Temat: Turbo Awaria?

Wygrzebałem w piwnicy Atari 800 XL, w boxie. Nie miałem z nim wcześniej do czynienia więc nie wiem czy się sprawował. Wszelakich peryferiów brak, nie mogłem sprawdzić czy wszystko działa , poszedł self test. Obraz ładny czysty kolorowy, testy idą ale.... Sound Test zachowuje się dziwnie. Leci słynny hymn Atari po kolei na wszystkich generatorach ale jakby 5-6 razy szybciej. Co to może być?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2

Odp: Turbo Awaria?

pod maską znajduje się pewnie dopałka Pasia F7 ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: Turbo Awaria?

tebe napisał/a:

pod maską znajduje się pewnie dopałka Pasia F7 ;)

No bez jaj :) Ale to był mój pierwszy pomysł - że to dopalacz jakiś. A jak to rozpoznać / wyłączyć? Nie znalazłem żadnych nadprogramowych gniazd / switchów. Dostałem wczoraj po południu jeszcze nie zdążyłem otworzyć. Pytam bo może ktoś się zetknął z czymś takim (test pamięci ma chyba normalne tempo, nie pamiętam  jak to szło)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

4

Odp: Turbo Awaria?

TeBe Cię wkręcił :D - raczej nie ma mowy o jakimkolwiek turbo ;)-

Czy wyjście audio z komputera na 100% podłączyłeś prawidłowo i czy dźwięk w czasie testu jest słyszalny?? .. bo niczego konkretnego na ten temat nie napisałeś oprócz tego, że "leci" :D. Czy to oznacza, że "leci" wizja, czy może "leci" wizja z fonią??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Turbo Awaria?

Hmm, ciekawostka,pewnie  Atarka tak sie ucieszyla z wyciagniecia z "karceru" (piwnicy) ze sie stara jak moze teraz.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

6

Odp: Turbo Awaria?

A czy test pamięci przeszedł też szybko (porównaj np. z emulatorem)? Z tego co pamiętam, self test tak się zachowuje jak się procowi odetnie sygnał RDY.

7

Odp: Turbo Awaria?

pasiu napisał/a:

Czy wyjście audio z komputera na 100% podłączyłeś prawidłowo i czy dźwięk w czasie testu jest słyszalny?? .. bo niczego konkretnego na ten temat nie napisałeś oprócz tego, że "leci" (...) A czy test pamięci przeszedł też szybko (porównaj np. z emulatorem)? Z tego co pamiętam, self test tak się zachowuje jak się procowi odetnie sygnał RDY.

Komp podłączyłem przez wejście antenowe - test leci w sensie że wszystko jest jak powinno być - wizja jest, fonia jest, bez zakłóceń wszystkie 4 generatory. Co do tempa testu pamięci to sprawdzę dzisiaj, bo go wieki nie widziałem, ale na pierwszy rzut oka to szedł "po staremu" czyli raczej nie przyspieszył. Spróbuje go też otworzyć i zobaczyć co tam w środku jest naknocone. On leżał w tej piwnicy minimum 3 lata, bo go tam ostatnio w 2006 widziałem ;) Ojciec był elektronik i też chyba czuł sentyment, kupił może od kogoś za 5 złotych, może chciał go naprawiać, no ale teraz się już niestety tego nie dowiem i ten obowiązek spadł na mnie - a to mój ulubiony model :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: Turbo Awaria?

Acha, częstotliwość dźwięku też "wygląda" normalnie.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

9

Odp: Turbo Awaria?

Wymień procka, to jego wina.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

10

Odp: Turbo Awaria?

jer napisał/a:

Wymień procka, to jego wina.

Najpierw może zajrzę do wnętrza - może coś się rozłączyło albo cóś.... Źródłem nowego procka może być tylko inna atarka - trochę szkoda :(

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

11

Odp: Turbo Awaria?

A może Kraków ma coś w zapasach?

I Ty zostaniesz big endianem...

12

Odp: Turbo Awaria?

wieczor napisał/a:

[...]Źródłem nowego procka może być tylko inna atarka - trochę szkoda :(

Eee tam, a w ebayowie ? Nie wiem czy ten dokładnie pasi do Atari, ale można szukać.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

13

Odp: Turbo Awaria?

ten nie zadziała... nie posiada sygnału ~HALT (pin 35).

http://krap.pl/mirrorz/atari/www.howell … 02_CPU.htm

Ostatnio edytowany przez seban (2009-03-09 23:30:03)

14

Odp: Turbo Awaria?

jesli potrzeba - posiadam

przechodze na tumiwisizm

15

Odp: Turbo Awaria?

Dzięki serdeczne, ale chyba nie będzie potrzeby. Podszedłem do problemu metodą PCtowską - rozkręciłem, skręciłem i efekt zniknął :) Przy okazji obejrzałem luty i wydmuchałem nieco 20 letniego kurzu :)) Teraz pora na rozbudowy :) Trudne decyzje , bo widzę , że nie wszystko naraz się da (nie mieści się .... ) Ciekawe czy ten projekt ruszy - to by było idealne na przyszłość: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=4736

Ostatnio edytowany przez wieczor (2009-03-20 14:36:40)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem