501

Odp: Vbxe 2

jesli ktos ma problem z vbxe2 jako takim, zawsze moze napisac do mnie lub do electrona i go opisac - to duzo szybsza metoda niz przegladanie 20 stronicowego watku - w tej chwili juz o niczym

wiecej vbxe 2 nie bedzie - aktualnie budowane sa ostatnimi vbxe2 - fpga jest juz slabo dostepne i tylko w ilosciach hurtowych, wiec z mojego punktu widzenia temat vbxe2 jest juz zamkniety

co wiecej od jakiegos czasu tocza sie tutaj roznego rodzaju podchody o to czy tamto nie majace nic wspolnego z vbxe2 - to tylko sprzet + firmware kontrolera, ktore jak juz wspomnialem - jest zamkniete

reasumujac:

- jesli ktos chce dyskutowac na temat vbxe2 - to nie bardzo ma o czym
- jesli ktos chce dyskutowac na temat rdzenia fx - to tez nie bardzo ma o czym, bo taki rdzen jest tez juz tworem zamknietym
- jesli ktos chce dyskutowac na temat tego, co mialo by byc w ramach devpacka do rdzeni - to zapraszam - w OSOBNYM watku
- jesli w koncu ktos ma uwagi eksploatacyjne dotyczace vbxe 1 lub 2 - to tez - jesli juz na lamach forum - to rowniez w OSOBNYM watku

przechodze na tumiwisizm

502

Odp: Vbxe 2

"- jesli ktos chce dyskutowac na temat vbxe2 - to nie bardzo ma o czym"

lol

"- jesli w koncu ktos ma uwagi eksploatacyjne dotyczace vbxe 1 lub 2 - to tez - jesli juz na lamach forum - to rowniez w OSOBNYM watku"

zamknietym :-)

"Wszystkich chętnych do umieszczania procesorów w rdzeniach ucieszy natomiast wieść, że Candle właśnie przycina rdzeń robiąc z niego prosty "template" dla osób chcących pisać rdzenie na vbxe."

co szczegolnie ucieszy tworcow emulatorow - chyba nie trzeba przypominac ze dopiero po opublikowaniu emulatora zrobila sie moda na vbxe :-) reszte watpliwosci dot.tego pomyslu wyrazilem wczesniej.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

503

Odp: Vbxe 2

No tak... Czyli np. użytkownicy i koderzy używający VBXE2 nie mogą podyskutować o nim na forum między sobą, ech ;) Nie no... Takie podejście to zbyt daleko idący zamordyzm :) Z całym szacunkiem dla autora, oczywiście ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-08-10 13:51:50)

504

Odp: Vbxe 2

To nie wiem XXL - z jednej strony chcesz zmian z drugiej bardzo troszczysz się o twórców emulatorów :-)

pomidor

505

Odp: Vbxe 2

a tak, chce zmian o ktorych pisalem. napisze jeszcze raz:
1. tryb tekstowy 40 znakowy z 256 zestawem znakow (obecnie juz jest ale 80 znakowy)
2. memac A wielkosci strony pamieci i zaslaniajacy cala pamiec
3. wywalic bltter i wsadzic OKROJONA wersje jakiegokolwiek proca zeby mozna bylo z poziomu vbxe grzebac po pamieci vbxe

zaladowanie takiego rdzenia zatka buzie (mi rowniez) bo kazda nastepna modyfikacja bedzie dotyczyla TYLKO programu usera autor emula juz nic nie musi robic nie ma przeladowan rdzenia nnie ma klopotu

proponujecie system w ktorym kazdy dopisze 2 linijki i produkuje wlasny rdzen (przeladowanie rdzenia to zlo!!!!)- zarzniecie sie tak samo jak amigowcy kiedys z powerupem i warposem

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

506

Odp: Vbxe 2

Jacques napisał/a:

No tak... Czyli np. użytkownicy i koderzy używający VBXE2 nie mogą podyskutować o nim na forum między sobą, ech

Na szczęście Candle nie kasuje i nie zamyka wątków ;)

Jestem natomiast przekonany, że weźmiecie pod uwagę (użytkownicy VBXE) to, co napisali wyżej odpowiedzialni za developerkę i nie będzie więcej życzeń w stosunku do rdzeni, skoro zostało wyraźnie podkreślone, że sprawa FX jest już zamknięta.

Natomiast ja nie widzę przeciwwskazań żeby w wątku o tytule "Vbxe 2" poruszać problemy eksploatacyjne itp.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

507

Odp: Vbxe 2

xxl: bedziesz mial devpacka - napiszesz sobie taki rdzen.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

508

Odp: Vbxe 2

Candle: Napisałem maila ale piszę również tutaj. Czy można będzie jeszcze kiedykolwiek kupić VBXE2? Czy istnieje szansa, że powstanie nowe VBXE? Jeżeli powstanie, to czy istnieje szansa, że będzie miało dodane wyjście s-video lub chociaż miejsce na płytce na wlutowanie enkodera PAL/NTSC np. AD724?

509

Odp: Vbxe 2

VBXE 2 niedługo będzie sprzedawał Lotharek. A encoder po co? Masz wyjście RGB i chcesz psuć obraz? :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

510

Odp: Vbxe 2

w tej chwili trwaja prace nad vbxe 2.1 wlasnie po to, by mozna bylo je kupic
ze zmian zmienilismy tylko video DAC, bo te, ktorego uzyłem jest juz nie do kupienia - podobie jak i poprzednie, ktorego uzyl elektron
poza ta zmiana innych zmian tam nie bedzie, aczkolwiek
w ofercie lotharka bedzie rowniez konwerter z rgb na yuv/s-video i composite z przelacznikiem sygnalow (2 wejscia 1 wyjscie) konstrukcji elektrona przy moim minimalnym wkladzie
http://spiflash.org/atari/rgb2yuv-lotharek.jpg
to tak pogladowo
prototypy powinnismy dostac do testow w przyszlym tygodniu
jutro bede testowal prototyp DAC'a, a w przyszlym tygodniu zaprojektuje PCB dla vbxe 2.1
jaki jest cykl produkcyjny u lotharka ciezko mi powiedziec, moze sam zajmie stanowisko w tej sprawie

candle

przechodze na tumiwisizm

511

Odp: Vbxe 2

S-Vdieo może się przydać chociażby po to aby wykonać hi-quality video dump :) np. taki...

http://dhs.nu/video.php?ID=626

;-)

512

Odp: Vbxe 2

Super!

513

Odp: Vbxe 2

a co to za porty? rs232?

a  jaka cena? dwa czy trzy zera, a może piętnaście?

514

Odp: Vbxe 2

seban napisał/a:

S-Vdieo może się przydać chociażby po to aby wykonać hi-quality video dump

Hi-quality video dump nie robi się low-quality urządzeniem, które nie ma wejścia RGB używając low-quality zmiksowanego sygnału :) Są takie co mają i scart. I nie są takie drogie.

A najbardziej hi-quality jest dump z emulatora, który w 99.9% przypadków nie będzie się różnił - poza wyższą jakością video - od tego ze sprzętu ;)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-04-17 17:53:31)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: Vbxe 2

bezrobotny napisał/a:

a co to za porty? rs232?

db9 to pewnie rgb jak w monitorach atari

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

516

Odp: Vbxe 2

Fajny sprzęcik.

A zrobilibyście taki do Amigi?

Pliiizzzz

Chciałbym sobie poprogramować amigę klasyczną , ale karty są absurdalnie drogie i wolniejsze niż te urządzonko.

517

Odp: Vbxe 2

To chyba ( ta przejściówka) powinna z Amigą tak od strzału pójść

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

518

Odp: Vbxe 2

swinka, ale co do amigi?
konwerter bedzie pracowal z amiga - byl projektowany tak, by moc lapac dowolny sygnal
za to vbxe do amigi - pewnie sie da i pewnie masz racje ze karty sa absurdalnie drogie
ale jesli mowa o klasycznym ocs czy ewentualnie ecs to po co karta?
flakon z radeonem to dla mnie kwintensencja bycia nieatari
nie dosc ze splodzil to niewiadomo kto, to jeszcze do tego grzybowa karta graficzna dolatana

oczywiscie ktos moze powiedziec to samo o vbxe, z ta roznica, ze vbxe tutaj bardziej pasuje do porownania z super videlem niz z taka .... hybryda...

przechodze na tumiwisizm

Odp: Vbxe 2

falcon to falcon nie atarynka , urodzil sie w erze pc i ma bebechy z innej polki 
wiec normalne ze mozna startowac z update hardware PC ( jak w amigach itd ... )

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

520

Odp: Vbxe 2

wieczor napisał/a:

Hi-quality video dump nie robi się low-quality urządzeniem, które nie ma wejścia RGB używając low-quality zmiksowanego sygnału :) Są takie co mają i scart. I nie są takie drogie.

#1) jeżeli oryginalny sprzęt generuje obraz RGB to masz rację, ale w przypadku Atari czy np. C64 gdzie chip graficzny natywnie generuje sygnały chroma i luma nic więcej niż graber z wejściem S-Video nie jest potrzebne.

#2) w przypadku Atari i produkcji przeznaczonych dla systemu PAL, dobrej jakości enkoder PAL będzie pozwalał zachować większą kompatybilność, zobacz sobie np. wszelakie tryby wykorzystujące specyfikę PAL (rozdzielczość chrominancji jest dwa razy mniejsza niż luminancji) na standardowym rdzeniu VBXE wyglądają dość blado albo wcale nie wyglądają

#3) pokarz mi tani frame-graber w wejściem RGB który poradzi sobie z 50Hz odświeżaniem. Jedyna karty przechwytujące które miały coś więcej niż S-Video to były jakieś nieliczne modele graberów firmy Lead-Tek, a i te miały tylko wejście component (YPbPr), a te modele na które trafiłem wcale nie miały jakiejś specjalnej jakości gdy wykorzystywałem wejście YPbPr, tak naprawdę jakość niewiele się różniła od tej którą można było osiągnąć poprzez wejście S-Video. Myślę iż tutaj ograniczeniem są same założenia systemu PAL :)

wieczor napisał/a:

A najbardziej hi-quality jest dump z emulatora, który w 99.9% przypadków nie będzie się różnił - poza wyższą jakością video - od tego ze sprzętu ;)

zupełnie się z Tobą nie zgodzę. Po pierwsze emulacji dźwięku jeszcze dużo brakuje do oryginału. Po drugie z obrazem też nie jest tak pięknie, długo trwałem też w takim twierdzeniu i sądziłem iż Altirra niemal idealnie emuluje oryginał, jak zacząłem dumpować różne dema to się przekonałem jak daleko jej do oryginału...

potrzebujesz przykładu? proszę bardzo:

emulator) http://youtu.be/Ab_FkwhK_b8
real hardware) http://youtu.be/a_i52RzW3W0

W przypadku tego dema to już lepiej sobie stare poczciwe Atari800 sobie radzi :P (mówię o emulatorze)

i pomiń ograniczenie YouTube do 25 klatek na sekundę, zobacz czym się różnią oba filmy, i na koniec masz 50FPS online video:

http://dhs.nu/video.php?ID=625

521

Odp: Vbxe 2

bezedura
moze nie jestem w temacie, ale nie widzialem do a1200 slotu na karty pci i tego zeby ktos dopychal tam radeony
oczywiscie cenie tu swoja ignorancje

przechodze na tumiwisizm

Odp: Vbxe 2

http://www.elbox.com/products/mediator_pci_1200_sx.html

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

523

Odp: Vbxe 2

aha i voodoo 4 do tego rozumiem...
coz, minimum system requirements obejmuje przelozenie plyty glownej do obudowy od pc - w dodatku BRZYDKIEJ
nie, dzieki, ale nie

przechodze na tumiwisizm

Odp: Vbxe 2

nie widziales , teraz widzisz i brzydki ;)
vbxe w boxie po kaloszach jest ladny

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

525

Odp: Vbxe 2

vbxe jakims cudem miesci sie w obudowie atarki, zwyklej, bez cudow
magicy potrafia nawet zalozyc spowrotem blaszany ekran do srodka
przy dobrze zrobionej instalacji vbxe nie poznasz, ze takowe jest w srodku, chyba ze zaczniesz bacznie przygladac sie zlaczom z tylu komputera - i tu kluczowym slowem jest bacznie

przechodze na tumiwisizm