1

Temat: IO-Board

Jak juz zapowiadalem ja i Pajero, powstawala plytka ze zlaczami I/O na potrzeby SimpleStereo I AKI Pajera
Pasuje do calej serii XE, XEGS, do 800XL trzeba troche popiescic i tez wejdzie (o 0.7mm trzeba zeszlifowac slupek dystansowy dla sruby skrecajacej polowki obudowy), ale na to juz nic nie poradze

Calosc jest mocowana na tulejach dystansowych nad gniazdem SIO

Zawartosc:
Gniazdo PS/2 dla interface DarkAKI i DarkMouse (kiedy powstanie) - w celu podlaczenia myszy i klawatury pctowej nalezy wyposarzyc sie w rozgaleziacz (dostepny w sklepach z laptopami i na alledrogo)

Gniazdo Mini Jack dla wyjscia audio - na gniazdo chinch nie ma szans z racji ograniczonego miejsca

3 zlacza SIO dla urzadzen wewnetrznych jakie mozna wsadzic sobie do Atari (Sio2SD, Sio2IDE, cokolwiek innego kto wymysli) na zlaczu wyprowadzone wszystkie niezbedne sygnaly

Gniazdu USB typu B do podlaczenia PC (Sio2PC) - przystosowane juz do transmisji synchronicznej i asynchronicznej duzej szybkosci (mode 1 i 2 skctl, cala madrosc po stronie pc - obsluzy kazda szybkosc z jaka Atari bedzie w stanie nadawac i odbierac dane i nie ma mowy, o niedopasowaniu szybkosci, jako ze szybkosc dyktuje Atari)

Przetwornica DC/DC ktora robi 12V dla DAC SimpleStereo i Covoxa Pajero

Cala plytka ma 63x34mm, a scalak na niej zastosowany ma 0.22 odstepu miedzy jednym a drugim brzegiem nozki (0.65mm od srodka do srodka nozki)

Uprzedzajac pytania - nie, nie ma wersji DIP - pocieszajac to byla najwieksza obudowa w jakiej wystepuje

Zeby nie bylo ze znow przez szybke...
schemat oraz pogladowy wzor plytki

przechodze na tumiwisizm

2

Odp: IO-Board

bardzo dobry pomysł, nowoczesne złącza rozszerzające i integrujące możliwości Atarki

najbardziej interesuje mnie to USB i szybki transfer z jego udziałem

p.s.
pewnie Candle będzie narzekał na odzew, ale on jest po prostu za szybki, zanim dotrze wiadomość o jakimś nowym rozwiązaniu już pojawia się następne

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: IO-Board

Należy się wyjaśnienie wkładu pracy i proszę Candle nie ripostuj.
Creditsy wyglądają tak:  Candle=99%, Pajero=1%

Dzięki za pomoc.

4

Odp: IO-Board

tebe: no to skoduj co trzeba, wiem ze potrafisz i czasami odpowiadasz bardzo szybko na wszelkie maile

pajero: ty odwalasz sanity check, tj kontrolujesz czy ja znowu sie nie zapedzilem w swoich wizjach :D i to jest potrzebne i tyle - bez tego bede robil 10 razy to samo

u mnie albo cos powstaje szybko, albo idzie do wora pod tytulem "na pozniej" i zazwyczaj sie w nim gubi...
na zachete - jesli ktos chcialby sprobowac pisac odpowiedni soft (dla mnie najprosciej by byl on w c++ builderze, ale pewnie eclipse nadaje sie do tego rownie dobrze - chodzi o to zeby nie zajmowac sie p*.* typu wyglad programu, a jak bedzie portowalne to juz w ogole cud) - moze dostac gotowa plytke albo absolutnie po kosztach, albo na moj kosz (w zaleznosci od tego ile bede mial tych kupiszy - jestem bezrobotny)

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: IO-Board

jak wygląda kosztorys urządzenia?? :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: IO-Board

za zmontowane $20 jesli mieszka sie poza polska, taka cena poszla do ludkow na atariage i pewnie taka bedzie obowiazywac, zloty jest strasznie slaby a jakos w polsce nikt nie robi czesci...
ceny kitow nie sa ustalone
samo pcb okolo 20pln, chyba ze moja fabryczka pcb tez zmienila ceny, ale jakos nie sadze

co tu jeszcze napisac? dla odbiorcow hurtowych znizki?

przechodze na tumiwisizm

7

Odp: IO-Board

tu macie film, jak nie lutowac ukladow w ssop28 (wlasnie fl232rl)
najzabawniejsze jest to ze autor filmu podaje w komentarzach do swojego dziela i wlasciwa metode ;]

mea culpa!
juz wklejam filmik
http://www.youtube.com/watch?v=Bq7fXcAMRcQ

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-02-09 14:24:31)

przechodze na tumiwisizm

8

Odp: IO-Board

filmu nie widze, ale chyba sie odezwe osobiscie i Cie odwiedze (korci przyjrzenie sie sprawie napisania softu pod uniksoidy) z polskim odpowiednikiem 20$.

btw. pewien jestes ze ftek nie bedzie mial problemow z czasami? ja sie z tym ostatnio kilkukrotnie spotkalem (btw. nawet przy 9600) choc faktycznie eftek nie mial dyktowanego kloka...

tak, czy inaczej - bede chetny na pcb (zaraz chyba skocze na miasto jakas lutownice kupic, bo stare gdzies posialem ;) )

Ostatnio edytowany przez jellonek (2009-02-09 13:58:49)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: IO-Board

ft232r nie bedzie pracowal w trybie VCP, tylko w trybie bit-bang - masz wplyw na kazdy bit portu danych (8 bitow) + 4 bity portu GPIO
polecam poczytanie dokumentacji, ft daje pelne wsparacie dla linuxow, os-x'ow i innych cudow na patyku

tu jest jeszcze jeden filmik, duzo lepszy i pokazujacy metode ktora zazwyczaj uzywam
http://www.youtube.com/watch?v=wQXhny3R7lk&NR=1
jak widac nie ma znaczenia ile nog ma uklad i jak bardzo gesto ma te nogi poukladane
grot w tej lutownicy to tzw microwave - dosc gruby, sciety pod odpowiednim katem
to co ma w strzykawce to rzadki topnik typu RF800, ja akurat wole uzywac topnika w zelu
zwroccie uwage na sposob mocowania plytki podczas lutowania - ona nie jest tak mocowana, bo kamere trzeba bylo gdzies postawic
gosciu pomaga sobie grawitacja, zamiast z nia walczyc

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-02-09 14:48:42)

przechodze na tumiwisizm

10

Odp: IO-Board

Potwierdzam, używam w pracy homebrew konwerterów na chipach FTDI na rs232 i rs485 i śmiga z każdym osem, w drugim przypadku megabit bez opóźnień i zagadek. Chciałem zlecić znajomemu zinterfejsowanie tego z atarką, ale skoro Candle to zrobił to chwała mu za to i dopisuję się do zamawiających.
Softu nie trzeba pisać, sio2bsd tudzież sio2linux powinien ruszyć sam na /dev/ttyUSB*.

Ostatnio edytowany przez epi (2009-02-09 15:26:02)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

11

Odp: IO-Board

epi, nie trzeba jak kogos cieszy 19200, mnie to jakos nie wystarcza
r5 tez chodzi bez zarzutu, ape rownierz - warunek - 19200...

przechodze na tumiwisizm

12

Odp: IO-Board

nie bic nie znam sie... o jakim transferze mowimy i czy oznacza to (jesli jakis magik za to sie wezmie) ze jest mozliwosc podniesienia transferu np z sio2sd? (nie to zeby mi nie odpowiadal... ciekawosc)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

13

Odp: IO-Board

xxl: popatrz sobie na moj watek na atariage
wedle kalkulacji max transfer do wyciagniecia to 64kbajty/s przydalo by sie jeszcze liczyc jakies sumy kontrolne miedzy sektorami i zwiekszac wskazniki, ale to wciaz wiecej jak 10kbajtow/s przy aktualnej metodzie i hipersuperduper turbo
ze mnie zaden koder, ale odczyt, synchronizacjie z urzadzeniem i zapis sektora bajt po bajcie udalo mi sie zrobic w 27 cykli - to raczej nie jest state of the art, ale i tak sporo pozwala
z pewnoscia ktos kto zna dobrze 6502 moglby zrobic to samo szybciej

przechodze na tumiwisizm

14

Odp: IO-Board

Fajna zabawka, gdzie i kiedy wplacic ? A no i co to jest hurtem? heheh

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

15

Odp: IO-Board

dobra
jesli chodzi o kiedy: kiedy zbierze sie przynajmniej 10 chetnych
najchetniej zrobilbym to tak, jak zrobione bylo aki Pajera
lista, zrzuta i rozsylanie prezentow
piszcie w tym ukladzie kto chce jakie (zmontowane czy zrob se sam, albo gole pcb)
postaram sie zrobic dokladniejsza kalkulacje cenowa dla pozostalych opcji
narazie zostajemy przy 20$ w wersji polskiej dla zmontowanej plytki, pozostale wersje beda odpowiednio tansze, chociaz ze wstepnej kalkulacji wynika ze z $20 w wersji polskiej dla montera zostaje 20pln

przechodze na tumiwisizm

16

Odp: IO-Board

Ok , 3 szt zmontowanych biore ,plus z 2 w proszku (kity)  zeby nowa stacje lutownicza przetestowac, plus oczywiscie wysylka itp. Paypala przyjmujesz?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

17

Odp: IO-Board

Zgłaszam się na jedną zmontowaną i jeden "zrob se sam".

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

18

Odp: IO-Board

trzeba przetestowac paypala

przechodze na tumiwisizm

19

Odp: IO-Board

Piszę się na dwie sztuki zmontowane.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

20

Odp: IO-Board

biere sztuke "zrob se sam".

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

21

Odp: IO-Board

A czy można zobaczyć jak to wygląda "na wolności" ? Jakaś fotka ? Ze schematu nie widać jakie to ładne cudo...

22

Odp: IO-Board

Sa rowniez wzory plytki w celach pogladowych. Gotowego pcb nie ma i Jesli nie zbierze sie odpowiednia ilosc osob/sztuk to nie bedzie

przechodze na tumiwisizm

Odp: IO-Board

Jedną w wersji "zrób to sam". Podaj konto lub adres.

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2009-02-10 22:49:29)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

24

Odp: IO-Board

osoba                     gotowych    kitow pcb   wplacil
zaxon                                3              2       0       -
epi                                    1              1       0       -
ilr                                     2              0       0       -
jellonek                             0              1       0       -
Ryszard Mausberg              0              1       0       -
---------------------------------------------------------------
razem                               6              5       0       -
startujemy przy 20 (jest 11) pcb i wtedy zaczne zbierac wplaty, zeby uniknac sytuacji w ktorej bedzie trzeba te pieniadze przelewac spowrotem na Wasze konta

ceny na polskie na dzisiaj na poszczegolne wersje: 80 (20 montarz, 40 czesci, 20pcb) gotowa, 60 kit (czesci + pcb), 20 pcb
ceny sa na podstawie cen tme

postaram sie te  ceny utrzymac, najwyzej zmienie dostawce, trzeba to sprawnie zalatwic

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-02-10 23:44:26)

przechodze na tumiwisizm

25

Odp: IO-Board

no ja IO-Board mam dostać poprzez Pajero, tak że nie wypowiadam się co do ilości

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C