1

Temat: atari130xe

Witam serdecznie.
Wczoraj kupiłem na aledrogo 130XE, dzisiaj go rozebrałem na częsci poczyściłem pędzelkiem zwały kurzu. I tak oglądam a to jakas zupełnie inna wersja niz mam w domu, np pod klawiszami są spręzynki a w mojej 65xe 800xe i 130xe nie ma ich. Kości pamięci z napisami USA i nadrukowaną flaga usa, jakas kość w podstawce z naklejką i napisem atari XL/XE Os. System i jakies numerki, modulator z wybitym napisem Mitsumi, Wogóle jakoś wszystko jest tak lepiej polutowane dużo dokładniej niż mam w pozostałych modelach. Aha i modulator ma z tyłu taki przełącznik czarny, do czego on?

pozdro

2

Odp: atari130xe

Myślę, że zdjęcie by wiele uprościło....

3

Odp: atari130xe

2 komputery o oznaczeniu Atari 130XE mogą w środku różnie wyglądać - istniały co najmniej dwie wersje płyt głównych, zresztą nie tylko dotyczy to modelu 130XE.
Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

4

Odp: atari130xe

Ale powiem Wam że jest świetnie wykonany, jestem zadowolony z zakupu. Te człowiek dał mi również kabelek  DIN->3xchinch można podłaczyć do paneli lcd i telewizorów narazie podłaczałem go do telewizora lcd ale powiem ze obraz nie b ył za ładny sa zakłucenia kolor w basicu nie jest taki jednolity ale zakłucony jakby taka kaszką. W związku z tyum mam pytyanie czy kabelek chinch od pinu composite video nie musi być czasem jakis grubszy i ekranowany dla polepszenia odbioru?
Tak czy inaczej jesztem na etapie zakupu philipsa 8833 od amigi sadze że obraz będzie zacny :)

Ostatnio edytowany przez desmo (2009-03-28 19:57:24)

5

Odp: atari130xe

Masz w nim świetną klawiaturę, jeśli na sprężynkach :) Jest o wiele bardziej miękka niż te standardowe w XE, taka jak w moim STE :) Sam mam jedno takie 130XE i to cudo.... Szczyt ergonomii pośród Atari 8-bit ;)

6

Odp: atari130xe

A to racja odrazu poczułem te miękkość, zapomniałem o tym wcześniej napisać

7

Odp: atari130xe

Początkowo 65XE miały gumową klawiaturę, a droższe 130XE sprężynkową (dla profesjonalistów ;)). Później chyba to olali i wszędzie ładowali gumiaki albo co tam mieli pod ręką.

8

Odp: atari130xe

"z pewna taka niesmialoscia..."
eh :) sprezynkowej  klawiatury sie zachcialo
mitsumi takie robilo, folia jest tez jednowarstwowa, troche chamska jesli idzie o jej podlaczenie z plyta (nie ma uszytywnienia)
ta kaszka o ktorej piszesz, to sygnal chrominacji
nie masz lub nie masz wyprowadzonego sygnalu luminacji z atari
mozesz albo dodac jeszcze jednego chincha, albo przelutowac jeden z tych, ktore tam sa
ale prawdopodobnie w ogole nie masz na zlaczu monitora sygnalu luminacji

przechodze na tumiwisizm

9

Odp: atari130xe

Candle to jest zwykły tani telewizorek LCD, brat podłacza go do Play Station, Ma z tyłu wejścia Antena, Scart, Pc Vga, oraz te co ja podłączam czyli Video input żółty i biały oraz czerwony audio input. Z Atari wyprowadziłem z DIN sygnały według oznaczeń z opisu na ATARIKI:
2- masa
3- audio output
4- composite wideo

jest pod pinem 1: sygnał luminancji ale gdzie go podłaczyc?

10

Odp: atari130xe

Ja z gniazda DIN w Atari wchodzę na telewizor przez złącze SCART.
W złączu Scart wejście compozite jest na pinie 20, wejście foni na pinie 6 a masa na 4 i 17.

Ostatnio edytowany przez Henryk (2009-03-29 11:21:26)

11

Odp: atari130xe

lub 20 - luminacjia, R - chrominacja (pin 15 zlacza scart), ale nie wszystkie telewizory maja pelne zlacze scart

przechodze na tumiwisizm

12

Odp: atari130xe

przełącznik z tyłu modulatora to zmiana kanału...