1

Temat: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

krotkie pytanie:
ilu koderow w tej chwili cos piszacych na vbxe zdaje sobie trud wykrycia gdzie jest karta?
jak wiadomo karta moze pracowac na d6xx i d7xx, ale wszystkie przyklady jej wykozystania zakladaja ze karta znajduje sie pod jedynie sluszna strona d6xx
w tej chwili problem mam ja i jeszcze jedna osoba, ale jesli kart bedzie wiecej takie postepowanie niczego dobrego nie przyniesie...

przechodze na tumiwisizm

2

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

na $D6XX mam covox'a, karty jeszcze nie założyłem, fizycznie leży jak na razie obok komputerka. Mam nadzieję, że niebawem uporam się w kwestii montażu.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

pin, czlowiek sie przy tym na je bal jak dziki, a ty co? nie zdazyles jeszcze zalozyc do kompa?
przez ile? rok?
nie wiem jak dla electrona, ale mnie by to nieco zbulwersowalo...

przechodze na tumiwisizm

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

Jak byś widział kompa Pinokia, to byś uznał, że rok to mało czasu, żeby w nim miejsce znaleźć...

5

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

raczej mu sie nie poprawilo od ostatniego czasu kiedy go widzialem

przechodze na tumiwisizm

6

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

Candle :) - jeśli jesteś tak odważny - to zapraszam. Nawet przyjadę do Ciebie z moim XEGS mającym na pokładzie POD obudową: 65c816adp, IDE'a + dysk, 1MB simm, SDX 128k, ARCclock, AKI, COVOX, Stereo, XL/Drac816 OS. Rozszerzki są prototypową instalacją Pasia i każdy błąd spowoduje nieobliczalne kłopoty. Jak do tej pory udało mi się podmienić rezonator kwarcowy, co i tak było nie lada wyzwaniem.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

pin, ja twojego kompa widzialem w 2005, cos jeszcze tam wcisnoles?

przechodze na tumiwisizm

8

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

Ja sobie zadaję, wypuszczony przez mnie drajwerek powinien działać i na stronie $d6 i na stronie $d7.

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

buuu, Draco zawsze chce być do przodu, lizus jeden, wazeliniarz ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

10

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

nie w tym rzecz, ale co by bylo gdyby na pc w 94-98 roku nie chodzilo komus demo z dzwiekiem, bo koder zalozyl na stale ze sb to sa tylko na 0x220, irq 5, dma 1?
ta sama sytuacja...

przechodze na tumiwisizm

11

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

I często nie chodziło :) ... to były piękne pionierskie czasy .... eh...łza si w oku kręci...

12

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

Nie szukając daleko: mamy kilka dem, które chodzą tylko z jednym rodzajem rozszerzenia 320 KB.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

13

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

wiec nalezy je chwalic za to?

sugeruje jedynie, ze to nie jest dobra metoda..

przechodze na tumiwisizm

14

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

No i kilka obrazkow ktore chodza pod vbxe, kilka demek ktore sa zalezne od zaladowanego rdzenia,  gdzie tkwi blad? Jest jej za malo po prostu. No tylko ze potem jak juz jest dostepna i  jak przyjdzie wyplacic 200-300 zlociszy na karte to nagle temat zmienia sie jak zrobic  VBXE w emulatorze.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-04-06 20:11:24)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

15

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

hmm, obrazki które zapisuje G2F dla VBXE pewnie też Wam nie chodzą ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

16

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

Candle napisał/a:

pin, ja twojego kompa widzialem w 2005, cos jeszcze tam wcisnoles?

nie, w zasadzie nic nie przybyło (chyba) od tego czasu - jednakże problem tkwi też i w tym, że o ile prosty (bardzo) układ uruchomię i wiem jak postępować, by coś dobrze zlutować nie parząc się przy tym lutownicą, tak poważniejsza ingerencja w trzewia komputerka nie zawsze w moim przypadku musi zakończyć się powodzeniem. Sumarycznie mój błąd może sprowadzić się do przymusowej wycieczki do Pasia, bo tylko on ten komputer zna od "zaplecza", że tak powiem :) A to stanowi już niejaki kłopot, organizacyjnie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

aale podlaczenie vbxe to banal?
5 kabelkow + rgb

przechodze na tumiwisizm

18

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

Candle napisał/a:

wiec nalezy je chwalic za to?

Oczywiście, że nie.

Mam nadzieję, że nie dojdziemy do tego, że aby odpalić demo na Atari trzeba będzie przejść 10-krokowego setupa: rodzaj rozszerzenia pamięci, adres Covoxa, adres VBXE, wersja rdzenia VBXE, architektura drugiego procesora, itp.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

Fox: zaimplementujcie sobie coś ala 'rejestr' do trzymania ustawień :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

20

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

Tak poza tym, to - jeśli ktoś zainteresowany - drajwerek "S2:" dla VBXE jest ciągle ulepszany, v. 0.90 tutaj http://drac030.krap.pl/vbxe_s.arc Niedługo, mam nadzieję, będzie też 80-kolumnowa konsola (czyli "E:" vel "CON:") dla SDX.

KMK
? HEX$(6670358)

21

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

Drajwerek super, wreszcie z moją skromniutką wiedzą programistyczną mialem mozliwosc potestowania VBXE .Dzieki wielkie drac030.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

22

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

poczytalem sobie, byc moze za malo, wiec prosze o oswiecenie/nakierowanie na dalesze informacje

w celu wykrycia vbxe pod adresem dx40 nalezy:

 lda #0
 ldx #d6
 sta $d640
 lda $d610
 cmp #$10
 bre deteced
 lda #0
 inx
 sta $d740
 lda $d740
 cmp #$10
 bre detected
 ldx #0  ; not detected
 rts
detected:
 rts      ; x - page of vbxe

a co z faktyczna wersja rdzenia?
narazie mamy fx, no ale bedzie wiecej

edit: vbxe zwraca 0x10 jesli core to FX, a co jesli aktywny core to GTIA?

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-04-13 12:31:09)

przechodze na tumiwisizm

23

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

A po co wykrywać core GTIA?

Co do detekcji FX: http://atariki.krap.pl/index.php/Wykrycie_VBXE

Twojej procedury nie rozumiem, co robi makro (czy też pseudorozkaz) bre?

Poza tym odczyt spod $dx40 zawsze ma dawać $FF wg instrukcji VBXE, a bez VBXE też, więc nie bardzo wiem, jak to ma działać...

Ostatnio edytowany przez drac030 (2009-04-13 13:14:31)

KMK
? HEX$(6670358)

24

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

a to moje wyimaginowane jak widze branch if equal brq?

edit: instrukcja do fx core v1.07, strona 34

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-04-13 13:16:22)

przechodze na tumiwisizm

25

Odp: VBXE, detekcja i dalsza obsluga

beq. Ten warunek nigdy nie będzie spełniony, pod $dx40 masz $FF, chyba że czegoś nie wiem.

KMK
? HEX$(6670358)