1

Temat: Kopiery, pakery, itp. ?

Witam, jeżeli macie jakieś dobre linki do obrazów dyskietek z kopierami, intrami, demami - co możecie polecić - podzielcie się, bardzo proszę. Nie wiem, co warto ściągać z netu, zwłaszcza w obrazach - po prostu: nie znam się, więc liczę na Waszą pomoc w znajomości tego, co wartościowe.

___
Press play on tape...

2

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

jesli chodzi o dema to polecam:

http://pacidemo.atarizone.com/

3

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

Kopierów jest dużo z tego, co pamiętam z dawnych czasów to najgorszy był CASDUB na ciapka,
bo nie można było po nim skopiować.
:rolleyes:

4

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

jury napisał/a:

jesli chodzi o dema to polecam:

http://pacidemo.atarizone.com/

są tam zipy plików *.msa - czy kopiuje się je tak samo jak *.st ? (są to obrazy dyskietek ??)


@Ratai: dlatego też byłbym wdzięczny za kopier|link do|obraz dyskietki bo w temacie ST <-> PC jedyne co umiem robić, to przegrywać *.ST na dyskietki i odpalać na ST (1040STFM)

___
Press play on tape...

5

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

msa to takie prymitywne obrazy dyskietek - ale działają (w mniej zaawansowanych programach/dyskietkach)

Na emulatorze bez problemu odpalisz, na ST potrzebujesz programu MSA, jak nie znajdziesz go w googlu to daj znać prześlę go Tobie e-mailem.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

6

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

Potrzebne narzędzia do przywrócenia msa na dyskietki z poziomu ST:

http://marcinprusisz.pl/atari/msa/

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

7

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

a 129 razy lepsze :)  narzedzie od msa jest jaymsa:

http://phoenix.inf.upol.cz/~opichals/jay/

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

Piguła masz tu  MSA 2.32   http://www.bergstrom.se/ghostlnk/

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

Tdc napisał/a:

msa to takie prymitywne obrazy dyskietek - ale działają (w mniej zaawansowanych programach/dyskietkach)

Ja przepraszam, ale to ST jest prymitywny w stosunku do MSA. ST to czysty dump dyskietki (sektorów, bez danych pomiędzy sektorami). MSA to zasadniczo to samo plus kompresja plus omijanie pustych sektorów.
Jest jeszcze format PASTI który (o ile się nie mylę) to to samo co ST plus kody kontrolne (hash) do kontroli poprawności.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

Dzięki za podpowiedzi, jeżeli nie znajdę programu na peceta, który rozpakuje msa do dyskietek, to omijam temat.

Może macie jakieś obrazy dyskietek w formacie *.ST z kopierami ? Lub czymś w rodzaju DosNavigatora na ST ?

___
Press play on tape...

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

Do kopiowania czegokolwiek na ST polecam FastCopy Pro 1.2 i/lub E-Copy. Coś w stylu Dos Navigatora to ewentualnie Kobold.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

12

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

Adam Klobukowski napisał/a:

Ja przepraszam, ale to ST jest prymitywny w stosunku do MSA (...)

Zgadza się.

maw napisał/a:

Dzięki za podpowiedzi, jeżeli nie znajdę programu na peceta, który rozpakuje msa do dyskietek, to omijam temat.

O ile wiem to msa na peceta nie ma, ale jak mówiłem te pliki łykają emulatory (polecam STEem). Format ten jest tak lichy (jak wspominałem), że nie ma potrzeby sobie nim zawracać głowy (np. robiąc wersję na pc).

maw napisał/a:

Może macie jakieś obrazy dyskietek w formacie *.ST z kopierami ? Lub czymś w rodzaju DosNavigatora na ST ?

Pewnie mamy, ale czy czasami nie chodzi Tobie o to aby za pomocą takiego odpowiednika DosNavigatora dobrać się do zawartości obrazów ? Bo jeśli tak to ja nic o tym nie wiem.
Wspomniany przez Adama Kobold jest bardzo starym programem ale niezwykłym - coś w stylu DosNavigatora tylko znacznie lepszy (np. okienkowy, intuicyjny jak żaden inny na świecie). Prezentowałem kilku osobom zalety tego programu na ostatnich Głuchołazach.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

13

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

Po prostu chodzi mi o to, że chcę znajomemu nagrać na pececie dyskietki z kopierami, pakerami, innymi demami , by mógł sobie je otworzyć i dowolnie kombinować z programami u siebie na ST.

Ostatnio edytowany przez maw (2008-08-19 22:14:57)

___
Press play on tape...

14

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

to nie rób tego na PC tylko na ST - bo na piecu wszystkich dem nie przerzucisz...
a jeżeli już tak bardzo chcesz msa i st przewalać na piecu to polecam:

http://ppest.org/atari/floimgd.php

(narzędzie składa się z 2 plików najpierw instalujesz http://ppest.org/atari/FdInstall.exe
a dopiero potem http://ppest.org/atari/floimg97.zip)

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2008-08-20 13:08:06)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

Zasadniczo, na PC nie da się uzyskać formatu DD z 11 sektorami na ścieżkę. W dawnych czasach (win95/98) udawało mi się zrobić 10, ale nie wiem czy pod XP się da.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

16

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

Adam, za pomocą tego sterownika, który podlinkował Piguła (@Piguła: dzięki, mam - choć wolę włączyćwin98SE i użyć WFDCopy) da się używać DOSNavigatora i bez problemu formatujesz na 830kB - na więcej nie próbowałem (nie potrzebowałem).

Jak na razie to dyskietek mi brakło, bo nagrywam obrazy z grami z Automation :).

___
Press play on tape...

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

maw, M'kay, tyle że z 11 sektorami na ścieżkę można dojść do ok. 930 kb. Było to rzadko używane (bo dyskietki tak sformatowane miały tendencje do padów), ale jednak czasem było.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

18

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

Ano niestety mając nawet HDD przy St'ku nie można obyć się bez dyskietek... chociaż niedługo może i to zostanie naprawione ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

Piguła:zależy od wersji TOSu. 2.0x obsługują HDD bezproblemowo.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

20

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

Mnie nie chodzi o sposób obsługi HDD - ale o to jak bylo pisane oprogramowanie na ST - że praktycznie 80% działa tylko z floppa.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

21

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

no ale przy pomocy tego:

http://ppest.org/atari/imgrun.php

zdecydowana wiekszosc gier podobno udaje sie uruchomic z hdd. Ja jeszcze tego narzedzia nie probowalem bo poprzednia wersja nie dzialala z moja wersja tos'u, ale wlasnie zauwazylem ze Pera dodal obsluge
wiekszej ilosci tos'ow i w tym mojego, jupi :)

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

Piguła: w większości to gry i dema 'całodyskowe' czyli w niestandardowym formacie. Użytki w większości bez problemu chodziły z HDD.  W tamtych czasach HDD to był niezły luksus, więc co się dziwić.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

23

Odp: Kopiery, pakery, itp. ?

Jury - thx wlasnie czegos takiego szukalem:)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim