1

Temat: Ręce opadają...

http://www.youtube.com/watch?v=oAqsBYhQafY

Ja rozumiem że Legia nie była święta u siebie, ale to pochodzi z oficjalnej strony klubu FK Moskwa. Więc niejako jest jakby nie patrzeć oficjalnym stanowiskiem. Kolejny motyw który utwierdza mnie w opinii, iz Rosja to NAJBARDZIEJ POPIEPRZONY KRAJ NA ZIEMII...
Zapyziałe mocarstewko pelne zakompleksionej swołoczy...

Nie bój sie Putina - pij gruzińskie wina!:)

gep/lamers^dial

2

Odp: Ręce opadają...

gepard napisał/a:

Zapyziałe mocarstewko pelne zakompleksionej swołoczy...

I z tym zdaniem sie zgadzam, uwazam ze Rosjanie myla szacunek ze strachem (czyli wyznaja zasade "zeby sie z nami liczyli musza sie nas bac").
Ale film jako reklamowka niczego sobie.
Pamietaj, ze oni wlasnie zrobili kilka udanych fimow fantasy/sensacyjnych. Moze to tez troche do tego nawiazanie... No i kazda okazja jest dobra zeby sie przypodobac carowi Władymirowi.
W kazdym razie dobry "chłyt mateginkowy" jesli dziala na ich kibicow ;) Pies ich tracal!

3

Odp: Ręce opadają...

Nie jestem rusofilem, ale mam niejasne przeczucie, że to co pokazują media nieco odbiega od prawdy...

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

4

Odp: Ręce opadają...

A ja dodam że te "dobre" wzorce doszły tam z zachodu czyli...z naszego kierunku. A że ludzie są tam bystrzakami więc szybko sie uczą

5

Odp: Ręce opadają...

taaa....pytanie jeszcze czego się uczą.

Nie żebym był jakoś zaangażowany w spór o sprawę katyńską ale po wczorajszych doniesieniach medialnych na temat interpretacji przyczyn tej zbrodni łapy mi opadły. Jak na państwo o niezwykle silnych aspiracjach do odgrywania istotnej roli w polityce światowej w tym europejskiej a co za tym stania na straży pewnych norm etycznych i humanitarnych usprawiedliwianie Katynia odwetem za "pomordowanych" jeńców armii czerwonej z 1920 r jest delikatnie mówiąc przegięciem. :( Inna sprawa, że bardzo wielu z nich zginęło wskutek podłych warunków w polskich obozach ale ten sam problem dotyczył naszych obywateli w sowieckiej niewoli natomiast czynienie w związku z tym ze sprawy katyńskiej tzw. "mordu usprawiedliwionego" świadczy chyba najlepiej o nastawieniu rosyjskich władyków.


Po kolejnych tego typu newsach człek powoli przestaje mieć wątpliwości :(

Ostatnio edytowany przez szary (2008-08-28 07:42:30)

ogólnie to k...a jesień idzie!

6

Odp: Ręce opadają...

Nie jeździjcie tak po Rosjanach. To mądry naród. Jego pech polega na tym, że od wieków ma wybitnie głupią władzę. a sami Rosjanie, szczególnie przy wódeczce, okazują się wielce sympatyczni.

7

Odp: Ręce opadają...

Calkiem fajny filmik. A ruskie zrobia z nami i tak co beda chcieli.

8

Odp: Ręce opadają...

Zenonie, może nie do końca od nas, tylko z bardziej odległego  zapada. Popularnym powiedzeniem w osiemnastowiecznej (a przypuszczam, że i dzisiejszej) Rosji było: "Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica". ;)

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

9

Odp: Ręce opadają...

1. Takich filmow na youtubie jest wiecej - i to niekoniecznie o tresci miedzynarodowej. Sam tu kiedys linka podalem do trailera meczu ruch chorzow-zaglebie sosnowiec. Szowinisci sa wszedzie, tym bym sie nie przejmowal.
2. Oceniajac to z perspektywy tego co dzieje dzis (Kaukaz), to ludzie sie zachowuja, jakby historia sie skonczyla. A historia to w duzej mierze wojny. Inna rzecz, ze UE sie zachowuje jak kolko dyskusyjne. Kilka lat temu bylo polskie mieso, teraz jest kawalek Gruzji. Za kilka(nascie) lat moze byc Estonia (ma duza mniejszosc rosyjska) lub Ukraina (UE/NATO/Krym). W UE brakuje ludzi z jajami - ktos jak Regan - co sie nie bal rzeczy po imieniu nazywac. Niby Kaczynski cos kombinuje w ta strone, ale nie jest on postrzegany jako wiarygodny czlowiek (po traktacie z Lisbony) - Polska tez nie ma takiej sily przebicia, jaka by mogla miec.
Czytaj - czekaja nas ciekawe czasy :/

10

Odp: Ręce opadają...

juz od dawna przyglądam się Estonii i czekam aż tam będzie się działo, to samo na Łotwie...panowie "Bałtowie" przeginają tam z prawami obywatelskimi/lub ich brakiem dla poradzieckiej mniejszości. Chcesz być Łotyszem, musisz zdać państwowy egzamin (język,historia,kultura etc) a jak nie to "milcz głupi kacapie". Myślę, że Armia Czerwona kiedys się za to odpłaci. A taka Ukraina zyskała na konflikcie w Gruzji. Teraz zdobędzie wielu zachodnich "sprzymierzeńców" w Brukseli. Analizując sytuację na Kaukazie i to, iż Gruzja przestała być państwem
bezpiecznym ( a i poważnym, przez osobę jego obecnego przywódcy) języczkiem uwagi dla całego Zachodu i dla Rosji od teraz, będzie inne państwo w tym regionie a mianowicie ARMENIA. Na tym kraiku skupi sie niebawem uwaga całego świata. Teraz już Turcja nawet próbuje pojednać się z Armenią (a patrząc na początek XX w. wydawało sie to niedawno niemozliwe). Za kilka dni mecz Turcja vs Armenia w Erewaniu...zaczną się podchody wszystkich zainteresowanych. Mam nadzieję że tzw "wojna futbolowa" z lat 60-tych już się nie powtórzy...bo w Salwadorze zaczęło się też od zwykłego kopania piłki...

gep/lamers^dial

11

Odp: Ręce opadają...

O ostatniej wojnie kaukazkiej trochę tutaj:

http://www.altair.com.pl/start-1599

Warto przeczytać, bo z tego co widzę w naszych mediach ropętała się histeria na miarę broni masowego rażenia w Iraku. Promowane jest czarno-białe widzenie świata i ślepa wiara w jakieś zachodnie przywódctwo motywowane dobrem ludzkości. W tygodniku "Polska Times" wyczytałem np, że "imperium dobra" "utkneło w Iraku" i dlatego nie może pomóc Gruzji. Przecież to jest klasyczne dwumyślenie rodem z "1984". Raz narody mają prawo do samostanowienia, a innym razem wartością jest "integralność terytorialna". Raz mamy "wyzwalanie", a raz "agresję". Media robią z ludzi wariatów. I tym lepiej to im wychodzi, bo większość zakłada a priori, że media nie kłamią. Stąd małe zainteresowanie szukaniem informacji na własną rękę. Pod względem świadomości wcale nie jesteśmy dużo lepsi od Rosjan i Chińczyków.

Bober napisał/a:

Kilka lat temu bylo polskie mieso, teraz jest kawalek Gruzji.

