Temat: dsub 19, tasma hdd do atari falcon (ide 44)

Witam,
kupiłem sobie pod choinkę atari falcon :) Nie mialem czasu do tej pory sie nim zajac a teraz chcialbym troche go poznac.

Po otwarciu obudowy stwierdzilem, ze ktos w nim grzebal.

Rownolegle do plyty glownej, na ucietym sledziu, w miejscu gdzie powinien byc hdd,  jest przykrecona karta sieciowa isa (jakis stary Genius zgodny z NE2000). Nie jest do niczego podlaczona. Kiedys widzialem jakies takie interfejsy pozwalajace wlasnie takie karty przypiac do atari - da sie takie cos kupic ?

Nie ma w nim wstazki do hdd (ide 44 ?) - gdzie mozna kupic taka wstazke za rozsadna cene - 10 pln :) ?

Pod klawiatura jest jakies szerokie zlacze - do czego ono sluzy ?

Podpialem do tego atari monitor(zenskie db19 zrobilem z db25) przez composite do monitora Philips, ktorego uzywam do innych moich staryck koputerow i mam obraz B/W. Co to moze byc ? Gdzie w polsce da sie kupic db19 ? Widze, ze na allegro jest przejsciowka z falcon <-> vga ale za 39 pln wydaje mi sie bardzo drogo.

Nie mam w tej chwili tego atari przed soba, ponieaz lezy w moim rodzinnym domu - tam mam sklad starych smieci :) w zwiazku z tym nie jestem w stanie bardziej precyzyjnie sie wyrazac.

--
pozdrawiam,
Tomek Grabowski

2

Odp: dsub 19, tasma hdd do atari falcon (ide 44)

1. Pod klawiaturą znajduje się m.in. złącze rozszerzeń, gdzie można zamontować m.in. kartę turbo

2. Co do obrazu B/W - czy przypadkiem nie masz systemu odpalonego w trybie Mono ? Ustaw dla desktopu np. tryb 16-kolorów.

3. Canon 19 to rzeczywiście nie często spotykana wtyczka. Kiedyś, gdy nie mogłem zdobyć takiej wtyczki po prostu kupiłem Canona 25 i bawiąc się pilnikiem i brzeszczotem zrobiłem z niego "canona 19", więc wybór należy do Ciebie czy lepiej kupić gotową przejściówkę, czy wolisz tańszym kosztem bawić się w cięcie i lutowanie.

3

Odp: dsub 19, tasma hdd do atari falcon (ide 44)

A moze w Falconie zamiast kupowac wstazki i dysku 2,5 to zadzialaly by pamiec ssd ? Na przyklad taka:
http://sklep.vico.pl/product_info.php/c … s_id/60549


--
pozdrawiam,
Tomek

4

Odp: dsub 19, tasma hdd do atari falcon (ide 44)

powinna zadzialac, aczkolwiek nie przetestwowane nie wiadomo.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

5

Odp: dsub 19, tasma hdd do atari falcon (ide 44)

Osobiście mam przelotkę 2,5" -> 3,5" i dysk 3,5".

6

Odp: dsub 19, tasma hdd do atari falcon (ide 44)

Ja tez uzywalem przejsciowki 2.5" na 3.5".
Z wtyczka DB19 zawsze byl problem z jej kupieniem wiec jesli mozesz kupic gotowa przejsciowke to chyba bedzie najlepsze wyjscie.

7

Odp: dsub 19, tasma hdd do atari falcon (ide 44)

Nie polecam przelotek. Falcon ma nie buforowane IDE i raz na jakiś czas będziesz zaliczał "pad" partycji. Najpewniej działa z którką 2.5" taśmą.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

8

Odp: dsub 19, tasma hdd do atari falcon (ide 44)

tgrabows napisał/a:

Rownolegle do plyty glownej, na ucietym sledziu, w miejscu gdzie powinien byc hdd,  jest przykrecona karta sieciowa isa (jakis stary Genius zgodny z NE2000). Nie jest do niczego podlaczona. Kiedys widzialem jakies takie interfejsy pozwalajace wlasnie takie karty przypiac do atari - da sie takie cos kupic ?

ja zakupilem taki interfejs ( EtherNEC ) od Rory'ego McMahon'a, pisz do niego ( po angielskiemu :) ) na ponizszy adres:
konto fujiman na serwerze netzero.com

9

Odp: dsub 19, tasma hdd do atari falcon (ide 44)

Witam,
probuje odpalic karte pamieci ssd w falconie, taka:
http://ratno.pl/trash/transcendssd.jpg

Gdzie da sie znalezc jakis przyzwoity sterownik dysku (najchetniej freeware) ? :)

Ostatnio edytowany przez tgrabows (2008-03-24 08:26:20)