1

Temat: atari a porty midi

Joł joł, właśnie chcem kupić swoje pierwsze atari w życiu. Chcę go używać jako automat perkusyjny i sekwencer MIDI. Moje pytanie tyczy się portów MIDI. Czy jest jakaś opcja aby mieć w atari kilka portów MIDI OUT i podpiąć sobie do tego jakiś keyboard/syntezator i jednocześnie jakieś inne ustrojstwo np. automat perkusyjny.

I najważniejsze - czy lepiej kupić atari ST (ma wbudowany jeden MIDI out) czy XL/XE + konwerter MIDI. W ogóle chyba ciężko to znaleźć. Bardzo podoba mi się czarne atari XL ale nie wiem czy ono może mieć midi i czy w ogóle produkuje jakieś fajne lo-fi dźwięki.

Z góry dzięki.

2

Odp: atari a porty midi

Jeśli chodzi o midi to małe atari w zasadzie jest bardzo biedne. Na c64 już jest więcej softu midi. Do ST da się prosto dorobić drugi port midi z Serial-a i to obsługuje Cubase. Paskud kiedyś coś takiego robił.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: atari a porty midi

Temat MIDI dla Atari poruszany był w Elektronice Praktycznej (takie czasopismo) dobrych parę lat temu. Jest tam schemat interfejsu + oprogramowanie, (jakie jest każdy widzi). Podłączyć można tylko jedno urządzenie. A możliwości.... trza zbudować i przetestować.

Odp: atari a porty midi

No i ja dla kompletności dodam, że Midi Sequencer na Atari XE/XL to całkiem fajny program i przy odrobinie ochoty można z niego sporo wycisnąć, zresztą możesz posłuchać kilku kawałków tutaj: http://www.igf.edu.pl/~gregus/download/ … xpectancy/ 
(Atari XE + Low cost keyboard Casio CTK650)

A samo MIDI OUT to bardzo proste urządzonko.

5

Odp: atari a porty midi

Hej!

To ja się lamersko spytam... A skąd można zassać midi-sequencer dla XE/XL?

pozdrawiam
Seban

Odp: atari a porty midi

Szczerze mówiąc kiedyś tego szukałem na sieci, ale jakoś nie znalazłem. Znam jedną lokalizację dość pewną - mój dom rodzinny ;-), o ile dyskietki jeszcze żyją. Jadę za tydzień do Krakowa, więc jeśli nikt nie znajdzie programu, postaram się go odkopać...

7

Odp: atari a porty midi

Hah, ja to dostałem od Grega na dyskietce. Muszę poszukać, ale Atari mam rozgrzebane i może to trochę potrwać. :/

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

8

Odp: atari a porty midi

Hi wszystkim

To może tak...
na temat MIDI to chyba mam coś do powiedzenia bo zajmuję się tym wyczynowo od 20 lat..
w zasadzie obsługuje większość studiów w tym kraju (mówię o dużych)

nie wiem co chcesz robić w midi... ale jeśli chodzi o Atari to najlepiej się do tego nadaje stare poczciwe atari ST.
standardowo ma to 1 midi IN i 1 MIDI OUT ... należy pamiętać że na jednym interfejsie midi masz 16 kanałów..
czyli posiadanie jednego portu midi nie oznacza że można podłączyć jeden instrument...
możesz podłączyć ile chcesz (po to wymyślony został port MIDI THRU). po prostu każdy instrument lub brzmienie
ustawia się na inny kanał.
W zasadzie rozsądny soft do obsługi to CUBASE.......
można do atari bez problemu dorobić dodatkowy port MID OUT...
a droższe rozwiązania to nawet 4 komplety MIDI in/ OUT... ale myślę że to nie jest

Jeśli chodzi o same brzmienia to przez midi to raczej nic nie zrobisz... komunikaty MIDI to jedynie sterowanie instrumentem
czyli jaki klawisz, z jaką siłą.. no i tzw. Controlery.. czyli w zależności od instrumentu który używasz róznego rodzaju ustawienia
filtry/głośność/panorama itd.....

Jeśli myślisz o kreowaniu własnych brzmień to nie zrobisz tego przez samo MIDI
(wszystko zależy od instrumentu który jest podłączony). Czyli przez midi jesteś w stanie zrobić to samo co przez panel w klawiszu...

zakładam że nie posiadasz instrumentów typu KLAVIA ... itd.

Zakładam że masz PC i w kwestii budowania własnych brzmień to idealnie do tego nadają się instrumenty wirtualne na PC.
Jedyne ograniczenie to wyobraźnia.....
temat jest tematem typu rzeka....

pozdrawiam

Paskud

I kolejny Paskud'ny dzień

9

Odp: atari a porty midi

TFX napisał/a:

[...]I najważniejsze - czy lepiej kupić atari ST (ma wbudowany jeden MIDI out) czy XL/XE + konwerter MIDI. W ogóle chyba ciężko to znaleźć. Bardzo podoba mi się czarne atari XL ale nie wiem czy ono może mieć midi i czy w ogóle produkuje jakieś fajne lo-fi dźwięki.[...]

Do XL/XE ostatnio widziano na ebayu. Co do softu, to niedawno sprzedałem MidiMaster, chociaż obraz dyskietki i opis możesz znaleźć np. na Page6. No ale tak jak pisze paskud, ST zdecydowanie nadaje się do tego lepiej, niejako natywnie :)

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2008-07-21 21:23:36)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

Odp: atari a porty midi

seban napisał/a:

Hej! To ja się lamersko spytam... A skąd można zassać midi-sequencer dla XE/XL? pozdrawiam Seban

A chocby z tego miejsca.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/