26

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

No tak, oby załatwił sprawę polubownie. Ma co najmniej dwie niezadowolone (na tą chwilę OSZUKANE) osoby, wobec których dotychczas się nie wywiązał z zobowiązań i w razie czego możemy dociekać swoich roszczeń zgodnie z literą prawa współpracując. I o ile moje "kabelki" pochłonęły mi  80 PLN, to w przypadku 1400 PLN za Falcona, lepiej dla Vulgara  chyba byłoby jednak, żeby obie sprawy załatwił jak trzeba (za przetrzymanie 1400 PLN przez rok ewidentnie należy się jakaś forma zadośćuczynienia dodatkowo - moim zdaniem). Bo konsekwencje prawne ze zgłoszenia na Policję i powództwa karnego, mogą być jednak nieliche. Tym bardziej, że wg opisu tu na forum poszkodowanego, sprawa nosi znamiona działania w pełni celowego: najpewniej sprzedał Falcona prawdziwemu zwycięzcy aukcji osobę drugą w licytacji naciągnął na 1400 PLN.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2008-04-24 07:24:52)

27

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

O ile wyrok cywilny to drobiazg i poza nakazaną przez sąd rekompensatą niczego za sobą nie pociąga, o tyle sprawa karna wiąże się z paroma konsekwencjami: a) wyrok zaciera się dopiero po 10 latach, b) każdy pracodawca, u którego osobnik stara się o pracę musi o wyroku wiedzieć, c) zakaz pracy w służbach publicznych (policja, straż graniczna, itd; nie jestem pewny co do zajmowania stanowisk publicznych typu wójt, burmistrz, prezydent itd.). Nieposzlakowana opinia ma znaczenie w wielu momentach - np. ślub :) - która by chciała gościa z wyrokiem (no chyba, że rozwodowym - niektóre czasem chcą :])...?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

28

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

Ja sie tylko zastanawiam na ile emaile moga byc dowodem w sprawie. Mam wymiane korespondencji z vulgarem oraz moge tez wydobyc dowod przelewu (z Banku) jaki w moim imieniu zrobil kolega. Mam tez rozmowy gadu gadu, ale to tez nie wiem czy moze to byc dowodem w sprawie. Zadnej umowy na pismie nie mam. Moge z Allegro wydobyc tez ta aukcje, juz sie z nimi zreszta kontaktowalem. Mam w Polsce znajomego prawnika to sie dowiem jak w takiej sprawie postepowac.

Dziwi mnie tylko jedno. Od kilku tygodni ta sprawa jest dyskutowana a vulgar pomimo ze moze pisac nie odpowiada. Wypadalo by tutaj cos odpowiedziec konkretnie.

Ostatnio edytowany przez rafal.dlugosz (2008-04-24 14:22:11)

29

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

Wiesz... Jak tak podchodzi do kwestii poszanowania cudzych pieniędzy (CZY TO MA BYĆ JAKAŚ BEZZWROTNA POŻYCZKA DO JASNEJ CHOLERY?), to tym bardziej pisania na forum ciężko wymagać. Niestety :/

30

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

To jest jawne, niczym nie skrępowane skur**syństwo. Podziwiam Was Panowie za cierpliwość i współczuję. Kolega Vulgar definitywnie nadaje się na małą wizytę u "blacharza". Gołym okiem widać, że jest to osoba niegodna zaufania i potwornie załgana. Sorry Pawle, znamy się od lat, ale jakby ktoś na mój temat założył taki wątek na publicznym forum to przeprosiłbym wszystkich zainteresowanych i zapadł się ze wstydu pod ziemię.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

31

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

@rafal.dlugosz: rozmowy z gg to może nie, ale jako dowód pomocniczy mogą służyć maile - zawierają "pod skórą" wystarczającą ilość danych, by zweryfikować oryginalność

___
Press play on tape...

32

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

No ja sprawe zamierzm ruszyc po powrocie do Polski. Jesli do powrotu nie dostane komputera albo zwrotu pieniedzy to (mam znajomego prawnika) sprawe zalatwie oficjalnie.

maw> Masz w stopce informacje o bajtkach i innych rzeczach, ktore chcesz wywalic. Czy mozna to jakos od Ciebie dostac na jakis zasadach? Troche kolekcjonuje takie rzeczy.

