1

Temat: Czym wysyłać ?

Gdyby się dało ten wątek przykleić było by super :) (w "Kupię / Sprzedam / Zamienię", bo to tutaj najczęściej trafiają ludzie, którzy muszą coś wysłać/odebrać)

Ostatnio krew mnie zalewa już podwójnie - po pierwsze z powodu strajku pocztowców, po drugie jak widzę, że na poczcie z trzech okienek jedno jest zamknięte całkiem, w drugim tylko przelewy (bo "Pocztowy") a kolejka do trzeciego jest do obu okienek naraz - spróbuj przejść bez kolejki, żeby zrobić przelew, to cię "stójkowi" dosłownie zaj****ą na miejscu (ciekawe, że najbardziej się rzucają ci, którzy mają do wysłania po jednym "listku").

Trafiłem na PAF: www.paf.pl - szkoda, że u mnie w mieście nie ma, a bilet do sąsiedniego miasta niweluje mi zaoszczędzoną na wysyłce kwotę.

Jak macie jakieś inne "niestandardowe" sposoby wysyłki - wpisujcie - pomóżmy sobie nawzajem.

? Poczta Polska cennik po polsku, po francusku i angielsku
? PAF (patrz dyskusja)
? InPost (patrz link w dyskusji)
? przesyłki konduktorskie (cennik zbliżony do Poczty Polskiej, tylko największe miasta, odbiór z peronu, patrz dyskusja)
? nadanie kierowcy PKS/inne firmy obsługujące trasy dalekobieżne (zależnie od trasy lub indywidualnie u kierowcy/w firmie, patrz dyskusja)

Ostatnio edytowany przez maw (2008-06-18 10:54:35)

___
Press play on tape...

2

Odp: Czym wysyłać ?

InPost

3

Odp: Czym wysyłać ?

larek napisał/a:

InPost

http://www.wyhacz.pl/Wyhacz/1,88542,531 … ostem.html

Polecam szczególnie dyskusję pod artykułem (:

http://www.5oft.pl/

4

Odp: Czym wysyłać ?

Można próbować nadac przesyłkę konduktorską. Minusy jednak takie, że po pierwsze dociera tylko tam dokąd docierają koleje PKP (czyli niebawem bedą kursowały tylko do 5 największych miast PRL) i po drugie trzeba się dokładnie wstrzelić w przyjazd pociągu na peron, uwzględnić ewentualne spóźnienie i takie tam. Plus jest taki, że przesłka dociera w przeciągu kilku godzin do nas. Niestety nie wiele mi widomo na temat kosztów takiej usługi i wymogów gabarytowych przesyłki. nie mniej jest to jakaś alternatywa w sytuacji strajkującej "trąbki".

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

5

Odp: Czym wysyłać ?

Raz jeden nadawałem przesyłkę konduktorską - koszty z tego co pamiętam zbliżone do tych pocztowych... może lekko wyższe... ale rzeczywiście dociera dość szybko do adresata... niestety... minusem jest jeszcze to, że możesz ją nadać chyba tylko u konduktora pociągu i jak pociąg ma dość krótki postój to masz mało czasu na jego zlokalizowanie ;)
A wracając do przelewów na poczcie - cały czas mnie zastanawia dlaczego ludzie nie założą sobie darmowego konta internetowego np. w mbanku, gdzie przelewy mają za darmo i z tego konta nie płacą swoich rachunków... przecież to jest zaj.. oszczędność czasu i pieniędzy... (na poczcie od druczka teraz pewnie będzie lekko z 2,5-3zł)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: Czym wysyłać ?

Fakt. Nie wyobrażam sobie robienia przelewów inaczej niż z konta internetowego. Po prostu abstrakcją jest dla mnie chodzenie z przelewami na pocztę. Po pierwsze (post wyżej) - opłaty, po drugie czas realizacji przelewu na poczcie jest jaki jest, a wszyscy wiemy jaki jest:-) Przelew internetowy to księgowanie tego samego dnia (jak przelejesz kasę do 12.00) albo dnia następnego (w przypadku przelewów popołudniowych). Nie ma lepszego sposobu płacenia (no chyba, że z ręki do ręki).

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

7

Odp: Czym wysyłać ?

@Piguła: Bo czasami stoisz w jakiejś kolejce do innego urzędu i nagle ni stąd ni zowąd dają Ci przekaz do wypełnienia i poinformują, że potwierdzenie przelewu jest warunkiem załatwienia sprawy. Zapomniałbym dodać: wydruków komputerowych ("dokument elektroniczny nie wymaga podpisu") nie akceptują...

Co do PAFu: zadzwoniłem do nich, czy mają usługę odbioru bezpośredniego u nadawcy - nie mają, tak jak się spodziewałem (no cóż, marzyciel jestem). Za to dowiedziałem się, że nim przyjdę z paczką/listem do nich, to pierw muszę sobie kod pocztowy odbiorcy wklepać na ich stronie internetowej, żeby się dowiedzieć, czy obsłużą. No i w związku ze strajkiem pocztowców mają przejściowe kłopoty z dostarczaniem listów na czas - przesyłka może iść nawet do dziesięciu dni.

//EDIT: kierowcy busów na trasie Kraków-Katowice też przesyłki przyjmują (wypróbowaliśmy to ze Scalakiem), ale niezależnie od wagi dychę to kosztuje - a przejazd 12 zeta, więc... lepiej się na wycieczkę wybrać. Za to mamy 99-procentową pewność, że nikt inny nie odbierze (Scalak musiał się wylegitymować, o ile pamiętam :D).

@Hororus: To zależy od banku - w moim zapewnili mnie, że ELX co dwie godziny mają sesję i jeśli się nie mylę, to o 19tej czy też 20tej mają ostatnią sesję - czyli wysłane do 20tej tego samego dnia z mojego banku wychodzą - kwestią jest księgowanie tego po stronie odbiorcy...

Ostatnio edytowany przez maw (2008-06-18 10:44:25)

___
Press play on tape...

8

Odp: Czym wysyłać ?

Chodziło mi własnie o termin księgowania u odbiorcy. Ja mam w konta w Inteligo i Multi Banku. W sumie mogę polecić obydwa.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

9

Odp: Czym wysyłać ?

Inteligo fajnie - ale niestety ostatnio straciło dużo na atrakcyjności w porównaniu do konkurencyjnego mbanku - u mnie szala przechyliła się w momencie kiedy to inteligo wprowadziło opłatę za skorzystanie z bankomatów euronetu + została opłata 1zl za przelew....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: Czym wysyłać ?

Inteligo mam od momentu jego powstania, czyli dobrych kilka lat. Pomimo zaniechania działań na rzecz zwiększenia atrakcyjności tego banku trzymam tam konto z przyzwyczajenia i wygody wykonywania interesujących mnie działań. W Multi Banku mam konto firmowe ponieważ była to najtańsza oferta na prowadzenie rachunku firmowego. Poza tym, przy dokonywaniu przelewów, kody dzięki którym możemy je dokonać są wysyłane smsem. W Inteligo ciągle pozostaje karta-zdrapka i bywa to uciążliwe. Nie mniej obydwa banki są ok. A co do bankomatów, to na szczęście wypłatomatów PKO (inteligo) jest najwięcej w każdym mieście i rzadko mi się zdarza wypłacać z innego.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski