1

Temat: Przechowywanie zbiorow

Dopadl mnie kolekcjonerski wirus ,sprzetu przybywa,softu tez i tak sie zastanawiam jakie macie sposoby na trzymanie kolekcji? Czym szorujecie obudowy zeby przywrocic im dawny blask? Gdzie i w jakich warunkach trzymac kasety i dyskietki? No i jak kolekcje uchronic przed dziewczyna, zona, tesciowa,dziecmi?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

2

Odp: Przechowywanie zbiorow

Teściowa - szpadel na płask w potylicę jak zołza podejdzie do Atari za blisko.
Dziewczyna - to wersja beta żony, Ty się zastanów - albo kocha Cię z całym inwentarzem albo zrezygnuj z posiadania wersji alfa.
Dzieci - jak nauczysz sikać do nocnika to ogólnie są niegrożne.

:lol:

3

Odp: Przechowywanie zbiorow

zaxon napisał/a:

Dopadl mnie kolekcjonerski wirus ,sprzetu przybywa,softu tez i tak sie zastanawiam jakie macie sposoby na trzymanie kolekcji?

Ja juz nie mam gdzie trzymac :/ Rozrastajaca sie kolekcja jest glowna moja motywacja do pozyskania wiekszego mieszkania.
Marzeniem na starosc jest prowadzic w odpowiednim lokum "zywe muzeum" gier video i starych komputerow.

zaxon napisał/a:

Czym szorujecie obudowy zeby przywrocic im dawny blask?

Jesli chodzi o Atari (i 400 i XL, XE) to jade na calego mleczkiem cif - czyni cuda.
Cartridge delikatnie ludwikiem, omijajac etykiete. Najostrozniej trzeba postepowac z benzyna i alkoholem bo moze zniszczyc poligrafie.

zaxon napisał/a:

Gdzie i w jakich warunkach trzymac kasety i dyskietki?

Dyskietki luzem - w zamknietych pojemnikach na dyskietki.
Kasety - w kredensie za szyba.
Cartridge - w zamkinietych pudelkach kartonowych.

Najwiekszy dylemat mam z boxami. Z jednej strony chce nimi cieszyc oczy i miec je pod reka, z drugiej - wiem, ze kurz im szkodzi a pudelka blakna od slonca. Trzymam w biblioteczce w zacienionym pokoju, a najcenniejsze egzemplarze w zamknietej ciemnej szafce.

zaxon napisał/a:

No i jak kolekcje uchronic przed dziewczyna, zona, tesciowa,dziecmi?

Nie wiem jak z dziecmi ale z d/z/t problem polega zwykle nie na tym, ze rzucaja sie na Twoja kolekcje, ale raczej probuja wyrwac Ci przestrzen, ktorej ta kolekcja potrzebuje :)
Kwestia dogadania sie i wyjasnienia jak sprawy stoja. Wiesz, zbieranie gier video to nie jest meskie hobby od ktorego dziewczynom miekna kolana, ale z drugiej strony kazda rozsadna zona powinna je docenic. W koncu maz jest w domu pod reka (no chyba ze jedzie na zlot). A jak Cie zmusi do rezygnacji z tego niewinnego hobby to strach pomyslec jakie mozesz sobie znalezc kolejne ;)

4

Odp: Przechowywanie zbiorow

nosty napisał/a:

A jak Cie zmusi do rezygnacji z tego niewinnego hobby to strach pomyslec jakie mozesz sobie znalezc kolejne ;)

Mam nadzieje, że masz na mysli kolejne żony ? ;)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

5

Odp: Przechowywanie zbiorow

Eee moja na szczescie nawet to toleruje:

http://img71.imageshack.us/img71/2949/imag0076xq4.th.jpg

http://img71.imageshack.us/img71/9133/imag0079wn8.th.jpg

wiec nie jest zle, tylko czasami delikatnie przypomina ze mialem polki w szafach porobic ,hihi.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

6

Odp: Przechowywanie zbiorow

zaxon napisał/a:

tylko czasami delikatnie przypomina ze mialem polki w szafach porobic

jakbym moją słyszał :] - to co, zakładamy Konfederację ? :D

//EDIT: na razie 3:1 dla mnie ;-)

Ostatnio edytowany przez maw (2008-07-05 11:58:35)

___
Press play on tape...

7

Odp: Przechowywanie zbiorow

Zaxon, no ja bym tego muzealna kolekcja nie nazwal :) Obstawialbym ze Ci cos wybuchlo i rozerwalo obudowy i szafe ;)