Temat: Ktory serwis aukcyjny?

Jakbym chcial sprzedac wieksza ilosc drobnicy w Polsce to ktory serwis aukcyjny do tego sie najlepiej nadaje? Allegro, Swistak, Ebay? Liczy sie oczywiscie: wygoda sprzedawcy (jakies narzedzia do kontrolowania kilkuset przedmiotow by sie zdaly) i oszczednosc (im mniejsze prowizje tym lepsze). Na co zwracac uwage? Dzieki za wszelkie porady.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

2

Odp: Ktory serwis aukcyjny?

Ja jako początkujący "wystawiciel" mogę powiedzieć, że: ogólnie ebay jest oki, bo ma minimalne prowizje i opcje "wodotrysków" (np. zdjęcia dla wystawiających) za darmo, plus cały świat na paypalu - na allegro, jak sobie prowizji nie wsadzisz pod koszt przesyłki, to jesteś do tyłu... na świstaku jakoś mało luda, więc dla sprzedających to nie za dobry "market"... a co masz do sprzedania ? :D

___
Press play on tape...

3

Odp: Ktory serwis aukcyjny?

Wg. mnie ebay do drobnicy jest najlepszy bo jest darmowy. Jeśli to drobnica to może nawet nic nie zapłacisz (aukcje do 2 zł;są też jakieś narzędzia i chyba nawet darmowe ? ale nie wiem, nigdy nie klikałem w nie...). gorzej jest ze ?sprzedawalnością?... na all. zapewne sprzedasz więcej, drożej, będziesz miał większe zainteresowanie itp. (właściwie to nawet na świstaku będziesz pewnie miał większe :-P)

No i All jest bardzo drogie :( Ostatnio wystawienie przedmiotu na 14 dni z miniaturką kosztowało mnie 1,40 zł jak się to przeliczy przez np. 50 szt drobnicy to... :( a potem trzeba wystawić jeszcze raz to co się nie sprzedało (czyli pewnie 90% z tego) :(
Kiedyś były różne ciekawe bonusy dla sprzedających (wiele przedmiotów itp.), teraz je utrudnili lub zlikwidowali (od marca ? zdaje się). Dlatego teraz faktycznie płacisz te kwoty. Inna sprawa, że ostatnie zmiany były właściwe kosmetyczne, jednak podobnie jak w microsofcie niewielkie zmiany regulaminu/licencji oznaczają znaczną podwyżkę cen.

Może te co ciekawsze rzeczy sprzedaj na all ??

Świstak jest fajny, ale obawiam się że większość polaków nawet nie wie że istnieje...

Ostatnio edytowany przez Tdc (2008-05-26 01:09:46)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

4

Odp: Ktory serwis aukcyjny?

a co to jest swistak?
kaz - do drobnicy ibejuj...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: Ktory serwis aukcyjny?

Dzieki za wszystkie porady. Zainstalowalem sobie narzedzie do Ebaya o nazwie Turbo Lister 2, ale nie moze sie ono polaczyc z moim kontem (blad polaczenia). Udalo sie to komus uruchomic i ma jakies praktyczne spojrzenie na ten program? A moze uzywacie inne programy wspierajace amatorka sprzedaz na aukcjach?

Maw - zamierzam oczyscic z niepotrzebnych rzeczy mieszkanie, rzeczy zwiazane z Atari tez sie znajda, ale te raczej puszcze przez Atari Area i Atari.online.pl. Wole, zeby trafily w dobre rece.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

6

Odp: Ktory serwis aukcyjny?

jellonek: tutaj są przydatne informacje rynkowe:
http://aukcjostat.pl/

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

7

Odp: Ktory serwis aukcyjny?

Ja się podepnę z pytaniem: Jakie polecacie pożyteczne narzędzia dla aukcjowicza ?

___
Press play on tape...