1

Temat: Samsung DVD nagrywarka wolnostojaca = rekomendacje?

Dzien dobry.  kolejne pytanie ze strony rodaka z zagranicy. 

chce aby wujostwo nagrywalo dla mnie Telewizje Polska (TVN, TVP itp) poprostu chce aby nagrywali dla mnie okolo 5 godzin programu Polskiego, 3 - 4 razy w tygodniu.  Nagrywania maja byc na DVD o dobrej jakosci.

moje pytanie, poniewaz wujek ma telewizor LCD Samsung (rok prod 2007)  chce zakupic dla niego nagrywarke DVD firmy Samsung.  Czy ktos z kolegow\kolezanek posiada wolnostojaca nagrywarke DVD Samsung i moze ja polecic. Jezeli tak to prosze o numer modelu i gdzie ja nabyto (MediaMarkt, Saturn itp) ?  i dlaczego by wlasnie ten model polecili ??

w ciagu nastepnego miesiaca chce kupic w prezencie dla wujka :)

pozdrawiam wszystkich,
Marcin

2

Odp: Samsung DVD nagrywarka wolnostojaca = rekomendacje?

Zamiast szukac modelu poczytaj o: serwisie samsunga w PL i problemach z upgrade firmware... oraz wielu innych :) reasumujac samsung to srednia polka jezeli chodzi o dvd.

s.

3

Odp: Samsung DVD nagrywarka wolnostojaca = rekomendacje?

Niektórzy mówią nawet "Szajsung".. :)

Tak swoją drogą, to niezła fucha dla Wujostwa: 4 x w tygodniu nagrywać potem przegrywać, potem wysyłać...i martwić się czy wszystko nagrane
i czy doszło. Nie prościej zakupić zestaw SAT + abonament ?

4

Odp: Samsung DVD nagrywarka wolnostojaca = rekomendacje?

BartoszP napisał/a:

Niektórzy mówią nawet "Szajsung".. :)

Tak swoją drogą, to niezła fucha dla Wujostwa: 4 x w tygodniu nagrywać potem przegrywać, potem wysyłać...i martwić się czy wszystko nagrane
i czy doszło. Nie prościej zakupić zestaw SAT + abonament ?

wow!  tak zle z Samsung w Polsce??!  Tutaj w AU sa na wysokim poziomie, pod wzgledem technicznym i customer service sa bardzo profesjonalni.  :)

tak, mamy tutaj Puma Press (przedstawiciel i sprzedawca na Australijski rynek) niestety sa tylko 3 kanaly za $70.00 miesiecznie :(  mielismy kiedys (jak byly dostepne tylko 2 kanaly) i naprawde bylo bardzo niezadowalajace :(  godziny nadawania programow byly o bardzo "fajnych" porach jak sie chcialo cos dobrego ogladnac trzeba bylo o godz 1 AM wstawac  :(


tak wujostwo bedzie mialo fuche na calego  :P

5

Odp: Samsung DVD nagrywarka wolnostojaca = rekomendacje?

Aż tak bym nie dramatyzował z jakością Samsunga. Każdej firmie zdarzają się wzloty i upadki i był okres, że nie było dobrze.
Teraz nie jest źle ale łatka została - piszę tu bardziej przez pryzmat urządzeń IT.
Tak czy inaczej trzeba pamiętać, że niektóre urządzenia mimo, że tak samo się nazywają, to jednak się różnią na różnych rynkach
i ocena na jednej półkuli nie musi być miarodajna na drugiej.

6

Odp: Samsung DVD nagrywarka wolnostojaca = rekomendacje?

BartoszP: jakość świadczonych usług przez serwis Samsung'a pozostawia wiele do życzenia nie tylko jeżeli chodzi o sprzęt RTV, ale też i np. GSM/Pocket'owy. Mam od nich 2 modele DVD i naprawdę, gdyby nie fakt, że chciałem wszystko mieć jednej firmy teraz wybrałbym DVD innej firmy. Uczulam kolegę jako użytkownik ;) np. na LCD Samsung'a, czy też odkurzacz i inne wynalazki nie narzekam ... ale DVD to leciutki horror...

mk: Jeżeli chcesz oglądać polską telewizje to dlaczego nie pomyślisz o zakupie np. cyfrowego polsatu, albo N'ki, itd? Przecież na wyspach na topie są miednice wymienionych stacji/firm ;) wujek nie może zakupić dekodera w PL i wysłać go do Ciebie? sam przecież możesz opłacać abonament - zorientuj się w tym temacie.

s.

7

Odp: Samsung DVD nagrywarka wolnostojaca = rekomendacje?

slaves napisał/a:

BartoszP: jakość świadczonych usług przez serwis Samsung'a pozostawia wiele do życzenia nie tylko jeżeli chodzi o sprzęt RTV, ale też i np. GSM/Pocket'owy. Mam od nich 2 modele DVD i naprawdę, gdyby nie fakt, że chciałem wszystko mieć jednej firmy teraz wybrałbym DVD innej firmy. Uczulam kolegę jako użytkownik ;) np. na LCD Samsung'a, czy też odkurzacz i inne wynalazki nie narzekam ... ale DVD to leciutki horror...

mk: Jeżeli chcesz oglądać polską telewizje to dlaczego nie pomyślisz o zakupie np. cyfrowego polsatu, albo N'ki, itd? Przecież na wyspach na topie są miednice wymienionych stacji/firm ;) wujek nie może zakupić dekodera w PL i wysłać go do Ciebie? sam przecież możesz opłacać abonament - zorientuj się w tym temacie.

s.

no wlasnie.  tak sobie mysle...moze jak by wujek kupil abonament, dekoder i karte moze by dzialalo w Australii.  jedno wiem ze w AU monopol na telewizje kablowa\satelitarna ma Foxtel zadnej innej firmy nie ma :(  sa jeszcze malutkie firmy tak zwane "ethnic" telewizje (Tureckie, Arabskie, Serbskie i Polska) ale jezeli chodzi o Polska to tylko Puma Press i za 3 kanaly $70 A) za miesiac plus prawie $300 za dekoder :( 
tutaj sprawa jest troche dziwna, jak sie dowiduje od wielu osob to do AU sygnal satelitarny jest transmitowany z jednej lub 2 satelit i jest to kontrolowane przez 2 firmy :( 

dzwonie do Polski dzisiaj i sie zapytam o dekoder  ;)

8

Odp: Samsung DVD nagrywarka wolnostojaca = rekomendacje?

A od kiedy to satelity promieniują wiązką obejmującą cały świat???
Mozesz nie dzwonic i nie pytac, bo to bez sensu.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

9

Odp: Samsung DVD nagrywarka wolnostojaca = rekomendacje?

O odbiorze TV SAT w Australii można poczytać TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ. O CP i C+, tudzież N można pomarzyć... :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

10

Odp: Samsung DVD nagrywarka wolnostojaca = rekomendacje?

mk napisał/a:

godziny nadawania programow byly o bardzo "fajnych" porach jak sie chcialo cos dobrego ogladnac trzeba bylo o godz 1 AM wstawac  :(

eeee...u nas ciekawe programy/filmy ( tzw "filmy pułkownicy") lecą po północy, więc w Kangurlandzie będzie chyba w sam raz? reszta to nic nie warta splunięcia sieczka i nie warto oglądać...

gep/lamers^dial

11

Odp: Samsung DVD nagrywarka wolnostojaca = rekomendacje?

Pecus napisał/a:

A od kiedy to satelity promieniują wiązką obejmującą cały świat???
Mozesz nie dzwonic i nie pytac, bo to bez sensu.

prawda :(  AU poprostu za daleko i monopolem zaciskaja :(

12

Odp: Samsung DVD nagrywarka wolnostojaca = rekomendacje?

A może streaming sygnału z polski poprzez internet?

Po jednej stronie komputer z Linuxem i kartą TV + np. mythTV i po drugiej również MythTV tyle że jako fort-end dla maszyny serwującej strumień video. (http://www.mythtv.org/)

Tylko trzeba by oszacować koszt takiego przedsięwzięcia. W PL koszt łącza + kablówki + koszt prądu pochłanianego przez maszynę serwującą strumień danych. Coś mi po głowie chodziło że były gotowe takie urządzenia co umożliwiały streaming AV.

Update: RZóG mi  przypomniał nazwę, jedno z rozwiązań jest to np. SlingBOX, info tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Slingbox i tutaj: http://www.slingmedia.com/

Jeszcze jedna uwaga, przez zakupem takiego urządzenia warto sprawdzić jeżeli chce się korzystać z tunera jako źródła sygnału czy obsługiwany będzie PAL D/K który podobno obowiązuje w PL ;) (http://pl.wikipedia.org/wiki/PAL).

pozdrawiam
Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2009-03-16 10:12:02)