Temat: SIO2PC i USB2Serial konwerter

Wiem, ze to kiedys juz chyba bylo poruszane, ale nie pamietam co z tego wyszlo.

Tak wiec czy udalo sie komus w pelni uruchomic polaczenie SIO2PC z konwerterem USB2Serial ?
Jesli tak to na jakim konwerterze ?

Wiekszosc z Nas uzywa teraz notebookow, a jak wiadomo tylko nikly procent z nich posiada normalnie gniazdo COM.

2

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

a nie masz gniazda pcimcia?

3

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

Przyznam się, że też mnie interesuje temat - w komputerze stacjonarnym nie mam COM-ów, a fajnie byłoby podłączyć Atarkę. Czy ktoś może podzielić się doświadczeniem w tym temacie?

4

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

Xan, mam pcimcia. A jest jakis interface na pcimcia co bedzie dzialal z sio2pc ?

5

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

Ja testowalem port szeregowy na PCMCIA firmy Argosy. Dziala loader R5 (tylko najnowszy) pod Windowsem oraz SIO2PC i CAS2SIO w DOSie. Niestety karta jest dosc droga. A poza tym dzisiejsze laptopy nawet PCMCIA nie maja! Zastapilo je zlacze ExpressCard. Sa rowniez dostepne laptopy z COM, np. HP 6730B. Mozna tez dokupic do laptopa replikator portow.

6

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

A jak wygląda kwestia USB?

7

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

panowie - bez jaj, pytanie bylo o usb, a ten z pcmcia wyskakuje...
pcmcia to tez przezytek jakis czas temu odeszly w niepamiec.
coraz czesciej nie uswiadczysz go w notebookach (jest za to pci-e)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

Monsoft napisał/a:

Wiem, ze to kiedys juz chyba bylo poruszane, ale nie pamietam co z tego wyszlo.

Tak wiec czy udalo sie komus w pelni uruchomic polaczenie SIO2PC z konwerterem USB2Serial ?

Tego szukasz ? http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=5990

A nie lepiej sięgąć po USB-A na IOboardzie ?

Candle już zrobił, wystarczy się pochylić.

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-03-27 01:58:28)

9

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

No tak, tyle ze na chwile obecna nie ma schematu do tego "grzeniowego" sio2usb (chyba ze zle szukam) . Inna sprawa to to iz w chwili obecnej praktycznie kazdy ma sio2pc.
Wiem ze ktos keidys odpalil sio2pc na jakims konwerterze usb2serial i wlasnie jest pytanie na jakim.

10

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

To chyba typowa tendencja na naszym forum - ktoś się pyta o np. "piłę ręczną do drewna" a wszyscy wyskakują z tekstami: "a nie lepiej wynająć drwala z siekierą?", "a nie lepiej wypożyczyć piłę spalinową?" :D

Zagadnienie wyraźnie zostało sprecyzowane: "Konwerter USB <-> Serial, który działałby poprawnie z SIO2PC" - jeżeli ktoś dokonał pomyślnych testów w takim rozwiązaniu, to prosimy o szczegóły :P

11

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

To jest tendencja typowa na każdym forum :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

12

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

Mono, przedwczoraj odpalalem sio2pc na max232 i przelotce usb-com. APE najnowsze ze strony Atarimax wykrylo mi podlaczenie, ale po paru sekundach ladowania mam blue screen pod windowsem. Nie wiem czy to przez przelotke czy co innego bo po kilku zawieszeniach systemu sobie odpuscilem. Przejsciowka sie nazywa u232-p9 .

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

13

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

zaxon - na jakim ukladzie oparta jest ta przejsciowka? prolific?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

14

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

jellonek, macgyver: Sam autor posta zapytal o rozwiazania na PCMCIA, wiec po co te komentarze?

15

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

pavros: zapytal pozniej... po co? by sie wyzalic...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

16

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

pavros: a gdzie ja według Ciebie czepiam się o PCMCIA?

17

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

W srodku mojej sa 2 uklady: PL 2303 ( http://www.prolific.com.tw/eng/Products.asp?ID=59) i SP211CA (http://www.datasheetcatalog.org/datashe … P207ET.pdf) .
Biore sie za testy, zobacze jak sie laptop z tą przejsciowką bedzie zachowywał i na stacjonarnym pogrzebie w ustawieniach.
Tak prolific.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-03-27 13:56:31)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

18

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

Wiekszosc konwerterow USB to Serial jest wlasnie na ukladach prolific i one raczej nie dzailaja. Mam takie 2 roznych firm i nie dziala. U mnie objawia sie to w ten sposob, iz zaczyna sie transmisja, ale wczytuje moze 4-5 sektorow (i to bardzo wolno) i na tym koniec.

Panowie nie ma co sobie skakac do gardel bo to raczej nie ma o co. Kazda sprawdzona informacja jest cenna nawet taka o PCMCIA bo to tez jest jakas alternatywa.

19

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

No wlasnie jestem lekko skonfundowany bo walcze z tym i przed chwila mi wgralo ATR-a z Turbobasicem ale ponownie juz nie chce. Zadnych zmian w ustawieniach nie robilem. Ot zagadka. W sumie i tak mi comy i lpt potrzebne, kupie karte na pci wewnetrzną zobacze jak to sie bedzie sprawowac.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

20

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

zaxon: jak już tego dokonasz i przetestujesz kartę i okaże się, że wszystko jest OK, to rzuć notkę na forum, bo prawdopodobnie czeka mnie podobne rozwiązanie, jak z USB nic nie wyjdzie.

21

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

Wlasnie kupilem, ale oczywiscie Honkong wiec poczekam pare dni, cos takiego : http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? … 0302904206 , zobaczymy.

Monosoft,  przejsciowke na laptopie przetestuje wieczorem jak moja Ania wroci z pracy.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-03-27 15:50:44)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

22

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

Hmmm...

Tutaj zdaje się coś być w poruszonym wyżej temacie. :)

I Ty zostaniesz big endianem...

23

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

Dzieki Miker. Postaram sie cos takiego zamowic dzisiaj i zobaczyc czy zadziala. Mam nadzieje ze da sie to kupic w USA i nie trzeba bedzie sciagac z Chin.

BTW. Sadze iz po przeporwadzeniu roznych testow powinnismy uaktualic informacje odnoecnie SIO2PC na Atariki, bo wtedy to nie zaginie i kazdy bedzie mogl sobie dobrac odpowienie rozwiazanie do swoich potrzbe.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2009-03-27 17:10:17)

24

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

Wlasnie zamowilem plytke, sprzedaja w Stanach Monsoft, wiec predzej do ciebie dotrze pewnie. ale na stronie niepokoi mnie to stwierdzenie "I have not yet had success with APE, even though it 'detects' the port and the RI line"

Wyglada na to ze tez nie pojdzie.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-03-27 17:18:45)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

25

Odp: SIO2PC i USB2Serial konwerter

No ale koles pisze ze dziala to z Atari810 "Atari810 and my own Atari device emulator work perfectly with this hardware."

Mi nie zalezy zeby to dzialalo z APE tylko z czymkolwieg - Atari810, czy AtariSio na Linuxa. W sumie zazwyczaj nie wymaga sie cudow od sio2pc oprocz normalnego wczytania image'a.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2009-03-27 17:33:40)