Temat: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

Słuchajcie. Ponieważ uświadamiam sobie z każdym "aukcyjnym" dniem coraz bardziej, że Alllllleeeee... to shitex więc zapostuję bezpośrednio do ewentualnie zainteresowanych. Do sprzednia bardzo ładna 800XL ze wszystkim co do szczęścia potrzebne. Czyściutka, bez przebarwień. Generalnie chyba mało kto o ile wogóle używał tego komputera. Zdjęcia mogę Wam podesłać na prv, a ewntulane oferty kierujcie na mojego mejla. Zalega mi biedactwo w domu. Mam jeszcze 2 sztuki, a że aktualnie mamona mile widziana w moim portfelu to chętnie odsprzedam za rozsądne pieniądze. Ze względu na jej stan oferta jest chyba bardziej przeznaczona dla kolekcjonerów, ale oczywiście nie tylko. Zawsze warto miec w domu jeden egzemplarz do "żyłowania" a drugi do chwalenia się :-) O ile oczywiście i miejsce i pieniądze na to pozwalają.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

2

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

myślałem cały czas, że shitex dla kupującego... bo sądząc po tej osiemsetce: http://allegro.pl/item367333068_jil_ata … 1_zl_.html to sprzedającym nieźle się dzieje... nie umiem w tym momencie wyobrazić sobie, jaką cenę Ty uważasz za "rozsądną" w tym zakresie...

___
Press play on tape...

3

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

He, teraz już sam nie wiem o co chodzi:-) Generalnie przestaje mi się podobać handlowanie w tym serwisie ze względu na rosnące opłaty wszelakiej maści. Kiedyś to był jednak bardziej "przyjazny" serwis dla sprzedającego.
Co do ceny to ta, która linkujesz jest cokolwiek żałosna dla sprzedającego. Z drugiej strony nie ma się co dziwić ponieważ sporo się ostatnio ładnych 800 pojawiło. Tak czy inaczej moja jest ładniejsza:-) i w komplecie. Ja mniej więcej wiem ile bym chciał za nią dostać. W przypadku chętnych proszę o propozycje. Może się jakoś ułożymy (?)
Jak nie to będę zmuszony zasilić kabzę firmie QXL.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

4

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

nie dzięki, ja kartonów nie potrzebuję, bardziej mi zależy na połataniu mojego sprzęcika (i opróżnieniu półek / wniosek żony) - ja tyko z rozdziawioną gębą patrzyłem, jak rosły ceny w tamtej aukcji...

___
Press play on tape...

5

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

A czy widziałes za ile poszła kilka miesięcy temu nowa 800??? Cena albo przekroczyła, albo zbliżyła się do pułapu 1000pln (sic). Te 89zł, które prezentujesz w linku to darmocha. Nie czarujmy się:-)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

6

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

No tak. Masturbować można się tylko na sprzęt >= 500 PLN. Na tańszy nie wypada ;)

7

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

he,he,he. Zależy jakie masz fetysze :-) Jeżeli już tak wszystko przyrównujemy do Freudowskich klimatów to korzystanie z "usługi" wypasionej lali jest też znacznie droższe (i o wiele przyjemniejsze) niż starej rojdy spod mostu.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

8

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

ok, wiec jaka jest Twoja cena minimalna. Jak dla mnie to normalna cena to okolo 100-150zl

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

9

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

Maly_swd napisał/a:

Jak dla mnie to normalna cena to okolo 100-150zl

Za sam karton chyba :D

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

10

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

W tych sprawach nie ma regóły... sam się nieraz zastanawiam dlaczego ktoś wyłożył takie a nie inne pieniądze za kompa.
Kolekcjonuję takie "zabytki" i sam nieraz przepłacam by  zdobyć jakiegoś rarytasa.
Sprzedaje też sporo wymieniąjąc sprzęt na nieco ładniejsze egzemplarze, robię też miejsce na nowe zbiory.
W sumie każdy "zbieracz" czy jak ja wolę mówić  "kolekcjoner" ma pewne ramy w których stara się zmieścić swoją kolekcję.
Moje krytera sa wyjątkowo proste: sprzet ATARI, COMMODORE, SINCLAIR w jak najlepszym stanie i najlepiej oryginale dodatki zarówno 8 jak i odrobina 16 bit.
Jak sie połknie bakcyla to wciąga " jak diabli " tylko czasu szkoda bo ciągle jest za mało :(

Wracając do tematu to najlepiej lubię aukcje BCM i od 1zł, niekiedy ustawiam cenę minimalna gdyż już kilkanaście razy się nadziałem że sprzęt sprzedał się znacznie poniżej wartości.
Czasem cena rośnie jak szalona a innym razem sprzęt idzie za bezcen..... w tych sprawach nie ma regóły.
Grono "kolekcjonowiczów" jest ograniczone a ceny sprzętu nieraz bardzo wysokie....

Ja nadal szukam Atri XC11 w wersji BOX oraz Atari XF551 w wersji BOX......  Horrorus - zlituj się i spuść trochę z ceny przy łączny zakupie :)

Mam sporo sprzętu na wymianę i do sprzedania ( zaczyna mi miejsca brakować...)

11

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

A ja szukam "nowiutkiej" 1050 w wersji box i co? Dupa niestety ;)

12

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

I tu się mylisz!
Nie mam co prawda nówki ale już kilka razy widziałem na BajuBaju :)
Mam dwie stacje w BOX-ie.
Jedną mogę odsprzedać/zamienić

Niestey mechanika jest w niej niesprawna tzn. silnik krokowy porusza głowice tylko do środka dyskietki
Trzeba to naprawić lub wymieniś na mechanizm ze sprawnej stacji.
Elektronika jest na 100% ok bo przekładałem od tej stacji do drugiej i wszystko działało

13

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

Jacques , nie trac nadziei, nie takie rzeczy na ebayu juz byly, wlasnie mam na celowniku XEGS nawet nie rozfoliowana w orginalnym boxie i tak sie zastanawiam po co mi to do ch...? Co mi nie przeszkadza licytowac dalej. Rany , zostalem kolekcjonerem??

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

14

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

Hehehe ;) Ciszej, ciszej Zaxon bo chwila nieuwagi i lincz gotowy :D Mi kolekcjonowanie nie przeszkadza na co dzień korzystać z wypasionej Atarki rozszerzonej własnymi rękami, więc jestem pewnego rodzaju "mutantem" :)

15

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

gRzEnIu napisał/a:
Maly_swd napisał/a:

Jak dla mnie to normalna cena to okolo 100-150zl

Za sam karton chyba :D

Widzę Grzeniu, że wiesz o co chodzi i rozumiesz powagę sytuacji :-)
Powiem tak i piszę to całkiem poważnie. Kupiłem ją w przeliczeniu za 400 pln i nie ma zamiaru na niej zarabiać więc za tyle ją oddam. Zdaję sobie sprawę, że co niektórych taka kwota odstraszy na starcie, ale takie są prawidła tej gry (a raczej ich brak). Tak jak napisłą Radosław - raz cena wyp*...i w kosmos a raz jest żałośnie niska. Osiemsetka, którą proponuję jest (subiektywnie of corzzz) warta tej ceny i dlatego wspomniałem że bardziej tę ofertę kieruję do zbieraczy złomu. Jeżeli mi nie wierzycie, że tyle za nią zapłaciłem to podeślę Wam wydruk z PayPal :-)
P.S. 1 Radosławie - cena, którą Ci podałem nie jest powiększona o 100% marży - mój zarobek jeżeli byś się zdecydował na tego XF byłby naprawdę skromny. Problem polega na tym, że z 3 firm u których się generalnie zaopatruję w sprzęt Atari, tylko jedna ma tę stację NOWĄ. ena samej stacji nie jest może extremalnie przesadzona, ale jak mi doliczyli wysyłkę (a ja doliczyłem, ewewntualny VAT od importu) to się już robi kwota. Nic na to nie poradzę. Niestety dostęp do nowego sprzętu mam tylko zza oceanu od poniekąd byłych pracowników Atari.
P.S. 2 Jaques - jeżeli marzysz o nowiutkim 1050 to popatrzę czy jest available.

