1

Temat: Dioda HDD a sprawa wiercenia obudowy

Witajcie!

Chcialbym sie podzielic pomyslem na lokalizacje migajacej diody led (np. od HDD, SIO, moze RAMdysku, a moze wszystkiego na raz).

Za kazdym razem gdy mam wiercic w obudowie Atarki zal mnie sciska, wiec staram sie tego unikac jak ognia. Wpadlem wlasnie na fajny pomysl bezinwazyjnej instalacji diody do SIO2IDE w 800XL:

Otoz (w uproszczeniu) - biore dwukolorowa diode (np. zielono-czerwona, z 3-ma nozkami), odginam nozke koloru zielonego i podlaczam do niej kabelek z np. SIO2IDE. Wciskam diode w oryginalne zlacze w klawiaturze (dwie pozostale nozki pasuja idealnie). Efekt - czerwona dioda power swieci jak dawniej, a podczas przesylu danych rozswietla sie na zielono :)

Uff, uniknalem wiercenia :) Kto wie, moze znajdzie sie ktos komu sie ow post przyda?

Ps. co powiecie na diode RGB z odpowiednim ukladem sygnalizujaca roznymi kolorami przesyl danych z roznych urzadzen :) Wiem, wiem, dyskoteka :D

*.pzdrw!
Bartek "BeWu" Wasiel

2

Odp: Dioda HDD a sprawa wiercenia obudowy

sposób namiętnie stosowany przez Jeta - jeżeli chodzi o prace Ramdysku - tylko niestety SIO2IDE posiada 4 ledy power/busy/odczyt/sio
a tylu kolorów to tam na pewno nie upchniesz poza tym polecam przy SIO2IDE używać kolorku fioletowego jako sygnalizację odczytu/zapisu na dysk

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: Dioda HDD a sprawa wiercenia obudowy

Ja mam dwukolorową diode do ramdysku. Power mam na zielono (ST?) a jak pracuje ramdysk to jest pomaranczowa. Wymieniona dioda w klawiaturze w 65XE. Aha. jest jeszcze jeden bajer. Jak sie komp zwiesi to dioda gaśnie......

4

Odp: Dioda HDD a sprawa wiercenia obudowy

A to bajer rzeczywiscie... czy mozesz zdradzic patent na to rozwiazanie?

*.pzdrw!

5

Odp: Dioda HDD a sprawa wiercenia obudowy

Niestety o to musisz zapytać Pasia, bo on to robił.