

16

Odp: Tytuł gry a może i sam zrzut...

Bartku,

gra SOKO-BAN odnalazła się w sieci, nie wiem kto ja wrzucił,

ale możesz pobrać j tutaj: http://a8.fandal.cz/detail.php?files_id=6602

17

Odp: Tytuł gry a może i sam zrzut...

Bartku,

gra SOKO-BAN odnalazła się w sieci, nie wiem kto ja wrzucił,

ale możesz pobrać j tutaj: http://a8.fandal.cz/detail.php?files_id=6602