1

Temat: Bateria RTC w Atari Mega STE? Gdzie?

Zamęczam Was postami. Ale jeszcze chwilę ze mną wytrzymajcie. Jak sobie skompletuję zestaw 16-bitowy te będę mniej Was męczył :).

Googlałem, przeszukałem fora... Nawet rozebrałem Atari i nie znalazłem...

Gdzie w Mega STE jest bateria podtrzymujące zegar? W "zwykłym" Mega ST była ładnie na zewnątrz...

2

Odp: Bateria RTC w Atari Mega STE? Gdzie?

W MegaSTE jest w środku (prawa strona bobk dysku, taki czarny plastikowy "klocek"). Bateria jest podłączona przewodami do płyty (czarny i czerwony, na końcu wtyk) i przyczepiona do obudowy na rzep. Jeżeli tego nie widzisz, to znaczy, że ktoś ją kiedyś wywalił i nie włożył nowej. Tam jest bateria litowa 3,6V (oryginalnie).

3

Odp: Bateria RTC w Atari Mega STE? Gdzie?

Bateria jest z tyłu na płycie, przyczepiona na rzep :) Jeżeli nie była wymieniana, to najprawdopodobniej firmy Tadiran, tak jak np. na tej fotce (u góry):
http://stlabs.free.fr/stdmaplus_files/IMG_1745b.JPG

Prawie równo dwie odpowiedzi :)

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2008-07-14 20:49:13)

Było miło :) Do widzenia.

4

Odp: Bateria RTC w Atari Mega STE? Gdzie?

To są dwa miejsca do szukania blisko siebie ;). Ja mam ją z boku. U mnie też jest Tadiran.

Ostatnio edytowany przez Sukkor_benoth (2008-07-14 20:58:07)

5

Odp: Bateria RTC w Atari Mega STE? Gdzie?

Dzięki. Nie mam jej. Ktoś ograbił biedne Atari i porzucił w dziurze czasu. Jeno rzep się ostał (jak to rzep, jak się przyczepi to nie ma mocnych...)

Rozumiem że przypięta do J401 - jak na obrazku. Plus u góry? A bateryjka taka ja ta

Ostatnio edytowany przez siwys (2008-07-14 22:02:45)

6

Odp: Bateria RTC w Atari Mega STE? Gdzie?

U mnie byl podlaczony koszyk na dwa paluszki AA i tez dzialalo :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.