Ostatnio edytowany przez rafal.dlugosz (2008-04-27 22:11:43)

33

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

Ja wysłałem kolejnego maila... Oczywiście Vulgar na Allegro jest aktywny, ale mi odpisać zapewne "nie ma czasu"... Jeżeli się nie odezwie i sprawa nie zostanie rozwiązana, daj znać gdy wrócisz do Polski - zarzuty od dwóch oszukanych (na tę chwilę) osób na pewno będą mocniejsze dla organów ścigania.

34

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

nie musicie jednocześnie zgłaszać, wystarczy w rodzimej prokuraturze przy składaniu wniosku powołać się na numer sprawy założonej w innej prokuraturze a już taka sprawa nabiera innego biegu (nie jest trakotowana jako sprawa o zasięgu lokalnym)

___
Press play on tape...

35

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

A tu ktoś inny prowadził niecny proceder: http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 … l?skad=rss

36

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

Rafale, skoro masz maile, to możesz śmiało walić na policję i zgłaszać oszustwo. Innymi słowy masz twardy dowód. Zresztą nawet gdyby cała sprawa odbyła się na gębę, to nawet na podstawie wyciągu z konta, potwierdzającego że zapłaciłeś za zakup mógłbyś sprawę wygrać. Oszustwo jest oszustwem i to, że nie spisałeś wcześniej umowy przed notariuszem, tego nie zmienia.

Przy 80 zł nie wiem czy by mi się chciało, choć niewykluczone, że zrobiłbym to "dla zasady". Ale przy takiej kwocie to nawet bym się nie zastanawiał.

Ostatnio edytowany przez Urborg (2008-04-30 14:39:49)

37

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

No właśnie ja myślę nad tym dla zasady, jeśli Vulgar nie zechce sprawy rozwiązać, bo:

1) sam zaoferował pomoc kontaktując się ze mną, co sugeruje celowe wyłudzenie
2) oszukanie kogoś na 1400 PLN wk... mnie maksymalnie
3) jeżeli wpłyną dwa oddzielne zgłoszenia, sprawa będzie poważniejsza w oczach wymiaru sprawiedliwości.

Warto, choćby dla zasady.

Ale jeśli tylko zechce się wywiązać z zobowiązań, sądzę, że możemy uznać sprawę za niebyłą.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2008-04-30 15:14:09)

38

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

Miałem kiedyś podobną przygodę na Allegro. Koleś mnie wykiwał, ale nadal w najlepsze handlował na Allegro z innymi osobami.
Zrobiłem tak: usiadłem, wynotowałem linki do wszystkich jego aukcji (to ważne, bo jak jest "kup teraz", to po wylicytowaniu aukcja znika z listy aukcji danej osoby) i do każdej osoby która licytowała jego przedmiot wysyłałem kulturalną informację o tym, że sprzedawca mnie oszukał z krótkim opisem jak to było. Robiłem to metodycznie przez kilka dni, do skutku, wreszcie sprzedawca się zdenerwował i odesłał mi pieniądze na konto. Jest to dość skuteczny i uczciwy sposób, bo przy okazji ostrzegasz innych kupujących, a sprzedający czuje presję gdy ludzie zaczynają się wycofywać z jego aukcji albo zadawać mu niewygodne pytania.

39

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

Witam

Tak do końca to nie wszystko  znika... :)

http://paa.pl/detektyw  ( wpisz )    vulgar   [ Szukaj ]

A to prawdopodobnie (?) ta aukcja  - Falkon -  o której   pisze 
w pierwszym poście autor tego  tematu...http://paa.pl/?itemid=162428783

40

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

To jest chyba ta aukcja, data sie zgdza i numer tez. To co mnie natomiast dziwi to kwota jaka jest podana przy tej akucji. Ja pamietam ze licytowalem do 1200zl i spasowalem, a teraz jest tam kwota 420 zl. Nie wiem o co w tym chodzi.

Tutaj jest tak aukcja:

http://paa.pl/detektyw?search=vulgar&p=3&p=4


pierwszy list jaki dostalem od Pawla Kazanowskiego byl taki:

"
From:   allegro_v@o2.pl
Date:   Sun, February 11, 2007 5:15 pm

Wiadomość od: vulgar (190) , wysłana z komputera o numerze IP: 87.206.223.118Treść
wiadomości:

Witaj

brales udzial w mojej aukcji Atari Falcon. Niestety zostales przelicytowany, osoba
ktora cie przebila dala minimalnie wieksza kwote. Jednak do tej chwili nie
otrzymalem zadnej odpowiedzi. W zawiazku z powyzszym pisze z wstepna propozycja, za
kwote ktora oferowales ten sam zestaw.

serdecznie pozdrawiam
Pawel Kaznowski
"

*************************************
Tu byla moja odpowiedz na ten list i odpowiedz vulgara:

> Witam,
>
> Mysle nad tym. Problem w tym, ze jak przegralem ta aukcje to zaangazowalem
> sie w inna aukcje na ebay dotyczaca innego starego komputera i obecnie
> raczej nie chcialbym nadal rezerwowac takiej kwoty za jaka licytowalem
> tego falcona. Ta kwota juz i tak byla wysrubowana dla mnie na maksa, choc
> jakbym wygral ta aukcje to bym zaplacil, bo takie mam zasady. Po cichu
> liczylem, ze aukcja skonczy sie ostatecznie ponizej tysiaca (moze 900) zl.
> Widzialem, ze jakies dwa miesiace wczesniej falcon w podobnej konfiguracji
> poszedl ostatecznie za 690zl. Moze ten czlowiek, co wygral sie jeszcze
> odezwie, a jak nie to poczekam jeszcze az sie skonczy ta aukcja na ebay (i
> za jaka kwote) i wtedy sie jeszcze zastanowie.

Witam

Jesli nadal jestes zainteresowany komputerem, to zapraszam do negocjacji.

Od soboty przez tydzie bede poza domem wiec jesli bedziesz pisal w przyszlym
tyg. To na odpowiedz bedziesz musial zaczekac chwile.

Pozdrawiam
Pawel kaznowski

******************************************************************

pozniej vulgar mnie pytal czy chce ten sprzet ze wzgledow kolekcjonerskich czy inych i dlasza wymiana korespondencji:

"
> Witam,
>
> Ogolnie powiedzmy to kolekcjonerskich. Ale tez chcialem zobaczyc jakie
> byly mozliwosci tego komputera. W sumie zaczynam kolekcjonowanie tak na
> dobra sporawe, ale nie planuje jakies wielkiej kolekcji jak niektorzy maja
> po 20 kompow kazdego producenta, chyba ze mnie wezmie :-). Ostatnio
> kupilem dwa komputery NEXT tu w Kanadzie przez ebay.

No coz, w takim razie, proponuje oferte dopasowana do twoich potrzeb.

Sprzet jest w bardzo dobrym stanie wizualnym, takze spelnia jak najbardziej
wymogi kolekcjonerskie :) Do tego bedzie mial 16 MB ram, koprocesor, co
zdecydowaie poszerza jego mozliwosci o wiele programow czy nawet gier ktore
wykorystuja I wrecz wymagaja rozszerzen. Poza tym wewnetrzny dysk 4 GB, co
sprawi ze nie beziesz cierpial na brak miejsca oraz naped/nagrywarke CD
SCSI.  Noi zostanie odswiezony tak zeby byl calkowicie sprawny, a wiec
wymiana baterii itp.

Dodatkowo zainstluje ci najlepsze I najciekawsze rzeczy. Oraz razem ze
sprzetem dam soft najwiyzszej proby jakikiedykolwiek powstal na ten sprzet.
Dodam tylko ze wielu tytulow nawet starzy wyjadacze falconowscy nie maja. Sa
to zarowno programy I gry w pelnych wersjach jak I kolekcje CD ktore do
Polski nigdy nie trafily.

Patrzac na sprzet ktory mam I cene jaka zostala osiagnieta na allegro, w tym
rowniez oferowana przez ciebie, mysle ze za taki zupelnie doposazony zestaw
jest warto zostac przy kwocie 1200.

W perspektywie oferuje jeszcze karte sieciowa ktora umozliwi podlaczenie
komputer do sieci  internet I bezposrednie pobieranie nowosci, ktore obecnie
dostepne sa tylk o przez siec.

Mysle rowniez ze jeszcze bede mogl pomoc wiecej.

Jak rowniez inne wsparcie techiczne.

Koszt wysylki, pakowania biore na siebie. Wysle kurierem I zapakuje naprawde
bardzo bezbpiecznie tak ze  w transporccie nic mu sie nie stanie, a jak
wroisz do PL to wystarczy ze go uruchomisz.

pozdrawiam
Pawel Kaznowski
"


***********************************

Tutaj list wyslany 6 marca gdzie juz doigrywalismy szczegoly (kilka dni po tym jak zwyciezca tamtej aukcji wystawil komentarz!!!) Vulgar wczesniej oferowal jakas karte rozszerzen, zwiekszajaca mozliwosic kompuetra i cena stanela w sumie na 1450zl (juz nawet zapomnialem)


"
> Czesc,
>
> Sorry, ze nie pisalem, ale mialem bardzo pilna robote. Ja w kazdym razie
> sie decyduje na ten komputer razem z ta karta. Napisz mi jak teraz to
> zalatwimy. Czy umowimy sie na konkretna godzine i Ty to wystawisz na ebay
> i wtedy ja szybko to kupie? Ile to razem bedzie ostatecznie kosztowac?

Witam, czesc

Ok, w porzadku, ja tez mam sporo spraw na glowie i doba jest za krotka :)Poprzednio
pisales ze jestes zdecydowany wiec poki co jeszcze go nie wystawialem.

Mysle ze moge to wysatwic na ebayu, ale bysmy musieli umowic sie na jakis konkretny
termin. Na allegro jest cos takiego jak aukcja prywatna tylko ze znowu istnieje
kwestia prowizji. Chociaz moznaby zrobic to tak ze powiedzmy wysatie to za kwote 100
PLN. i wtedy prowizja bedzie mniejsza. Mysle zze tak nawet byloby lepiej, chociaz
sprawdze to jeszcze jak to na ebayu wyglada. Dam znac.

Caly zestaw razem z karta  to bedzie 1450. Karte rowniez trzeba jeszcze zamontowac
:) ale to juz ja sie tym zajme tak zeby wszsytko bylo cacy.

pozdrawiam
Pawel Kaznowski

***************************************

pozniej 7 kwietnia:

"
> Witam,
>
> Chcialem zapytac jak tam wygladaja sprawy z tym komputeremWitaj

Komputer praktycznie gotowy, czekam jeszcze na te czesci do karty, mialy byc
od razu ale cos sie tym razem to przeciaga. Trafilismy akurat na jakis
"martwy" okres. Ale spodziewam sie na dniach tego wiec jak tylko dotrze bede
pakowal komputer I wysylal.

Pozdrawiam
Pawel
"
**************************************

list z 6 czerwca

"
> Witam,
>
> Jak wygladaja sprawy z tym komputerem. Minal kolejny miesiac prawie i nic
> nie slychac w tej sprawie. Zrobmy moze tak, ze zwrocisz mi te pieniadze i
> jak ten komputer bedzie gotowy to wtedy go kupie.
>


Witam, no ja mam juz wszsytko przygotowane, kupione czesci, zaplacona karte, tak jak
sie umawialismy, wszsytko jest pod kontrola, takze nie ma obawy. Rozumiem ze sie to
przeciaga, ale naprawdde nie bylo to do przewidzenia. Autor karty dal znac ze robiu
jakies usprawnienie i na ten czas wstrzymuje sprzedaz. bede sie z nim jeszcze
kontaktowa cchociaz juz sie z nim w tym temacieporozumiewalem i nawet naciskalem.
aLE TWIERDZI ze musze poczekac. Mysle ze moglbym wyslac Ci falcona bez tej karty ale
to nie ma sensu, tak jak sie umawialismy. No i ja te pieniadze tez wplacilem juz...
na pewno z jego strony nie bedzie zadnego przekretu, ale jest to kwestia czasu.
Mysle ze to juz troche trwa dlugo i ze niebawem bedziemy jzu wszsytko wiedziec.

pozdrawiam serdecznie
Pawel Kaznowski
"

******************************

Po tym jak ten watek poruszylem na forum vulgar sie nagle odezwal do mnie piszac:

"od Paweł Kaznowski <allegro_v@o2.pl>
do Rafal Dlugosz <...>

data 9 kwietnia 2008 12:11
temat Re: Atari,
wysłana przez o2.pl


Witaj

Przepraszam Cie ze sie nie odzywalem, staram sie wlasnie skompletowac Falcona I przygotowac do wysylki, jestem juz prawie gotowy, potrzebuje jeszcze dnia moze dwoch zeby to przetransportowac na poczte.

Podaj mi adres na jaki mam go wyslac, bo nie wiem czy stary jest aktualny I musialbym go odszukacc.

Raz jeszcze przepraszam za zwloke.

Pozdrawiam
Pawel Kaznowski
"

Minely 3 tygodnie i cisza, komputera tez nie ma.

******************************

Sory za cale listy wkejone ale to tak by naswietlic sprawe dokladniej. Pamietam ze w koncu (niestety po wysylce pieniedzy) zorientowalem sie ze komentarz do tamtej aukcji zostal juz wystawiony wczesniej i spytalem vulgara (przez gadu gadu) jak to jest, ze jednak transakcja sie odbyla, na co mi odpowiedzial, ze ma drugi taki komputer na sprzedarz.

No ale tak jak mowie, mam cala korespondencje i po powrocie do Polski zamierzam ta sprawe uruchomic z pomoca prawnika. To co zamikerzam jeszcze robic to pilnie sledzic wszelkie aukcje vulgara i informowac ich zwyciezcow o mozliwosci bycia oszukanym. Taka opcje zasugerowal jeden z uzytkownikow tutaj, z ktorej chetnie skorzystam. Bed etez pisac do kolejnych osob, ktore nie wygraly aukcji, by uwazali na transakcje poza allegro. Moze sie znajdzie wiecej okantowanych w ten sposob.

Ostatnio edytowany przez rafal.dlugosz (2008-04-30 23:52:29)

41

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

Szkoda, ze nie zadales sobie trudu aby przy tak drogim towarze nie zweryfikowac jakos sprzedajacego.
Kolega Vulgar niestety mial w przeszlosci jakies wpadki.
Rowniez korzystam z Allegro, ale opcje aukcji "prywatnych" czy umawiania sie jeszcze inaczej "poza" omijam szerokim lukiem.... :|

42

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

Ja mysle, ze takich spraw moze byc wiecej bo teraz jak widze wychodza kolejne. Moja wina, ze nie sprawdzilem, no ale tego sie juz nie zmieni. Caly ten czas myslalem, ze nie ma srodkow w takim przypadku by sie bronic. W najblizszym czasie bede pisac do wszystkich uczestnikow aukcji vulgara z zapytaniem czy nie zostali wykiwani, albo z zostrzezeniem ze moga zostac wykiwani. Moze znajda sie kolejne osoby ktore zostaly oszukane. Mysle, ze jemu sie moze przestac w pewnym momencie oplacac przetrzymywac moje pieniadze. W kazdym razie nie podaruje tej sprawy. Jesli vulgar czyta ten watek, a przypuszczam ze tak, to niech zabrzmi to jako ultimatum dla niego, ze jesli w ciagu kilku tygodni nie otrzymam pieniedzy spowrotem (NIE CHCE JUZ KOMPUTERA, TYLKO ZWROT PELNEJ KWOTY) to sprawe zalatwie prawnie i jesli sie da bedzie mial nabrechtane w papierach. Obecnie jestem na etapie konsultacji ze znajomym prawnikiem i sprawa nie przycichnie na pewno tym razem.

A tak przy okazji spytam. Czy vulgar od tamtego czasu gdy zalozylem ten watek sie odezwal na furum, chocby w jakims innym watku (bo tutaj niestety nie)?

Ostatnio edytowany przez rafal.dlugosz (2008-05-01 15:29:43)

43

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

Ostatni jego post miał miejsce dnia 4.03 br.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

44

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

na atariki tez gdzies w tym samym okresie przestal sie udzielac (a dokladniej, ostatnia jego edycja ma date 2008-03-29 09:39:23), jakby sie wstydzic zaczal...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

45

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

rafal.dlugosz  napisał/a:

To co mnie natomiast dziwi to kwota jaka jest podana przy tej akucji. Ja pamietam ze licytowalem do 1200zl i spasowalem, a teraz jest tam kwota 420 zl. Nie wiem o co w tym chodzi.

Chodzi zapewne  o to (?)  ... dopisek , drobnym drukiem , u dołu każdej zarchiwizowanej  aukcji o treści :   

"" Cena i treść ogłoszenia mogą się różnić od tych, które były aktualne w momencie zakończenia aukcji.
Powyższe dane mogą nie być wierną kopią treści aukcji, gdyż została ona w pewnym stopniu przetworzona.
Treść ninejszej strony nie stanowi oferty handlowej....(...)""

46

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

Tak z ciekawości - jak zakończyła się (jeśli) sprawa?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

47

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

U mnie nijak... Koleś się zapadł pod ziemię i nie odpowiada na maile... W ostatnim zaproponowałem polubowny zwrot kasy, ale chyba ma klejące łapki :/

48

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

A to ciekawe, bo na allegro sprzedaje cały czas. Ostatnio tamże logował się wczoraj.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

49

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

Wiem, też widzę jego aukcje :/ A kiedy się ostatnio logował na AA?

50

Odp: Szukam kontaktu z osoba o nicku vulgar

Z moich szpiegowskich danych wynika, że 7 kwietnia.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.