1

Temat: OSD Configurator

Witam,
projekt idzie w poniedzialek do realizacji, tymczasem pierwsze proby mozna sobie obejrzec na wlasnym atari
gdyby ktos chcial robic plytke (prasowanka, fofto, jakkolwiek) prosze tylko zwrocic uwage na to, ze czesc sygnalow na pcb jest podpieta pod inne piny mcu niz wynikalo by to ze schematu (latwosc prowadzenia sciezek)
system minimalny to Q1 R1 D1 (D4) R4 R5 U1 X1 i pare kabelkow
mozna sobie zlozyc na pajaka
zlacze RGB jest w standardzie elektrona
otwory sa pomniejszone w celu lepszego centrowania wierla przy produkcji chaupniczej

link

przechodze na tumiwisizm

2

Odp: OSD Configurator

looknałem pobieżnie i nie widzę wsadu do gala.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: OSD Configurator

bo go nie ma - jest zalezny od tego co wasc ma zainstalowane w komputerze, wiec trzeba sobie napisac go samemu
generalna zasada - logiczne 0 - rozszerzenie wylaczone, 1 - wlaczone

przechodze na tumiwisizm

4

Odp: OSD Configurator

Ello ,fajny projekcik. Czyli jak rozumiem GAL spelnia czesciowo role bufora pomiedzy atmega a zamontowanymi rozszerzeniami ? Mozna go zastapic przerzutnikami i wysterowac z lini f1-f7 Atmegi? Programowanie GALI mnie przerasta.  Jak sie wywoluje zmiane stanu 0-1 ,kombinacją klawiszy w Atari? Zlaczka ext ram to wyprowadzenie na dodatkowa pamiec do Atmegi?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

5

Odp: OSD Configurator

obciążenie (rezystancja) powinno być po stronie kolektora a nie emitera !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: OSD Configurator

grzeniu: a co by bylo gdyby to nie bylo obciazenie?
zapewniam cie ze dziala...
zwrociles uwage ze to pnp?
ponadto cenie w tej sprawie swoja ignorancje

zaxon: gala mozesz zastapic chocby 7400 albo 7402, byle by to co robi mialo jakis sens
np wylaczenie stereo - NOT (A4 OR NOT F1) - wiec jesli A4=x a F1=0 to stereo off, bo co by nie bylo na A4 to wynik zawsze jest 0 i jak takie cos podasz zamiast A4 na dekoder dla drugiego pokeya to zawsze bedzie wybrany podstawowy
gal jest po to zeby wlasnie takie p*.* w nim upychac
jesli masz juz gdzies logike ktora cos robi reagujac na podanie masy lub 5v to mozesz zmostkowac wejscie z atmegi i wyjscie

przechodze na tumiwisizm

7

Odp: OSD Configurator

rezystor tam jest zbędny, tak się robi ale w npn, zapewniam cie. a to ze dziala to inna para ogumienia.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

8

Odp: OSD Configurator

zreszta napisze inaczej
sprawdzilem jakie sa efekty bez i z
wole z
jesli uwazasz ze nie sa potrzebne - nie lutuj
to wszystko co mam do powiedzenia w tej kwestii
konstrukcja jest sprawdzona w kilku roznych zastosowaniach i nie mam zamiaru o to kruszyc kopii

Ostatnio edytowany przez Candle (2008-11-15 22:56:16)

przechodze na tumiwisizm

9

Odp: OSD Configurator

Candle, jasne,  zamowilem Atmegi, przyjda to zmajstruje to cudo. Od dawna mi sie cos takiego marzylo.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

10

Odp: OSD Configurator

na soft do atmegi ktory bedzie w pelni funkcjonalny przyjdzie pewnie jeszcze z tydzien poczekac (to sie chyba nazywa notoryczny brak czasu)

przechodze na tumiwisizm

11

Odp: OSD Configurator

Zanim atmegi dotra (kupowane na necie w jakims zagadkowym sklepie z ktorego jeszcze nie korzystalem) zanim ja z pracy wroce a uda mi sie ta sztuka pewnie w piatek wieczorem a i to pod warunkiem  jak w poniedzialek wyjade o czasie , to sie wszystko zgra w czasie.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2008-11-16 03:46:31)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

12

Odp: OSD Configurator

A możemy prosić o screengraba - jak to wygląda w realu....

13

Odp: OSD Configurator

pokafofte? no dobra, ale dopiero wieczor...
poza tym jedna fota juz byla w drugim watku

przechodze na tumiwisizm

14

Odp: OSD Configurator

sznurek do paru fotek

przechodze na tumiwisizm

15

Odp: OSD Configurator

eee... ta fotka
http://spiflash.org/atari/osd/hpim0866.jpg
to po to, zeby sie pochwalic katalogami z TME? ;)

generalnie projekt wypas!

16

Odp: OSD Configurator

Candle - a moglbys lopatologicznie wyjasnic jak toto dziala w sensie robienia OSD?
Bo widze na schemacie, ze sygnal CVBS omija zupelnie ATMEGA i jest podawany na zlacze wyjsciowe obok sygnalow RGB.
Pytania:
- jakie sygnaly ze zlacza "modulator" wchodza do ATMEGA?
- gdzie i jak nastepuje nakladanie literek generowanych przez ATMEGA na obraz video z Atari?
- po co na wyjsciu obok siebie sygnal CVBS i RGB? W monitorze mozna wybrac na wejsciu tylko taki albo taki a nie dwa na raz.

Dzieki.

17

Odp: OSD Configurator

xan: ee :D no sie machnelem aparatem, niechcacy :] wrzucalem jak leci
nosty:
atmega tylko wpycha swoja tresc w sygnal cvbs lub luma
rgb jest zapewnione dla ludzikow z vbxe - oni maja mozliwosc ogladania osd w 7 mozliwych kolorach, a takie szaraczki jak ja w dowolnym, tak dlugo jak bedzie biały
generalnie zasada jest taka, ze atmega czeka na przerwanie csync, jesli takie osiagnie sprawdza sobie ktory numer linii ma rysowac, jesli jest to numer linii zawierajacy tekst rysuje tenze
jesli pod koniec rysowania linii sygnal csync jest dalej w stanie niskim, to znaczy ze to nie jest hsync, tylko vsync i nalezy zresetowac liczniki numeru linii
literki troche plywaja - +- jeden pixel (czas reakcji atmegi na przerwanie), ale coz
moze cos poprawie z tym, ale coz - mi nie przeszkadza, tekst jest czytelny

przechodze na tumiwisizm

18

Odp: OSD Configurator

Candle - tak spytam poza konkurencja - co to za lcd uzywasz z atarka ??  laczysz to przez rgb ?? s-video ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

19

Odp: OSD Configurator

samorobka 37" na gratach lg, wejscie s-video

przechodze na tumiwisizm

20

Odp: OSD Configurator

a propos LG, Candle, masz jakas rade jak rozwiazac problem mojego LG m228wa ktory atarke wyswietla tak :
http://piekary.net/~lotharek/stuff/LCDn130XE.avi

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

21

Odp: OSD Configurator

wyglada jakbys mial jakas pojemnosc pomiedzy vcc a 3 pinem modulatora
z jakiego wyjscia to obraz?
jesli z composite, to sprawe mocno poprawia super-video
philipsy maja bardziej selektywny ten tor i lepiej nadaja sie do tego typu rzeczy, no ale coz - co sie ma to sie ma

przechodze na tumiwisizm

22

Odp: OSD Configurator

A spotkaliście się z efektem "trzęsącego obrazu" na lcd Samsunga ? Podłączony po composite.

23

Odp: OSD Configurator

mam tylko lcd philipsa, lg i thomsona
nie podlaczalem atarki do samsunga i jvc jak je mialem
(wydzielenie postow od #20 do nowego watku?)

przechodze na tumiwisizm

24

Odp: OSD Configurator

digisoft: ja niestety tak mam na TV Samsunga LE37M87BD... Tak przez composite, jak S-video :/ Telewizor nie potrafi jakoś tego złapać i obraz cały czas porusza się w pionie... Rozważałem kupno monitora 24" LCD-TV dla PC oraz Atarki i Amigi... Ale bez testu w sklepie się nie zdecyduję, bo z trzęsieniem nie da się używać Atari...

Ostatnio edytowany przez Jacques (2008-11-18 11:00:34)

25

Odp: OSD Configurator

dlatego w końcu zdecydowałem się na TV z płaskim kineskopem 100Hz Daewoo 29", wadą tego TV jest to że jak wyświetlam obraz z VBXE i jest to jasny nieruchomy obraz to pojawiają się ciemne plamy, jak stwierdził Electron winna jest jakaś maska która wygina się pod wpływem zbytniego nagrzewania, jeśli chodzi o interlace na takim TV to nie widać żeby cokolwiek mrugało, TIP-y itp wyglądają "statycznie"

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C