Temat: Sony Ericsson k800i a problem wirusów

W wielu miejscach na necie znalazłem strzępki informacji, że skoro w telefonie Sony Ericsson k800i aplikacje (m.in. gierki) są w javie, to nie ma się czego bać. W gorszej sytuacji mogą być osoby, które posiadają telefony np. z Symbian'em. Czy wynika z tego, że na prawdę mając Sony Ericsson'a k800i mogę spać spokojnie? Nie ma na ten telefonik żadnych wirusów? Dajcie znać :) Z góry thx za info

Loading... Please wait!

2

Odp: Sony Ericsson k800i a problem wirusów

Wirusy na telefony, czy to pod Symbianem, czy nie to bajka. No chyba za wirusem nazwiesz program, ktory kulturalnie pyta sie czy moze sie zainstalowac i uruchomic :)))
Raz jeden spotkalem sie osobiscie z takim wirusem. Wlaczylem w moim SE Bluetooth, by polaczyc sie z palmtopa z internetem (bylo to w TVP w czytelni czasopism), no i po chwili telefon zapytal sie czy chce odebrac od kogos plik costam.SIS. JAk widac, nawet jakbym potwierdzil, to i tak plik by sie nie sciagnal (bo jest dla mojego SE niestandardowy).
Jesli mialbym telefon symbianowy, to po tym pytaniu o odebranie pliku (chyba ze w opcjach BT byloby ustawione "odbieraj bez pytania od wszystkich" - nawet nie wiem czy jest taka opcja), pojawiloby sie nastepne pytanie "Czy zainstalowac", a potem jeszcze "Czy uruchomic".
Tylko skonczony glupoec odpowiada na takie pytania "Tak" bez zastanawiania sie. I tak skonczony glupiec potem te "wirusy" roznosi :))). I dla takich skonczonych glupcow Kasperski pisze oprogramowanie, a oni je kupuja - i dobrze :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

3

Odp: Sony Ericsson k800i a problem wirusów

Jak ktoś się obawia wirusów, to powinien zastosować się do słów, które padają w refrenie szlagieru Big Cyc-a pt.: "Guma" :-P

4

Odp: Sony Ericsson k800i a problem wirusów

W sumie racja. "Załóż gumę na instrument"... Tylko jakoś głupio jest trzymać komórę w prezerwatywie :D

Loading... Please wait!