Temat: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

http://tiny.pl/4559

Taniocha i szkoda, że nie mogę "uwolnić" funduszy :(

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

slaby procesor (dodatkowo zdałntaktowany do 630MHz), malusienki ekran, mala pojemnosc nosnika danych i ponoc strasznie krotki czas pracy na baterii (niby podaja okolo 2,5h, ale od zawiedzionych nabywcow slyszalem o 1,5h - tak wiec film w drodze jako pasazer ciezko obejrzec).

ponoc sporo z tych spraw ma byc poprawione w http://www.youtube.com/watch?v=4dpe6j9m0Pw majacym sie pojawic w kwietniu, ale czas pokaze... gdyby mial baterie nowej technologii (np. stosowane w nowych chinskich telefonach - ponoc philips juz takie produkuje) - pewnie bym zanabyl (pojemnosc 10x wzgledem dzisiejszych akumulatorow, co oznacza w tym przypadku od 20-30h pracy).

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

jellonek - czy ktoras z tych wad przeszkadza w emulacji? ;)
Uwazam ze to bardzo dobra nisza do zajecia: cos wiekszego i wygodniejszego niz palmtop a mniejsze i lzejsze niz laptop. No i tanie. W zalozeniu mial to byc chyba lap wielkosci ksiazki dla studentow, uczniow - do notatek, pisania tekstow, prostych prac. Do tego nadaje sie imho idelanie. Lekki tani, poreczny. Czas pracy na baterii faktycznie jest minusem do takich zastosowan.

Ale ta bateria 32000mAh mi szczeke otworzyla... 8-O jakbym uslyszal a nie zobaczyl powiedzialbym ze to fejk.
Gdzies w Polsce mozna juz kupic urzadzenia z tym cudem?

Ostatnio edytowany przez nosty (2008-03-26 18:42:40)

4

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

Tutaj: http://www.asuseeepc.pl/ coś piszą o maju lub czerwcu i drugiej generacji.

Ostatnio edytowany przez ilr (2008-03-26 19:00:56)

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

5

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

jellonek. Mógłbyś podrzucić jakiś link na temat tych baterii nowej technologii? Bo podobno jest kolejna generacja akumulatorów litowych o 10 krotnie większej pojemności, ale jeszcze nie wyszła poza stadium badań i prototypów, więc te chińskie wynalazki ocierają się o jakiś hoax.

6

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

no ponoc philips od 2 tygodni juz produkuje takie baterie... jutro moze bede mial troche czasu - to moze wyszukam nieco info.
tak, dokladnie o te 10x wiekszej pojemnosci chodzi, ale ponoc dawno juz byly opracowane, tylko nie byly sprzedawane, bo stara technologia sie lepiej oplaca producentom - te baterie maja dluzsze cykle ladowania/rozladowywania, przez co i dluzsza zywotnosc, przez co i zadziej sie bedzie je wymienialo.
ps. sam tez myslalem ze fake, bo 33 amperogodziny w takiej objetosci - niezle szczene przywiera do gleby.

nosty: 650MHz to troche malo przy emulacji z tego co przypominam sobie na slabszych maszynkach winplusa... co ciekawsze - sporzo wystarcza do odtwarzania filmow (nie wspominajac o arkuszach/sporzadzaniu notatek/prostej obrobki zdjec)

ilr: ja gdzies "april" wyczytalem jako premiere 900tki w stanach, ale kto wie...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

laoo/ng napisał/a:

...podobno jest kolejna generacja akumulatorów litowych o 10 krotnie większej pojemności, ale jeszcze nie wyszła poza stadium badań i prototypów...

Chciałoby się uwierzyć, ale trochę głupio będzie chodzić z paczką o gęstości energii znacznie przewyższającej trotyl w okolicach klejnotów rodowych. Wyobrażacie sobie spięcie w czymś takim? Jakby pier.... to żonka nawet by się nie musiała na trumnę wykosztować.

http://www.5oft.pl/

8

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

tyle ze konkurenci Eee PC poprostu miazdza (fajnie ze sie rozwija ta droga), przyklad:

http://newsroom.chip.pl/news_220507.html

piekne poprostu. w Eee PC mamy teoretycznie 7 cali, lacznie jest z 10 (ramka obudowy) ;e

9

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

no ja osobiscie czekam na rozwoj technologii atom. nastepny telefon ktory kupie (n70 mam ponad 2 lata, czas sie zastanowic nad wymiana) - pewnie bedzie w tej technologii. jedyny jej mankament - zgodnosc z x86, zamiast z jakims ludzkim riskiem...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

10

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

Pirx ma racje. Zapomnielismy o energii. Jesli teraz wybbuchajaca bateria moze zranic lub nawet zabic, albo wywolac pozar, to 10-krotnie wieksza pojemnosc moze skutkowac znacznie wieksza emisja energii przy takich wypadkach.

Mozna by z komorki samochod w zimie odpalac :D

11

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

nosty: 33 amperogodziny, ale przy jakim napieciu? akumulator samochodowy ma "nieco" wieksze... btw. ta chinska jednostka nie koniecznie musi byc amperem, bo ichniejszy odpowiednik (tez o symbolu A) ztcp jest wartosci okolo 1/3 ampera z ukladu si.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

12

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

Panowie, marudzicie niepotrzebnie. Czy Atari od razu było do wszystkiego i miało to co potrzeba ? Gdybym czekał na lepszy sprzęt, peryferia, etc. to prawdopodobnie do dziś bym kalkulował na liczydle :)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2008-03-26 23:25:46)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

13

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

jellonek napisał/a:

no ja osobiscie czekam na rozwoj technologii atom.

Poczekajmy trochę, aż popularne staną się komputery kwantowe. Pojęcie "bit" odejdzie do lamusa, bo zostanie ono zastąpione przez kubit. Puśćmy teraz wodze fantazji: komóra z takim "kwantowym" prockiem, z wysuwaną klawiaturką QWERTY. Odpalimy sobie na niej emulator Atari XL/XE. To dopiero będzie jazda ;) Nie śmiejcie się ze mnie, bo za parę lat... Kto wie :)

Loading... Please wait!

14

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

Korzystając z okazji. Co sądzicie o fonie SPV E650 lub innym ppc z tej rodziny opartym na WinMobile. Jest sens w to wchodzić czy lepiej fon na Symbianie? Bo mam problema co wybrać. Co jest bardziej perspektywistyczne/więcej softu/ciekawsze mozliwosci? Bede wdzięczny za opinie, ziomy.

gep/lamers^dial

15

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

WinMobile będzie miało wsparcie dla flasha... jeśli o mnie chodzi, to rokuje to dobrze na przyszłość :D

___
Press play on tape...

16

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

ilr, grzeniu - ta technologia jest juz wdrazana, sprzet z tym na pokladzie bedziecie mogli kupic w przeciagu 2 miesiecy, wiec prosze powstrzymac sie od takiego... komentowania.

gepard - 2 lata temu skusilem sie na symbiana (zawsze to nie windows...) - nie ponowie tego bledu...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

17

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

A mnie za co się dostało? :)

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

18

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

a przypadkiem za mindfieldsa :) - serio - nie wiem dlaczego :D

laoo: http://osnews.pl/czy-szanse-na-40-godzi … sa-realne/
jakos nie moge nic wiecej chwilowo odtworzyc...

Ostatnio edytowany przez jellonek (2008-03-27 22:39:15)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

19

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

No tak, czyli  6 marca 2008 r. był news, że coś takiego wymyślili, a chińcole już to mają ;)

20

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

idac po linkach to news w kregach informatycznych sie pojawil 15go stycznia (na zdnecie), pewnie w bardziej w tym wzgledzie fachowych (zwiazanych z zrodlami energii, z gromadzeniem energii) pewnie o tym wczesniej wiedziano...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

21

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

Zawsze wkladalem takie rzeczy miedzy bajki. Na Zachodzie rozmaite uczelnie robia sobie straszna promocje puszczajac takie newsy. Nie wiem - na sponsorow i granty licza, czy na wieksza ilosc studentow...
Jakies 2 lata temu wszystkie onety mialy newsa o pierwszej udanej teleportacji. Malym drukiem dodano ze... elektronu ;)

I pamietam dokladnie jak kilka lat temu w tv pokazywali elastyczna baterie, ktora mozna bylo formowac jak gume do zucia. To tez miala byc przyszlosc...

22

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

pamietaj ze przytoczylem to jako potwierdzenie, ze chinczycy moga cos takiego juz miec... to juz jest w sprzedazy u nich...
tylko czekac az dotrze na nasze zadupie.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

23

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

jellonek napisał/a:

a przypadkiem za mindfieldsa :)

Jellonek - nie zrozumieliśmy się chyba. Ja miałem na myśli komputer kwantowy. Gdyby przy stanie dzisiejszej technologii produkowano telefony komórkowe z procesorami kwantowymi, to prawdopodobnie zmarzłyby nam ręce od pisania SMS-ów, a to dlatego, że procki kwantowe wymagają chłodzenia ciekłym helem :) Polecam ciekawy arcik tutaj: http://tiny.pl/4pg2

Loading... Please wait!

24

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

Poseka poseka, jak odpalą w CERNie LHC, to juz zadne komputery nie beda nam potrzebne ;)

25

Odp: ASUS EEE PC - Idealny do emulacji !

Wtedy nakreca dokumentalna wersje Another World :D

Ostatnio edytowany przez nosty (2008-03-31 00:21:55)