Temat: Ogromna prośba

Moi drodzy. Zwracam się z uprzejmą prośba o pomoc w oszcowaniu kosztów poniższych tytułów. Już mówię w czym rzecz. Mam sposobność nabycia poniższych tytułów, ale sprzedawca oczekuje ode mnie oferty cenowej za poszczególne tytuły. Czy ktoś z Was jest w stanie służyć pomocą w tej kwestii. Samo przeglądanie stron branżowych i ustalanie rarity mimo wszystko nie pozwala wyestymować partykularnych kosztów:-) Za okazaną pomoc mogę, poza słowem dziękuję. postawić piwo. Albo nawet 2.
A oto lista:
1.Alternate Reality "The City" Datasoft
2.Alternate Reality "The Dungeon" Datasoft
3.Goonies Datasoft, disc
4.Boulder Dash - First Star, silver box, disc
5.Ballblazer - Epyx, disc
6.American Road Race - US edition, disc
7.Ultima 1
8.Ultima 2 - big box
9.Elektra Glide - English Software, disc
10.Tapper - SEGA!!!, disc
11.Trailblazer - disc
12.Pharaohs Curse - Synapse silver box, disc
13.Drol - Broderbund, disc
14.Crumble Crisis - disc

Częśc z tych gier koleś ma także w wydaniach US Gold, jakby kto reflektował:-) Ale boję się, ze ceny będą porażające. Chyba wezmę kredyt.
Wszystkie tytuły w pudełkach, z instrukcjami, kupowane przez kolekcjonera więc ich stan, podejrzewam, jest więcej niż przyzwoity

Ostatnio edytowany przez hororus (2008-11-19 14:15:12)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

2

Odp: Ogromna prośba

Precyzyjna wycena "wartości rynkowej" podanych gier jest moim zdaniem zadaniem nieco trudnym, jako że aukcje internetowe stwarzają możliwość zakupu tych samych tytułów po bardzo różnych cenach (co, jak sądzę, jest jednym z głównych czynników powodujących uzależnienie od zakupów na tychże ;)). Mogę jedynie pospekulować, opierając się na kilkunastomiesięcznych obserwacjach ofert na eBayu:

1. Alternate Reality "The City" Datasoft
2. Alternate Reality "The Dungeon" Datasoft

W wersji w kartonowych boksach (US) są dość wysoko cenione. Podejrzewam, że cena $30-$60 za każdą z osobna nie powinna dziwić. Kilka miesięcy temu widziałem ofertę z UK jednej z nich za kilkanaście funtów (była to jednak wersja europejska, wydana przez U.S.Gold). Dość długo nie mogła znaleźć nabywcy.

3. Goonies Datasoft, disc

W wersji US (karton) bardzo poszukiwana. W stanie dalekim od ideału ok. $40-50 (komplet). Bez mapy sprzedana ostatnio za około $130 (po długim leżakowaniu z opcją "Kup Teraz"). Dyskietka, instrukcja, "hinty" i mapa (bez kartonu) poszły za jakieś $75. Nie widziałem licytowanej wersji U.S.Gold.

4. Boulder Dash - First Star, silver box, disc

Zależy od stanu i rodzaju nośnika. Taśmę w kiepskim stanie można kupić dość tanio (udało mi się w komplecie z innymi tytułami). Na dyskietce w stanie idealnym (folia) poszła kiedyś za ponad $300. Całkiem niedawno wcześniejszy nabywca odsprzedał dokładnie ten sam egzemplarz za jakieś $75 (nie zalicytowałem wyżej, a szkoda, bowiem gra opisana była błędnie jako wersja dla Atari ST, były więc spore szanse na zakup poniżej $300 :)). W wersji na karcie sprzedana swego czasu za $165. Pamiętam też wersję US w białym plastikowym pudle z obwolutą za folią (zgodna wzorniczo z często spotykaną Spy vs Spy). Została sprzedana za $620.

5. Ballblazer - Epyx, disc

Kupiłem taką za $10. $20-30 powinno w zupełności wystarczyć.

6. American Road Race - US edition, disc

Około $10. Za swoją (w doskonałym stanie) zapłaciłem jakieś $12.

7. Ultima 1
8. Ultima 2 - big box

Dużo. Szczególnie podczas zakupów od innego kolekcjonera ;)

9. Elektra Glide - English Software, disc
10. Tapper - SEGA!!!, disc
11. Trailblazer - disc
12. Pharaohs Curse - Synapse silver box, disc
13. Drol - Broderbund, disc

W moim odczuciu są to dość rzadkie tytuły (co na to Atarimania?). Tappera w tej wersji widziałem raz (o ile dobrze pamiętam, poszła za około $20). Pharaoh's Curse widuję głównie w wersjach na taśmie.

14.Crumble Crisis - disc

Swój egzemplarz zakupiłem za jakieś 4 funty.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem, choć zdaję sobie sprawę, że wiele osób czytających to forum ma znacznie bogatsze doświadczenia w ebayowych zakupach i mogłoby dużo precyzyjniej oszacować wartość tych tytułów.

Ostatnio edytowany przez Harry (2008-11-22 22:33:06)

Często bywam leniwy, ale za to intensywnie sypiam

3

Odp: Ogromna prośba

Gratuluje rozeznania Harry! Zgadzam sie jesli chodzi o Goonies, Boulder Dash (choc nie wiedzialem ze wersja dyskietkowa potrafi kosztowac wiecej niz cartridge O_o ). Tylko upewnij sie (najlepiej zdjeciami) o ktora wersje chodzi. Goonisow w biedniejszym wydaniu UK kupilem tanio.

Za Tappera na dysku dalbym moze troche wiecej. A gdybys mial na cartridgu to duuuzo wiecej ;)
A za Ballblazera mniej - $10.
Ultima1 i 2 to juz teraz >$150 niestety. Trojka jest tansza ($50 - $70).

4

Odp: Ogromna prośba

Nooo, wreszcie jakiś odzew. Ajuż myślałem, że mnie tu potraktowano jak szczeniaka, którego tatuś ma zasobny portfel a on sam bawi się w sentymentalne wycieczki, których nie ma prawa pamiętać bo jest za młody.
Propozycje, o których tu czytam są bardzo "inne" od tych, które dostałem od sprzedawcy.
Przede wszystkim jeżeli chodzi o Tappera. W sumie wyceniacie go zbyt nisko jak na wydanie Sega. Fakt, że sprzedawca zaoferował mi go za nie mniej niż 300 euros (!!!!!) co czyni barierę nie do przebicia, ale w końcu to wydanie SEGA!!! czyli NOT AVAILABLE AT ALL. Tak czy inaczej gość ma praktcznie wszystko czego dusza zapragnie, ale ceny ma marsjańskie. Żeby to cholerne euro kosztowąło tyle ile 3 miesiące temu to by się człowiek na coś skusił a tak? Można tylko płakać i skreślać kupony totolotka:-)
Dzięki za pomoc raz jeszcze

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

5

Odp: Ogromna prośba

hororus - odpusc sobie w takim razie. To nie jest okazyjna sprzedaz, tylko wyglada na to ze gosc szuka jelenia, bo przypomnial mu sie handel w czasach kolonialnych za swiecidelka, a Polske traktuje jak zarzad eBay: kraj gdzies na koncu swiata gdzie ludzie komunikuja sie tam-tamami.

Niech sprobuje sprzedac na eBayu, wtedy go dopadniesz :)