Temat: IDEa interface i Sparta Dos 3.2

Wlasnie probuje zainstalowac Sparta Dos'a 3.2 na karcie CF no i mam problem.
Laduje sobie oprogramowanie do kompa, partycjonuje karte CF, odpalam program MKSDFS.COM i wszystko niby peknie, ale po wyjsciu do lini komend i wydaniu komendy DIR dostaje blad 139 :(
W sumie to nie jestem pewien czy czegos nie przeoczylem. Czy ja powinienem jeszcze jakos sformatowac ta partycje po uzyciu programu MKSDFS.COM czy on juz wszystko powinien zrobic. W dokumentacji jest napisane, ze program buduje system plikow na danej partycji, czyli robi soft format.
Czy ktos mial kiedys podobny probelm ?
Nadmienie tylko iz pod MyDOS'em wszystko dziala poprawnie.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2008-11-24 05:39:58)

2

Odp: IDEa interface i Sparta Dos 3.2

czy MKSDFS.COM to ten programik Draco??

jeśli to nie pomoże, to mam szalony pomysł. Zrób pod emulatorem, oraz SDX plik ATR o rozmiarze 16MB. Zrób pod DiskCommunicator'em obraz jednej strony dyskietki 180kB powstały z odczytania pierwszych 180kB pliku ATR i zrzuć to na realnym kompie na pierwsze 180k partycji. Odpal kompa z dyskietki z dosem i zrób inita dosem na wspomnianej partycji :)

... Albo prościej. Na stronie Draco jest programik do kopiowania po sektorach - program działa jak i ze SIO tak i z urządzeniami na PBI. Podłącz po APE 16MB plik ATR, i zrób kopię po sektorach.

Mam nadzieję, że kabelek masz :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2008-11-24 19:16:40)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: IDEa interface i Sparta Dos 3.2

Tak to pogramik od Draco.
Wiem ze pod Sparta Dos X jest cos innego ale pod Sparta Dos 3.x no to tylko chyba to powinno byc.
Jest niby orginalne program ze sparty HDINIT.COM ale on nie widzi dysku.
MKSDFS.COM dobrze odczytuje dane odnosnie partycji i wszystkie kroki pokazuje iz wykonal poprawnie.
Jestem pewien tez iz zapisuje cos na partycje, bo jak drugi ram inicjalizuje ja to program sam doczytuje nazwe partycji.

"Error-139 Device NAK.

There are a number of possible causes of this error which is, to a certain extent, dependent on the device. One possibility is that an, illegal command was sent to the device such as trying to access a bad disk sector or one not present on the disk (e.g. a sector number greater than 720 on a single density disk). Check the syntax of the command passed to the device."

4

Odp: IDEa interface i Sparta Dos 3.2

... a spróbuj odpalić cleanup i wskazać mu docelowo wspomnianą partycję. Ciekawe, jak się zachowa.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: IDEa interface i Sparta Dos 3.2

cześć Irek, mi kiedyś też nie udało się odpalić IDEa ze spartą 3.2, 3.3. Poszło z MyDOSem, a później już dorobiłem się SDX więc o 3.x zapomniałem.
Tu: jest wątek, może coś ci pomoże?

=======

2008-11-25 __--=== Poprawiony link powyżej ===--__

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2008-11-25 08:20:11)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

6

Odp: IDEa interface i Sparta Dos 3.2

Dzieki Adam ale http://xn--wtek-bta/ nie wydaje mi sie do poprawnym adresem. Jak bys mogl poprawic linka to chetnie poczytam.

Pin: poprubujem, mam jeszcze 4 godziny siedzenia w pracy.


Czy wogole komu udalo sie "pozenic" Sparte Dos'a 3.x z jakimkolwiek  wiekszyn nosnikiem ?
Probowalem uzywajac emulatora AtariWin800 podmontowac 16MB ATR i go sformatowac przy uzyciu HDINIT z pakietu Sparty, no i nie z tego :(

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2008-11-25 08:09:09)

7

Odp: IDEa interface i Sparta Dos 3.2

HDINIT zadziała prawdopodobnie wyłącznie z Multi I/O (ICD). Teraz sobie przypominam, ze miałem podobny problem ale dla odmiany z MyDos'em i format wyglądał tak, że po utworzeniu partycji fdiskiem system plików zapisywałem .... VTOCFIX'em. Dlatego się zastanawiałem, czy nie dało by się podobnego motywu zrobić cleanup'em :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: IDEa interface i Sparta Dos 3.2

Mam dokladnie ta sama sytucaje jak mial Mowny, z wyjatkiem tego, ze mnie sie komp nie zawiesza. Po prostu przy probie zrobienia DIR na D1: mam error 139. Ciekawe jest to iz nawet sfromatowana pod MyDosem partycja nie jest widziana pod Sparta. Uzywam sparty wersji 3.2d i 3.2f iefekt w obydwu przypadkach jest ten sam.

Pin: czy ten cleanup pochodzi z pakietu toolsow do sparty ?

Chyba sladami Adama dam se spokoj ze sparta i powroce do MyDos'a bo w nim wszystko dziala.

9

Odp: IDEa interface i Sparta Dos 3.2

cleanup pochodzi z tego właśnie dysku (z czego pamięć mnie nie myli), dodatkowo jest jeszcze CLX, czyli nowy wynalazek Draco, który oprócz działania na "starym" FS oferuje także możliwość pracy i naprawy dysków formatowanych na sektorach 512 bajtowych (nowe wersje Sparta DOS X i partycje 32MB)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: IDEa interface i Sparta Dos 3.2

Nie zanalazlem tego softu wczesniej, wiec albo go nie ma na tej dyskietce, albo za slabo szukalem (roznie to byla, stary juz jestem, i w kolanie strzyka ;-)  ).

11

Odp: IDEa interface i Sparta Dos 3.2

Tam coś jest nie tak z tą Spartą 3.2, muszę kiedyś nad tym usiąść, ale po pierwsze primo, nie mam działającego interfejsu...

KMK
? HEX$(6670358)

12

Odp: IDEa interface i Sparta Dos 3.2

Odpalilem sparte 1.1 i sytuacja jest taka sama :(
Co najciekawsze to ze program cleanup z pakietu toolkits widzi partycje, sprawdza ja i twierdzi ze jest dobra.
Uzywajac programu DiskRX sprawdzilem sektory partycji no i widac ze jest tam cos zapisane (nazwa volumenu itp.) czyli wyglada iz sparta dos po prostu jakims cudem nie do konca widzi ta partycje.
Wniosek jest tylko jeden, iz kontroler nie dziala z inna wersja sparty niz Sparta Dos X. Szkoda.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2008-11-26 18:31:20)

13

Odp: IDEa interface i Sparta Dos 3.2

Dziala tez ze SpartaDOS 3.3. A poza tym dziala z MyDOS-em, ktory sie odwoluje przez ROM, wiec jesli cos jest tam nie tak, to po stronie SD 3.2. Niemniej, przyznaje, to powinno dzialac, a co wiecej, kiedys dzialalo (jak ostatnio sprawdzalem, ale poniewaz SD 3.2 generalnie nie uzywam, wiec to bylo dosc dawno).

KMK
? HEX$(6670358)

14

Odp: IDEa interface i Sparta Dos 3.2

Mam tez  SparteDos'a 3.3 ale jest napsane ze jest wersja modyfikowana, takwiec nie wiem czy to poprawna wersja.

Wlasnie znalazlem wersje 3.3C i stworzylem dyskietke startowa. Przyjde do domu i sprobuje czy dziala.

---- Update ----

Niestety ze Sparta Dos 3.3c jest tak samo jak z innymi. Blad 139
Czyli nie dziala.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2008-11-27 07:46:48)

15

Odp: IDEa interface i Sparta Dos 3.2

Ciekawe, bo swego czasu ktoś miał na AAge z tym problem i rozwiązał go przez 3.3. Tylko że to było 3.3A oidp.

Tak czy owak, póki sam nie mam działającego kompa z tym interfejsem, nic nie poradzę (jak już wyżej napisałem).

KMK
? HEX$(6670358)

16

Odp: IDEa interface i Sparta Dos 3.2

Sprawdzalem z versjami 3.3a, b i c.
Wydaje mi sie iz same oprogramowanie typu cleanup, mksdsf itp. widzi dysk, widzi partycje itp. ale wyglada na to iz to cos ze sama sparta jest nie tak. Tak jakby nie mogla odczytac sektorow na tym dysku.