I do wszystkich - każdy, kto niekoniecznie chce kupować gotowy hardware, ale potrzebuje nowiutkie podzespoły i inne części waloryzacyjne (tranzystory, procesory, kości pamięci, płytki, diody, kabelki, złączki i inne pierdoły)
które są sercem naszych małych 8-bitowych pociech niech wyśle mi prv z dokładnym określeniem co to jest i np. numerem referencyjnym. W ofercie bardzo, bardzo dużoooo takich elementów. Moge wspaniałomyślnie wspomóc tych wszystkich, którzy chcą swój komputer naprawić i/lub zupgrejdowac przy użyciu nowych oryginalnych części.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

16

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

Radosław napisał/a:

Niestey mechanika jest w niej niesprawna tzn. silnik krokowy porusza głowice tylko do środka dyskietki

Proponuję naprawić, bo uszkodzenie jest banalne. Czujnik ścieżki zerowej  jest brudny (przeczyścić) lub ma uszkodzoną diodę nadawczą (wymienić czujnik lub samą diodę).

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

17

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

Generalnie, żeby uzmysłowić Wam na czym polega potęga osiemsetki - proponuję zajrzeć na właśnie zakończoną aukcję Alleeee.. nr 374050028
....przepraszam, czy tu biją????

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

18

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

TO WYSTAW NA Allegro ;] i po sprawie.....
Ja jakis czas temu sprzedalem ze dwie sztuki 800xl stan tez prawie bdb za +/- 40 sztuka ;] .
Tak wiec wystaw i oczekuj tego TYSIĄCA :D

Ostatnio edytowany przez stryker (2008-06-03 17:26:16)

"wszystko się kiedyś kończy......."

19

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

No to właśnie była moja aukcja. A zanim wystawię chciałem podpytać szanownych słuchaczy Atari Area czy nie byliby zainteresowani. To chyba nic złego, prawda??

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

20

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

Jer
Dzięki za radę - dla Ciebie to banalna sprawa, niestety ja nie wiem gdzie jest ten czujnik.
W sprawach elektroniki nie jestem biegły, choć jak trzeba użyć lutownicy to daję radę ;)
Może masz jakieś zdjęcie gdzie mógłbyś zaznaczyć który to element szwankuje?


Horrorus
Jasne że to nic złego. Gratuluję uzyskania tak fantastyczno-abstrakcyjnej ceny ;) - Wielki Szacun!
Z tego co pamiętam to taki sam sprzedałem za 800 zł i wtedy mi sie wydawało ze to bardzo dużo!

21

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

Horrorus - szczrze Ci gratuluje uzyskania tych 1500zl! To absolutny rekord.
Miales sporo szczescia ze 2 gosci sie napalilo :) Trzecia oferta byla za 499zl...

Gratuluje tym bardziej, ze napisales tu uczciwie: "Kupiłem ją w przeliczeniu za 400 pln i nie ma zamiaru na niej zarabiać więc za tyle ją oddam."

Ja niedawno tez sprowadzilem taka jedna nowa sztuke i koszt wyszedl mi podobny (ciut wiekszy).
Sprzedalem bez allegro z niewielkim uczciwym zyskiem uwzgledniajacym ryzyko (za 530 bodaj).

Panowie - takie sa realia. Jesli ta 800xl kolegi jest _nowa_, to 400zl to jest po kosztach zakupu i sprowadzenia.

22

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

Nie, nie. to nie tak. Tę którą widizeliście na allegro to była rzeczywiście nówencja. Bez dwóch zdań. Natomiast ta, o której pisałem w poście takową nie była choć na takową wygląda. I gdyby nie fakt, że osoba która mi tę tzw. używaną sprzedała nie poinformowała, że komputer był "macany" to bym sądził ,że kupiłem też nową. To tyle. Ta niby używana jest ciągle na sprzedaż jakby co.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

23

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

Horrorus
A co byś powiedział na nowego XE System . Podkreślam NOWEGO!
Wszystko śliczne, w kartoniku, styropianach i jeszcze na dodatek ma zafoliowane cartridge ;)
Stan IDEAŁ, nie jak nowy tylko poprostu NOWY

24

Odp: 800XL (kartonik, kabelki, bla, bla...) - prawie nowa - ktoś chętny??

PM sent

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski