1

Temat: Infinite loop w MADS

Czy ktoś z Was może wie co znaczy błąd o następującej treści:

Infinite loop !!!

przy kompilacji programu asemblerem MADS? Używam wersji 1.8.4 od pewnego już czasu i problem nigdy nie występował mi wcześniej. Co ciekawe, po usunięciu jednego jsr-a z kodu program się kompiluje bez błędu! Jest to jsr jak najbardziej poprawny.

2

Odp: Infinite loop w MADS

Zauważyłem też, że dostawienie jednego nopa przed jsr-em również likwiduje błąd.

3

Odp: Infinite loop w MADS

pokakod

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

4

Odp: Infinite loop w MADS

'infinite loop' oznacza że została przekroczona maksymalna liczba przebiegów asemblacji (16)

w nowszej nie publikowanej wersji 1.8.5 został usunięty m.in. błąd "usunięte zauważone błędy dotyczące optymalizacji długości kodu makro rozkazów MVA, MWA itp." to może być przyczyną, prześlę Ci tą nową wersję

tak pozatym to wypadałoby w pierwszej kolejności zgłosić problem autorowi, aby miał szansę ubić robala

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Odp: Infinite loop w MADS

Dzięki, nowa wersja działa bardzo dobrze. Tak właśnie myślałem, że w odpowiedzi na mojego posta Tebe każe mi się zwrócić się do autora. :)

6

Odp: Infinite loop w MADS

Przepraszam, ale od kiedy to MADS jest programem z cyklu "Software, gry 8-bit"? Przecież to program na peceta. Ergo ten wątek jest oftopem w tym dziale.

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: Infinite loop w MADS

co mi zrobisz jak mnie złapiesz :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

8

Odp: Infinite loop w MADS

Ja? :P :)

KMK
? HEX$(6670358)