Temat: Stacja FDD 3,5"

Czy jest możliwe zbudowanie interfejsu umożliwiającego podłączenie stacji PC 3,5" do Atari 8bit? (znam przypadki XF551 czytających takie dyskietki)
Jeśli tak, to z jakimi kosztami należy się liczyć?

2

Odp: Stacja FDD 3,5"

jest cos takiego jak 'karin maxi drive' - mozesz podlaczyc stacje pc 3'5 i 5'25 odczyt z takiej stacji to 11kb/s - koszt samego interfejsu nieznany.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: Stacja FDD 3,5"

ciekawe gdzie można go kupić...
na allegro nie bywa??!

4

Odp: Stacja FDD 3,5"

tak przy okazji - link do opisu i drugi do stronki, na ktorej znajdziesz i schemat i rom...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

5

Odp: Stacja FDD 3,5"

na atariki jest podana informacja ze trzymajac shift zatrzymamy transmisje, jest jeszcze jedna (nie pamietam jaka) na przeprowadzenie transmisji z wlaczonym ekranem (normalnie ekran byl wylaczany)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6

Odp: Stacja FDD 3,5"

eeee, stacja miala obsluge haltowania przez antica? az zajrze na schemat ideowy, bo nie chce mi sie w to wierzyc (po co dodatkowa komplikacja?)

edited: cos mi sie na trzezwo chyba zle mysli, ale mam wrazenie ze nie wystapienie cyklu odswierzania pamieci moglo by naruszyc obsluge odbioru danych z wudeka...

Ostatnio edytowany przez jellonek (2008-04-22 14:11:08)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: Stacja FDD 3,5"

xxl napisał/a:

odczyt z takiej stacji to 11kb/s

Ok. 11 kilobajtów na sekundę, np. przy użyciu MyDOSa. Pisząc własne procedury i stosując przeplot 1 można wyciągnąć ok. 30 kB/s.

xxl napisał/a:

jest jeszcze jedna (nie pamietam jaka) na przeprowadzenie transmisji z wlaczonym ekranem (normalnie ekran byl wylaczany)

Nie ma takiej. Ekran jest włączony w czasie trzymania Shift.

jellonek napisał/a:

eeee, stacja miala obsluge haltowania przez antica?

Karin Maxi nie ma DMA. Każdy bajt musi być odczytany/zapisany przez 6502 w rejestrze kontrolera na stronie $d1.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

8

Odp: Stacja FDD 3,5"

tak, 11 kB (kilobajtow - sporo jak na stacje)

> Nie ma takiej. Ekran jest włączony w czasie trzymania Shift.

wydaje mi sie, ze trzeba bylo trzymac jakis klawisz a wtedy transmisja trwala tyle co na standardowej stacji (samo wczytanie jednego sektora bylo blyskawiczne ale byly dlugie przerwy miedzy czytaniem kolejnego sektora) proponuje sprobowac shift+control chociaz nie jestem pewny a cala ta operacje pamietam jak przez mgle i jest mozliwosc ze mi sie wydawalo :D

moze ktos ma instrukcje dodawana do karin maxi? tak popularny ostatnio skanik?

------
skoro mam juz glos:

jestem zdecydowany zakupic taki interface jesli ktos ma na zbyciu/ umie zrobic to czekam na oferte :)

pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez xxl (2008-04-22 19:13:45)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

9

Odp: Stacja FDD 3,5"

a nie wstrzymywało to aby transmisji do czasu puszczenia tegoż SHIFT-a?

I Ty zostaniesz big endianem...

10

Odp: Stacja FDD 3,5"

ogólnie zastanawiam się nad sensem użycia karinki obecnie;- pytanie: ile dem/programów gier nie działało na karince??

(overmind)?? :) - co jeszcze??

EDIT:

Mam wielką prośbę. Zawsze chciałem, choć nie miałem okazji - sprawdzić jak zadziała karin maxi z ide KMK/IDE'a - chodzi o przezworkowanie na różne ID newdev urządzeń i odpalenie tego w całości. Czy ktoś może przytaszczyć ustrojstwo na Głuchołazy?? - jeśli tak, to postaram się zonanizować przelotkę umożliwiającą podłączenie dwóch klamotów do 130XE w celach poznawczych :)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2008-04-22 23:35:33)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Stacja FDD 3,5"

To z xxl jest nas dwóch.
Też jestem zainteresowany takim interfejsem. Tylko FDD <=> Atari.

12

Odp: Stacja FDD 3,5"

Picasso - na 100% ten program nie smigal z karinką

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim