1

Temat: Falcon - cena rekordowa?

Zwykly Falcon (z porznieta obudowa) za 1425zl?
http://allegro.pl/item328749387_falcon.html

Patrzac na przebieg licytacji mozna wnosci ze doszlo do klasycznej walki na noze dwoch napalencow nie liczacych sie z kasa.
Pogratulowac sprzedajacemu! :D

2

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Jeżeli komuś zależy na maszynie a to czy obudowa jest porżnięta to ma drugorzędne znaczenie - z jednej strony nie dziwię się, gdy ktoś chce mieć Falcona nie po to, żeby zdobił półkę, ale żeby móc go odpalić, uruchamiać np. demka itp to dla człowieka zasobniejszego nawet taka kwota nie stanowi problemu. Osobiście, gdybym nie miał Falcona, a chciałbym go mieć, to nawet i 2k bym dał za gołego, gdyby mnie było na to stać.

Ostatnio edytowany przez macgyver (2008-03-16 13:16:41)

3

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Klawiatura w normalnej wersji - duzo wartosciowsza wersja.

4

Odp: Falcon - cena rekordowa?

A co za róznica co za klawiatura ? Przestawiasz layout na angielski i już.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

5

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Sqward, nie wszyscy sa tak obcykani jak ty z kul(awia)tura Astecka.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

6

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Chodzi o estetyke. Jak patrze na inny uklad niz US to niedobrze mi sie robi. (Tak samo jak pozokle atari i szare - przeciez to nie ma znaczenia z punku widzenia uzytkowego).

7

Odp: Falcon - cena rekordowa?

no i widzę że mimo demonicznej ceny Dracon__ przegrał z 2-ma snajperami...

gep/lamers^dial

8

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Dajcie już sobie na wstrzymanie, z opiniami na temat: co kto kupił, za ile... no i w jaki papierek te gów** było zawinięte. Wygrywający (a nie Wy) wpisał kwotę jaką jest w stanie przeznaczyć na komputerek i dostał co chciał.

ślamk!

9

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Dracon_ - ale czymu? Co Cie w tym denerwuje (poza niekupieniem Falcona)?
To nie chodzi o to ile kto ma kasy albo jak ja wydaje. Kolekcjonerzy to ostatni ludzie, ktorzy o TYM dyskutuja ;)
Nie chodzi o zadne uwagi personalne.

Ale warto dyskutowac o cenach i je komentowac, chocby po to, aby mniej zorientowani wiedzieli od czego one zaleza, jak sie ksztaltuja i nie przeplacali w przyszlosci.
Loozik.

10

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Na tą cenę można spojrzeć w ten sposób że za TANIEGO PeCeta trzeba dać więcej.

Jest drugi Falcon na aukcji, ciekawe za ile pójdzie, o ile pójdzie bo jest cena minimalna
http://allegro.pl/item330729862__atari_ … _box_.html

Ostatnio edytowany przez Urborg (2008-03-17 09:17:14)

11

Odp: Falcon - cena rekordowa?

czy istnieje angielska wersja klawiszy dla ST? - tak z ciekawości, bo nie widziałem - a jestem zainteresowany :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Oczywiście, że istnieje, sam mam 520 ST z ang. klawiaturą :) Piękne, zgrabne bo bez flopa ;)

13

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Ja też nie widziałem angielkiej wersji. :P Pewnie istnieje taka, ale ja posiadam z niemieckim układem klawiatury i innych nie widziałem jeszcze. :)

EDIT: Istnieje:
http://www.viewtouch.com/a130st.jpg

Ostatnio edytowany przez kamil_93 (2008-03-17 10:07:39)

14

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Mam dokładnie takie, tylko 520 ST ;) Istnieć istnieją (przecież na wyspach, czy w USA nie sprzedawali z "umlautami" ;) ), jedynie w naszej części Europy o wiele popularniejsze były niemieckie, podobnie jak to się miało z Amigą. A były jeszcze przecież np. we Francji sprzedawane ST-ki z układem AZERTY, itp... ;)

15

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Mam STFM z ukladem UK - wiec istnieje :-) - notomiast nie widzialem US.  Jesli chodzi o amige to jest znacznie lepiej - uklad US wystepie czesto.
(przyjmaniej mi sie udalo skompletowac prawie wszystkie modele z klawiatura US). Swoja droga ciekawe czy wiecie jakie sa roznice pomedzy US a UK bo na pierwszy rzut oka nie ma zadnych, a wbrez pozorom jest ich troche.

16

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Ukald UK ma na 3ce znak funta zamiast hasha, cudzyslow jest na dwojce a malpa na apostrofie, backslash i pipe sa na klawiszu obok lewego shifta, a nie kolo entera, hash jest z tylda kolo entera. To tak z grubsza.

17

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Falcon nie występuje u nas w takich ilościach jak ST, stąd i cena. Jak ktoś chce tyle dać to proszę bardzo, niech bierze.

bori napisał/a:

Chodzi o estetyke. Jak patrze na inny uklad niz US to niedobrze mi sie robi.

Na układ US powinno ci się niedobrze robić.Dlaczego klawiatura US (albo QWERTY) ma być niby wartościowsza. Co za różnica, gdzie jest Z ???? A tak w ogóle dziwi mnie fakt używania w Polsce klawiatur z układem US jak mamy przecież własny układ klawiatury (maszynistki). Mam taką do Maca (i tam jest układ QWERTZ, oraz nasze ogonki bez alta). W innych krajach potrafią sprzedawać klawiatury z układem obowiązującym w danym kraju.

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Sukkor_benoth napisał/a:

A tak w ogóle dziwi mnie fakt używania w Polsce klawiatur z układem US jak mamy przecież własny układ klawiatury (maszynistki).

