Temat: Sparta Dox X v4.2x

Czy ktoś posiada zgrany Rom Sparta Dosa X wersji 4.21 lub  4.22?. Bo posiadam 4.20 i chodzi, a te z netu (4.2X) nie bardzo coś odpalają u mnie na cartridżu. Prosze na emaila.

www.kolony.net

2

Odp: Sparta Dox X v4.2x

... i tu obawiam się innej rzeczy, iż owy cart był w jakiś sposób zabezpieczany -> chodzi o pomieszanie linii adr. poprzez np. jakieś układziki LS ... które zapewne mają zdarte pilnikiem oznaczenia. W takim układzie włożenie jakiegokolwiek epromu zapisanego w sposób, który powszechnie przyjęty jest za prawidłowy kończy się niestety niepowodzeniem. Spróbuj zrzucić zawartość epromki 4.20; zobacz na jej zawartość, która najprawdopodobniej nie będzie w niczym przypominać 4.21, 4.22 ... będzie to jedna wielka sieka.
... przynajmniej tak mi się wydaje, że najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie carta od zera, lub zamówienie owego np. u Pasia: pasiussg@wp.pl

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Sparta Dox X v4.2x

No wyglada że masz racje porównałem romy wcześniej, układy faktycznie były pościerane ale są to TTL 74x02,138,157,175 czyli te co powinny być! do tego 5 rezystorów 1 dioda (taka szklana) i 2 elektrolity.

www.kolony.net

4

Odp: Sparta Dox X v4.2x

Czy ktoś posiada zgrany Rom Sparta Dosa X wersji 4.21 lub  4.22?. Bo posiadam 4.20 i chodzi

jakie sa roznice miedzu 4.20, 4.21 i 4.22 ? gdzie o tym moge przeczytac ?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: Sparta Dox X v4.2x

... może tak; 4.19 z czego pamiętam nie obsługuje szlaku poszukiwań (path) przy odpalaniu pliku jako parametr CAR:X.COM :: 4.20 jest już pozbawiona w/w błędu, czy niedopatrzenia, 4.22 to wersja FTE, a ta standartowo obsługuje dla przykładu 65c816 - wiem, iż różnic jest więcej - jednak w chwili obecnej tyle pamiętam ..... miałem coś dobrego, zdaje się, że na litere P to się nazywało ... p .. p pp pp ... pamięć.

... a czym się różni (oprócz numeru rewizji) 4.20 od 4.21 - nie mam zielonego(/Waxsoft?? hehe) pojęcia).

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info