Ja bym uważał z tym mięsem :). Embargo wprowadziła również Ukraina, ale nasze media nie ekscytywały się tym tak mocno. Podobnie ma się sprawa z parą zbrodni Katyń/Wołyń. Wołyń jest przemilczany, np. nasz naczelny rozgrzebywacz historii - prezydent Kaczyński - odmawia nawet patronowania obchodom wołyńskim. Czemu? Chodzi o to by ludzie postrzegali Ukrainę pozytywnie, a Rosję negatywnie. Podobnie jest z Niemcami i Unią Europejską. Unia zabrania dotować polskich stoczni, ale pozwala na dotowanie niemieckich. I jakoś nie słychać krzyków, że Zachód demontuje nam przemysł. W Hollywood kręci się film przedstwiający "partyzantów" Tewje Bielskiego jako bohaterów walczących z Niemcami...Podobnych smaczków można podać więcej, ale jakoś tak do ogólnej swiadomości docierają akurat te zwiazane z Rosją. Być może dlatego, że:

Bober napisał/a:

Czytaj - czekaja nas ciekawe czasy

i my jako poddani musimy być na nie mentalnie przygotowani. Czytaj - nasze umysły muszą zostać ukształtowane tak by zaakceptowć wojnę. To samo w mniejszej skali zastosowano po 2001 roku.

Rosja przeżywa wielką zapaść ekonomiczną (cywilizacyjną) i tylko wysokie ceny ropy oraz gazu pozwalają jej jako tako funkcjonować. Armia rosyjska to kompletne dno. Nowe czołgi i samoloty kupują na sztuki, mają masę złomu, np. wiekszość czołgów jest niezdolna do walki w nocy.  Budżety wojskowe wg. wikipedii. Wyraźnie widać, że Rosja to karzełek nawet w porównaniu z pojedynczymi krajami europejskimi, nie mówiac już o Stanach.

Amerykanie nie liczą się ze zdaniem Ruskich, np. olali ich zdanie w sprawie Kosowa, instalują się na Kaukazie. Ostatnia wojna to nie była Rosja kontra Gruzja, ale Rosja kontra USA/Izrael. Członkowie rządu Gruzji pochodzą z USA i Izraela. Stamtąd pochodzili doradcy wojskowi i uzbrojenie. Ukraina ma wejsć do NATO (wczesniej wspominałem o różnym traktowaniu Ukrainy i Rosji przez propagandę w Polsce...). Mówi się o wejściu Gruzji do NATO. W NATO znalazły się państwa nadbałtyckie.  Wbrew temu co mówi propaganda Rosja jest w głębokiej defensywie. Ktoś powie, że ma przecież atomówki, więc i tak jest nie do ruszenia, a może sama grozić. Niekoniecznie. Rosja powoli przestaje się liczyć jako mocarstwo atomowe. I w tej sytuacji w Polsce instaluje się "tarcze". Może być ciekawiej niż wielu przypuszcza.

gepard napisał/a:

Mam nadzieję że tzw "wojna futbolowa" z lat 60-tych już się nie powtórzy...bo w Salwadorze zaczęło się też od zwykłego kopania piłki...

To jest Kaukaz. Morze Kaspijskie. Ogromne zasoby energii i szlaki energetczne. Amerykanie już od 7 lat "szukają" Bin Ladena w Afganistanie by mieć większy wpływ na sytuację w regionie. Rosjanie nagle stali się tacy dobrzy i bronią Osetyńczyków, bo Gruzja jest prozachodnia. Przez Gruzję można pompować ropę.

Niestety, ale tu w grę wchodzą wielkie interesy. Jak najlepszy powód do wojny.

EDIT. ok, załapełem z opoznieniem. Temat faktycznie zaczął się od wojny futbolowej :). Jakoś mimowolnie nie zwróciłem na to uwagi bo nie uważam by "patriotyczne" kibolstwo po obu stronach miało wpływ na cokolwiek.

Ostatnio edytowany przez gl.h (2008-08-28 21:10:19)

12

Odp: Ręce opadają...

Ja bym nie lekceważył ich armii. Już dwóch odważnych tam weszło i zostało.... ze swoimi super nowoczesnymi armiami i wyszkolonym wojskiem. Złom mają, ale sprawny.  Nie ważne jak wygląda sprzęt. Ma działać i DZIAŁA

13

Odp: Ręce opadają...