Uklad ten pochodzi, jak sama nazwa wskazuje, z maszyn do pisania i jest wzorowany na ukladzie niemieckim z dodatkiem naszych literek tam, gdzie akurat sie zmiescily zamiast niemieckich. Moim zdaniem zupelnie nieprzemyslany i niewygodny uklad (a umialem w nim pisac 250 znakow na minute, wiec chyba wiem co mowie). Uklad programisty jest zdecydowanie logiczniejszy, latwiejszy do zapamietania.

W innych krajach potrafią sprzedawać klawiatury z układem obowiązującym w danym kraju.

Wszystko zalezy od wielkosci rynku i jego potrzeb. A ten w przypadku ST byl w Polsce sladowy, wiec pewnie sprawa nie byla oplacalna. No i sami klienci niezbyt sie domagali polskiej klawiatury (ja sie nie domagalem z powyzszych wzgledow). Z tego co pamietam powstal tylko polski TOS/GEM.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

19

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Sukkor_benoth napisał/a:

Falcon nie występuje u nas w takich ilościach jak ST, stąd i cena. Jak ktoś chce tyle dać to proszę bardzo, niech bierze.

bori napisał/a:

Chodzi o estetyke. Jak patrze na inny uklad niz US to niedobrze mi sie robi.

Na układ US powinno ci się niedobrze robić.Dlaczego klawiatura US (albo QWERTY) ma być niby wartościowsza. Co za różnica, gdzie jest Z ???? A tak w ogóle dziwi mnie fakt używania w Polsce klawiatur z układem US jak mamy przecież własny układ klawiatury (maszynistki). Mam taką do Maca (i tam jest układ QWERTZ, oraz nasze ogonki bez alta). W innych krajach potrafią sprzedawać klawiatury z układem obowiązującym w danym kraju.

Bo Ojciec Rydzyk był niedobry i dlatego musimy pokutować.

20

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Krzysztof (Kaz) Ziembik napisał/a:

W innych krajach potrafią sprzedawać klawiatury z układem obowiązującym w danym kraju.

Wszystko zalezy od wielkosci rynku i jego potrzeb. A ten w przypadku ST byl w Polsce sladowy, wiec pewnie sprawa nie byla oplacalna. No i sami klienci niezbyt sie domagali polskiej klawiatury (ja sie nie domagalem z powyzszych wzgledow). Z tego co pamietam powstal tylko polski TOS/GEM.

Nieprawda, były polskie klawiery do Amigi i PC popularne, dzisiaj są ? Chyba nie.

Kwestia Atari była jednak rzeczywiście w tym wypadku dubeltowo słaba. Atari powiedziało zapytane o polską wersję systemu że nie mam mowy. Polska wersja TOSu była spolszczoną i występowała zdaje się tylko w wersji 2.0, i nie wiem czy na pewno było to oficjalna lokalizacja.

Ale dzisiaj podobny problem jest/był z OS X, dopiero teraz powstała polska lokalizacja, zresztą nie obyło się bez baboli.

21

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Sukkor_benoth napisał/a:

Na układ US powinno ci się niedobrze robić.Dlaczego klawiatura US (albo QWERTY) ma być niby wartościowsza. Co za różnica, gdzie jest Z ????

O w mordę :D Proponuję Ci się bliżej przyjrzeć klawiaturom QWERTY i porównać z układem niemieckim QWERTZ. Jeżeli uważasz, że jedyna różnica to rozmieszczenie Y oraz Z, to nie mam pytań! :D

Hint:
Dla osoby wprawionej w używanie, co by nie mówić, standardu w Polsce (czyli QWERTY) QWERTZ stanowi istny dramat... Stąd nawet można kupić specjalne nalepki i nakleić na klawisze np. sprowadzonego z Niemiec laptopa. I ZARĘCZAM, że nie są to dwie nalepki by zamienić Y z Z ;) No ale przyjrzyj się a potem wypowiedz :)

Odp: Falcon - cena rekordowa?

ctz napisał/a:

Nieprawda, były polskie klawiery do Amigi i PC popularne, dzisiaj są ? Chyba nie.

Dlaczego nieprawda, ze wszystko zalezy od wielkosci rynku (A) i jego potrzeb (B)? Chcesz powiedziec, ze rynek Amigi i PC byl mniejszy niz Atari (A) czy moze twierdzisz, ze ludziom zalezalo na polskich klawiaturach, a mimo to ich nie dostali (B)?

ctz napisał/a:

Atari powiedziało zapytane o polską wersję systemu że nie mam mowy.

A czy moglbys zapodac co to za zrodlo tego twierdzenia? Kto komu powiedzial?

Polska wersja TOSu była spolszczoną i występowała zdaje się tylko w wersji 2.0, i nie wiem czy na pewno było to oficjalna lokalizacja.

Nieoficjalnych polskich wersji TOS-u to ja widzialem wiecej niz tylko TOS 2.0.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

23

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Bo komputery wywodza sie z USA i tyle. Wersje narodowe pojawily sie dekady pozniej i mnie nie interesuja. Rownie dobrze moglbys zadac pytanie czemu nie uzywa sie narodowych znakow drogowych czy jednostek miar (tu akurat niestety sa wyjatki) -  bylaby jazda nie ? Ciekawe ile buszli na furlong pali twoj samochod.

Ostatnio edytowany przez bori (2008-03-17 22:35:06)

24

Odp: Falcon - cena rekordowa?

Widze juz kandydata do pobicia rekordu cenowego:
http://www.allegro.pl/item330729862__at … _box_.html

25

Odp: Falcon - cena rekordowa?

sądząc po nickach; wszyscy narzekają, ale też wszyscy startują po tego Flakona...ciekaw jam bałdzo, kto zgarnie wygraną:)

gep/lamers^dial