1

Temat: internetowe sklepy MP3 ?

witam,

szukam i szukam..nie moge znalezc...czy istnieja Polskie internetowe sklepy MP3 ?? Pragne kupic troche Polskich utworow MP3, niestety nie moge znalezc.  jest MP3.pl ale tam nic ciekawego nie ma. :(

na przyklad w Australii mamy iTunes (apple) store, banditFM.com.au, itp gdzie mozna kupic utwory muzyczne...niestety Polskich ne maja :)   pytam poniewaz ja wole kupic odrebne utwory a nie cale CD's.


wie ktos moze gdzie sa takie "sklepy" z Polska muzyka ??  :)

2

Odp: internetowe sklepy MP3 ?

Najnowsze polskie produkcje wydane w .mp3 :) = tutaj :) a do poczytania o nich tutaj.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

3

Odp: internetowe sklepy MP3 ?

tak naprawdę to w PL nie ma chyba sklepu on-line z muzyką z prawdziwego zdarzenia...

plusGSM próbuje coś zrobić w tym kierunku... (www.muzodajnia.pl) ale zawartość sklepu to typowy mainstream czyli totalna porażka.

Za obecną sytuację w PL można winić chyba takie kliki jak ZAIKS, ZPAV, STOART które skutecznie próbują zniszczyć każdą próbę rozkręcenia takiego biznesu przez kogokolwiek...

Jeden z wielu przykładów: http://blog.fotogenia.info/2009/03/11/puknij-sie-w-leb/

A potem takie ZAIKS-y krzyczą jakie to piractwo i zło... że nic się nie sprzedaje... że sprzedaż spada... tylko panowie nie dają żadnej sensownej legalnej alternatywy.

4

Odp: internetowe sklepy MP3 ?

Fakt, sam kiedys szukalem i odpuscilem w koncu, teraz po prostu jak jestem z wizytą w PL to wpadam do mojego S-Empiku (czytaj sempiku) i laduje jak leci. Troche zakupow robie tez w Merlinie do UK szybko dosylaja, nie wiem jak z Australią to wygląda.
A sytuacja faktycznie jest zabawna bo kilka milionow ludzi mieszka poza krajem i chcieli by kupic, maja gotówke ale nie mogą a potem krzyk ze sie piractwo szerzy.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

5

Odp: internetowe sklepy MP3 ?

wlasnie zalogowalem sie na muzodajnia.pl, niestety :( nie mam Polskiego telefonu i nie moge zakupic. a juz byla okazja zeby zarobic prawie 50 Zlotych polskich bo mojej zonie bardzo sie Polskie utwory podobaja i wybrala prawie 50 piosenek Polskich artystow :(   Niestety jak przyszlo do rejestracji aby zaplacic...klops!  :(

poczekamy...zobaczymy.   jednak ostatecznie bedzie Allegro.pl, Empik, Merlin i wysylki do wujostwa w Niemczy i potem dalsza przesylka do Sydney  :) 


dziekuje wszystkim za wspaniale odpowiedzi.

MK

6

Odp: internetowe sklepy MP3 ?

Zawsze mozesz zakupic sobie w PL plyte i zanim dojdzie do ciebie .... sciagnac w tym samym czasie mp3'ki z rapida, emula itp.... jako tzw. kopie "zapasową" ;]

Ostatnio edytowany przez stryker (2009-03-14 07:58:03)

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: internetowe sklepy MP3 ?

Dokładnie, stryker ma rację - zawsze może okazać się, że płyta dojdzie porysowana i będą błędy podczas odczytu, dlatego skorzystanie z rapida, czy też programów p2p zabezpieczy Cię przed taką ewentualnością, ba, czasem warto coś najpierw ściągnąć via p2p i następnie, gdy nam się coś spodoba dokonać później zakupu - w Polsce jest to bardzo często stosowana procedura, dlatego często ludzie posiadają duże zasoby mp3, a zarzuca im się bezczelnie wspieranie piractwa, a oni po prostu "osłuchują" się z posiadaną muzyką aby podjąć decyzję, czy zakupią płytę, na której znajduje się dany kawałek... a że niektórzy decydują się na to czasem kilka lat.... no cóż, koneser zanim wyda ostateczną decyzję musi wielokrotnie analizować dzieło ;)

8

Odp: internetowe sklepy MP3 ?

Pewien niewielki wybór .mp3 (zwłaszcza polskich) jest też na soho.pl :)

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

9

Odp: internetowe sklepy MP3 ?

zaiks kuca do miecza i zieeewa...

gep/lamers^dial

10

Odp: internetowe sklepy MP3 ?

Muzodajnia jest przełomowym projektem pod względem cenowym. Mozna zejść do ceny 40 groszy (o ile dobrze pamiętam) za piosenkę. To daje średni ok. 4 zł za cały album. Taniej nie znalazłem nigdzie.