Coz, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Stany w kryzysie, pol Europy podobno tez, ot po prostu ludzi coraz wiecej a coraz mniej do dzielenia . Lokalne wojenki typu Irak, Czeczenia juz przestaja wystarczac do napedzania gospodarki wiec trzeba nakrecic jakas wieksza. Zginie 200-500 mln ludzi ,bedzie sie gospodarka krecic. A ze Polacy z Rosjanami sie nie lubia to nic prostszego napuscic jednych na drugich. Hmm, tylko traktowanie Rosji z lekcewazeniem jako zdechlego niedzwiedzia moze sie naprawde zemscic.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

14

Odp: Ręce opadają...

mono napisał/a:

Nie jestem rusofilem, ale mam niejasne przeczucie, że to co pokazują media nieco odbiega od prawdy...

Napisz co masz na myśli.

Króger napisał/a:

Nie jeździjcie tak po Rosjanach. To mądry naród. Jego pech polega na tym, że od wieków ma wybitnie głupią władzę. a sami Rosjanie, szczególnie przy wódeczce, okazują się wielce sympatyczni.

Z tą władzą to trudno się nie zgodzić, ale co do tej sympatii to nie ma to żadnego znaczenia (w każdym narodzie się takich znajdzie) - choć ja nie jestem jakąś osobą, która jakoś szczególnie lubi prześladować dany kraj poprzez uogólnienia.

Bober napisał/a:

W UE brakuje ludzi z jajami - ktos jak Regan - co sie nie bal rzeczy po imieniu nazywac.

Tak to jest sedno tematu. Z mojej perspektywy politycy w UE są niewarci mojej/naszej uwagi, bo np. ktoś kto zastanawia się nad legalnością wódki, oscypka czy kątem w bananie niech sobie gada do ściany i to nie za moje pieniądze...
Dosłownie na kilka dni przed śmiercią Geremka, znajomy zwiedzał parlament UE i właśnie przemawiał między innymi ten jegomość (pewnie jego ostatnie wystąpienie) i gadał - tak jak pozostali - same głupoty i od rzeczy... jak ktoś z Was uważa że nasi politycy bredzą bez sensu to niech sprawdzi co się tam dzieje !

gl.h napisał/a:

Armia rosyjska to kompletne dno.

To nic nowego, moja znajoma która pamiętała te czasy to o ich armii wkraczającej do Polski w II WŚ powiedziała "cóż to było za wojsko...".
Ale tak jak wspominał Zenon to nie ma wiele do znaczenia, obecnie oni się coraz silniej kumplują z Chinami a oba te kraje mają to do siebie, że wojsko nie musi być świetnie (ani dobre) wystarczy że zadepcze wroga powodzią nóg... ;)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

15

Odp: Ręce opadają...

no z ostatnim zdaniem to sie nie do końca zgodzę. Raczej Chiny i Rosja niespecjalnie sie lubią. Rywalizują na kadym polu. Ztcp formalnie nie mają podpisanego układu pokojowego po starciach z lat 60-tych o kilka niezamieszkałych wysepek na rzece Ussuri i byc może temat wypłynie za jakiś czas. Dodatkowo można przewidywać z racji rosyjskiego niżu demograficznego, iż Chińczycy zaleją w końcu Rosję, jak kiedyś wojska Temudżyna:)

gep/lamers^dial

16

Odp: Ręce opadają...

Już mój ojciec mawiał..... po co wojować, wystarczy że dadzą nam 100mln ludzi do niewoli i po nas, sami nie zmarnieją a nas zjedzą

17

Odp: Ręce opadają...

gepard: ale co do intencji obu krajów to chyba nikt nie ma wątpliwości - przecież na tym polega sojusz: bratasz się z wrogiem - look at Mega lo mania ;) :)
jednak mimo wszystko ostatnio ocieplenie się stosunków jest widoczne (np. tu i nie tylko).

Oraz mam cytat dla Ciebie: "Amerykanie oceniają, że na Syberii osiedliło się już nielegalnie ok. 4 mln Chińczyków. Moskwa usiłuje powstrzymać ten proces (...)" - słowa prof. Witolda Kieżuna z 2007 r.
Jeszcze trochę a będziemy sobie chińsko-syberyjskie osiedla oglądać w wikimapii ;) :D

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P