Temat: STEREO Upgrade - do elektronikoof

Wiekszosc z was ma zamontowane stereo w/g powszechnie dostepnego schematu ... . Pytanie: Jakie stosujecie kondensatory na wyjsciu: monolityczne czy ceramiczne (0.01/0.1 uF)?

THNX
Pozdro.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

Nie wiem jak inni, ale ja dawalem w podstawowej wersji kondensatory 100nF (czyli 0.1u). Wlasciwie ich pojemnosc moze byc zmieniana w dosc duzym zakresie (zmienia sie poprzez to barwe dzwieku). Ich fukcja jest jeszcze ewentualne zabezpieczenie Pokeya (dosc marne ale zawsze) przed przypadkowymi zwarciami wyjsc (mozna dodatkowo dodac w szereg z kondensatorami rezystory np. 100 omow).

3

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

Ok, ok. Pytalem o typ: monolityczny czy ceramiczny ?

Pozdr.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

O ceramicznych slyszalem, ale o monolitycznych  8O  :?:  Monolityczne sa chyba scalaki... Wszystko jedno jakie dasz: ceramiczne, styrofleksowe, polipropylenowe, foliowe czy nawet powietrzne  :lol: wszystkie beda dobre, byleby mialy odpowiednia pojemnosc...

5

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

ja używałem ceramicznych 100nF bodajże na 16V i na 100V i na obu śmigało aż miło, wiem że Jet wrzucał rezystorki ... i także grało to nie najgorzej natomiast od pewnego czasu używam poliestrowych (ze względu na ich większą trwałość w porównaniu do ceramicznych)...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

Wszystko ładnie, wszystko pięknie. Sprowadzilem do domu wszystkie części i zepsute Atari 800 (to stare z wejściem kartdridża z przodu obudowy). Otwarłem by wymontować Pokey'a i..... który z tych scalaków na dole to Pokey? Sprawdzałem na schematach ale guzik to dało.
Może ktoś powie, któey od lewej albo od prawej?.....

P.S.
A to MP3 to nie taki głupi pomysł ;)

Motorynka rulez!!!

7

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

Poszukaj C012294 czy jakoś tak  :lol:  :oops:  :lol:

Sikor umarł...

8

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

AAAAAAAAAA! W zyciu! Nie rozwalaj tej 800tki! Toz to bardzo rzadko spotykany model! Moze da sie naprawic?

9

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

ogolnie do audio stosuje sie kondensatory mk lub mkt (monolityczne) ceramiczne sie nie nadaja, tylko na pokeyu to tego i tak nie uslyszy :)

tak czy inaczej powinny byc mkt 1.0uF napiecie dowolne
prosze zauwazyc ze atari stosowalo kondensatory 4.7uF/35V elektrolityczne bipolarne - niepotrzebnie, ale stosowala...

przechodze na tumiwisizm

10

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

prosze zauwazyc ze atari stosowalo kondensatory 4.7uF/35V elektrolityczne bipolarne - niepotrzebnie, ale stosowala...

Tak, tylko oprocz kondensatorow dali tez wzmacniacz operacyjny...

11

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

Ta 800tka już była zepsuta. klawiatura zepsuta i kabelki od niej były pourywane. Ale posłuzy ona do szczytnego celu, BĘDĘ MIAŁ STEREO :)))

Reszta części się nie zmarnuje, kondensatory już są w kolumnach, POKEY posłuży do mojej 130tki i gitara gra.

Co z tym MP3?????

Motorynka rulez!!!

12

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

Wszystko ładnie, wszystko pięknie. Sprowadzilem do domu wszystkie części i zepsute Atari 800 (to stare z wejściem kartdridża z przodu obudowy). Otwarłem by wymontować Pokey'a i..... który z tych scalaków na dole to Pokey? Sprawdzałem na schematach ale guzik to dało.
Może ktoś powie, któey od lewej albo od prawej?.....

P.S.
A to MP3 to nie taki głupi pomysł ;)

1. jakbyś zerknął na mój podpis to byś wiedział
2. NIE ROZWALAJ ATARI800!!!!!!!!!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

13

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

Odkupię tą 800, lub wymienię na 3 sprawne kompy serii XE, bonusowo ze dwa pokeye, może dożuce coś jeszcze ... co ty na to???

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

SERIO, BARDZO SERIO TO NAPISAŁEM!!!!!!!!!!!!!!!;- MOGE DOZUCIĆ COŚ JESZCZE, WIĘC JAK......?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

w pinku odezwal sie widze zew kolekcjonera:)

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

16

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

... coś w tym jest;- jak na razie mam chyba około 30 Atarek w różnych wersjach, trochę stacji i innych peryf., pudło z magnetami, 15Apple, całą wy*.* w kosmos jak Mario Bros szafę z kablami, zasilaczami ... etc.- niestety niekiedy powoduje to konflikty z resztą współdomowników, gdyż moje zbiory zaczynają nieco ograniczać przestrzeń używaną do normalnej egzystencji, a w chwili gdy stos kabli/zasilaczy uniemożliwia otwieranie/zamykanie drzwi konflikt przybiera na sile rażenia .... no i wówczas to już różnie bywa. Różne przedmioty przemieszczają się w random kierunkach (latają), czasem bywa to niekożystne biorąc pod uwagę stan zdrowia - szczególnie gdy spotkanie nastąpi z przelatującym zasilaczem ... hehe;; lecz czego się nie robi dla ATARI?????!!!! :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

Pinek - dopoki cie zona od loza nie odstawi to jeszcze wszystko gra
:-) :-) :-)

18

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

EEeeee, tam, żona, ja wole Atari. Szczególnie 800XL wygląda podobnie do kobiery - to ze względu na ten narząd u góry obudowy. :D  :D  8O

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

19

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

Pinek: Ale przeciez to popielniczka! Uwazaj co tam wkladasz, bo Ci się dziad zjara od jakiegos niedopałka... :D

20

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

EEeeee, tam, żona, ja wole Atari. Szczególnie 800XL wygląda podobnie do kobiery - to ze względu na ten narząd u góry obudowy. :D  :D  8O

1. ale to ja pracuje na 800XL
2. z czego pamiętam wolisz sąsiadki i ich dziady ładowane przez 816
3. po co ci ten narząd, skoro żona usmażyła ci wczoraj jajka?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

21

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

Nie wiem jak inni, ale ja dawalem w podstawowej wersji kondensatory 100nF (czyli 0.1u). Wlasciwie ich pojemnosc moze byc zmieniana w dosc duzym zakresie (zmienia sie poprzez to barwe dzwieku). Ich fukcja jest jeszcze ewentualne zabezpieczenie Pokeya (dosc marne ale zawsze) przed przypadkowymi zwarciami wyjsc (mozna dodatkowo dodac w szereg z kondensatorami rezystory np. 100 omow).

jeszcze takie pytanie [szczególnie do Pasia, bo robił tego kompa Pinokia]: zespawałem sterełko w nim, przerzuciłem covoxa na chinche razem z pokeyami, pokeye grają ładnie, ale chyba dość za głośno [jakieś 5-6db]...  co z tym zrobić? jakieś rezystorki? ale jakie?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

22

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

Patrzcie go... Atari mu gra ZA GŁOŚNO!!! Jak naciśniesz F7, to bedzie cisza ;)

23

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

Patrzcie go... Atari mu gra ZA GŁOŚNO!!! Jak naciśniesz F7, to bedzie cisza ;)

e coś ty. w prawdziwej atarce fullspeed nie wyłącza dźwięku. prawda, Pasiu?
zrób dla mnie F7F7!!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

24

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

Epi sprobuj 1kohm na kanal, moze bedzie dobrze. Jak nie to pozostaje metoda prob i bledow  :D .

25

Odp: STEREO Upgrade - do elektronikoof

Szczególnie 800XL wygląda podobnie do kobiery - to ze względu na ten narząd u góry obudowy

8O  8O  8O  no comments :) ale hardcore.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...