1

Temat: Monitor Helios TC506

^Produkcji Unitra WZT. Przekątna 56 cm. No więc przydarzyło się tak, że mam coś takiego w domu. Posiada toto gniazdo 5DIN opisane szumnie RGB. Więc jak tylko przydarzyła się okazja (znaczy: żony w domu nie było), spróbowałem swój stary sprzęcik podłączyć przez to złącze oryginalnym kabelkiem 5DIN z osiemsetki. No niestety, lepiej toto odbiera przez gniazdo antenowe (to jest monitor z głowicą TV). Na "RGB" dźwięku brak, obraz czarny, ale widać zarysy (szare) jakby ktoś potrakotwał go filtrem EMBOSS.

Czy ktoś zna może rozkład sygnałów tego gniazda ?

___
Press play on tape...

2

Odp: Monitor Helios TC506

Pogóglałem nieco :) i znalazłem to:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic281188.html

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

3

Odp: Monitor Helios TC506

no to czyli jednak standardowy kabel powinieni dać radę... szlag, wygląda na to, że wyjście niskiej częstotliwości w mojej atarce padło ;(

//EDIT: a co do googlania, to wcześniej byłem tu: http://unitra.eu.org/node/309 tylko, że nic mi te dane nie mówią :/

Ostatnio edytowany przez maw (2008-04-24 12:18:18)

___
Press play on tape...

4

Odp: Monitor Helios TC506

Jaki woltaż jest/powinien być/ na wyjściu niskiej częstotliwości małego atari ?

Łącząc to, co jest w Atariki, z tym, co podał(eś) Voy i z tym, co jest na stronie Unitry - sygnały idą 1:1, biorąc pod uwagę, że jest "embossowo czarny" obraz zakładam, że jest zbyt niski woltaż na wyjściu atarynki... tc506 potrzebuje 5V... czy czasem standardem (i w atarynce) nie jest 3,3V ?

___
Press play on tape...

5

Odp: Monitor Helios TC506

Może się mylę, ale zdaje mi się, że standardem w Atari jest 5V. :) Zasilacz nie podaje przecież na płytę 3,3V (patrz Atariki i schematy na stronce Jera).

Może wina złego wyświetlania leży po stronie Heliosa?

Ostatnio edytowany przez voy (2008-04-24 12:39:06)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

6

Odp: Monitor Helios TC506

Na composite video powinno być 1 Vpp

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

7

Odp: Monitor Helios TC506

Kabel standardowy (1:1) nadaje się ale dostaniesz tylko obraz mono. Połączenie Atari z monitorem.
(kolejno Atari - monitor). 2 - 2 (masa) 3 - 3 (audio) 4 - 1 (video).

8

Odp: Monitor Helios TC506

4 - 1 (video) <- to bym musiał sprawdzić, ale dopiero jak znajdę czas na wykonanie przejściówki, dzięki za podpowiedzi

___
Press play on tape...

9

Odp: Monitor Helios TC506

Podłączyłem w międzyczasie sygnał s-Video z karty graficznej - niebieski, negatywowy emboss. Podłączony przez modulator antenowy obraz jest wyświetlany prawidłowo.

___
Press play on tape...