26

Odp: Kolejny problem z tunerem.

szary napisał/a:

ekran przypomina zbliżenie gęsto tkanego lnu

Na to jest rada. Właśnie taką przypadłość usunąłem w 130-ce longhi'ego. Wystarczyło wlutować kondensator kilkanaście - kilkadziesiąt pikofaradów między bazę tranzystora Q2 i masę. Obraz gładziutki jak pupcia noworodka. Pojemność trzeba dobrać doświadczalnie.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

27

Odp: Kolejny problem z tunerem.

Witam.
Mysle ze warto sie zapoznac z ponizszym plikiem pdf (zajmuje okolo 20MB). Jest tam doklanie opisane jakie wady zawiera uklad generujacy obraz w Atari XL i XE, oraz jak je poprawic. Mysle ze warto sprobowac.

http://www.mathyvannisselroy.nl/Super%2 … errata.pdf

28

Odp: Kolejny problem z tunerem.

...Pomijajac firmowosc MediaTecha :)

29

Odp: Kolejny problem z tunerem.

jer napisał/a:

Na to jest rada. Właśnie taką przypadłość usunąłem w 130-ce longhi'ego. Wystarczyło wlutować kondensator kilkanaście - kilkadziesiąt pikofaradów między bazę tranzystora Q2 i masę. Obraz gładziutki jak pupcia noworodka. Pojemność trzeba dobrać doświadczalnie.

Sądzę, ze ten zabieg nie przekracza moich umiejętności elektronicznych ;) Będę musiał spróbować w wolnej chwili (cholera! kiedy ja znajdę tą chwilę :( .)

ogólnie to k...a jesień idzie!

30

Odp: Kolejny problem z tunerem.

k... znowu kupiłem Atari i z monitorem koniec problemu z tunerem ale link gottreka spoko i to dla takiego wroga lutownicy jak ja thx

31

Odp: Kolejny problem z tunerem.

to samo jest w linku, który podawałem wcześniej plus inne fjuczersy i dużo mniej pieprzenia o teorii (bez przesady, żeby czytać 20 stron o ty, co idzie na połowie kartki napisać)

___
Press play on tape...