Temat: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

Niestety, życiowe okoliczności oraz brak czasu spowodował, że zostałem zmuszony do pozbycia się moich zasobów atarowskich - ileś lat bawiłem się tym sprzętem, rozbudowywałem go itp, jednak nic nie trwa wiecznie. Nie chce tego puszczać na allegro, nie ma to wartości kolekcjonerskiej (brak stryropianów, mocno rozbudowane, nieoryginalne obudowy).

Sprzęt jest w pełni sprawny, preferowałbym odbiór osobisty (żeby uniknąć problemów typu: firma kurierska uszkodziła podczas transportu itp), nie wchodzi w rachubę rozdzielenie zestawu (np. osobno stacja dysków itp).

1) Atari 8-bit (płyta od 130XE) w obudowie Tower z zasilaczem 300W:

- 1MB RAM XE (Rambo)
- STEREO
- Q-MEG
- wbudowana stacja TOMS 720
- wbudowany kontroler KMK JZ/IDE wraz z dyskiem 540MB IDE
- wbudowany CD-ROM *8 (podłączony do IDE, nigdy nie miałem okazji przetestować czy działa)
- SIO2PC z wyjściem w postaci wyprowadzonego złącza COM (RS 232)
- AKI w postaci wyprowadzonego na zewnątrz złącza PS/2 - ponieważ różne klawiatury różnie potrafią zachowywać się z AKI, dorzucam taką, która współpracuje bezproblemowo.

Wyjścia audio i wideo (STEREO, Coposite, S-Video) są wyprowadzone na gnieździe Canon 25 - dołączam w zestawie kabel Canon25 z drugiej wtyczka S-Video + 2 Cinch (STEREO).

Uwaga! Na zewnątrz obudowy nie zostały wyprowadzone gniazda joysticków, jednak nie jest to problematyczne, jest to kwestia wyprowadzenia "przedłużenia" gniazd joysticków ze środka. Ja po prostu ich nie potrzebowałem i nie chciało mi się ich wyprowadzać.


jako bonus dorzucę:

- 6 POKEY-ów
- 4 układy 65816-14 (2 w obudowie 40-pin, 2 w obudowie 44-pin)
- 2 układy WDC - W65C22-14
- literaturę (masa numer Tajemnic Atari, Atari Magazynów, różnych książek)
- kilkadziesiąt dyskietek 5.25"
- pudełka na dyskietki (jedno na ok 70 sztuk, 4 po 10 sztuk)
- kartę Primax UltraSound 1MB RAM (klon Gravisa Ultrasound)
- 2 joysticki, mysz od C64 współpracującą jako joystick
- kabel zasilający (taki sam jak do każdego PC)

2) Atari Falcon 030

- karta CT63 - 68060 66MHz
- 14MB ST-RAM
- 128MB TT-RAM
- FPU 68882
- dysk 4GB IDE (3,5") (przelotka IDE 2,5"=>3,5")
- zasilacz 300W
- FDD 1,44MB
- zewnętrzna klawiatura od Mega ST (angielska) z oryginalnym napisem (kolorowym) Atari Falcon 030 + mysz
- CD ROM *32

jako bonus dorzucę:

- dysk IDE 6GB (3.5")
- literatura poświęcona Falconowi/Atari ST (jakieś książeczki i gazety) obcojęzyczne: angielskie, niemieckie, francuskie
- kabel zasilający (taki jak do każdego PC)
- kilka drobiazgów (m.in wtyczki: męska i żeńska Canon19)

Falcon siedzi w Towerze (przerzucił go poprzedni właściciel), nie wygląda to zbyt ładnie, szczególnie w środku, ale działa. W środku znajduje się zasilacz ATX 300W (zakupiony pod kątem CT60). Falcon posiada wyprowadzone osobne gniazdo VGA oraz Canon15 (standardowy) z myślą o monitorze PAL - dołączam kabel z przejściówką Canon
15 - Cinch (compositive), w obudowie jest przełącznik RGB/VGA. Dorzucam także kabel do wyjścia audio, posiadający wyjście zarówno na Cinch jak i na Mini-jack.
Wyjścia typu COM (RS-232) czy Audio In i Audio Out są dostępne z zewnątrz, ale w niezbyt estetyczny sposób (dziura w tyle obudowy), niestety, poprzedni właściciel tak to zorganizował.

Falcon posiada modyfikację CLOCK-PATCH, która umożliwia stabilną pracę np. z kartą CT60

Jedyną niedogodnością w samym działaniu Falcona może być zużyta bateria RTC, dlatego nie jest utrzymywana data.

3) w wypadku, gdyby ktoś reflektował na oba komputery, to dorzucę jako bonus konwerter VGA wraz z monitorem SVGA (CRT), który pozwala na uzyskanie na jednym monitorze wszystkich trybów Falcona (zarówno tryby VGA jak i RGB).

4) Warunkowo dopuszczam osobną sprzedaż Falcona i karty CT63.

Ponieważ dużo osób pytało o ceny, postanowiłem podać je online:

Atarka: 700 zł
Falcon: 400 zł
CT63: 1200 zł

Falcon+CT63: 1400 zł

Jak ktoś weźmie wszystko razem, to oddam za 2000 zł całość z obiecanymi bonusami.

Ostatnio edytowany przez macgyver (2009-04-25 20:07:19)

2

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

jestem chetny na xe

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

Kurde Falcon ... ale cena pewnie nie mala ;/

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

a moge liczyc na 65c816?
chociaz pewnie wolalbys sprzedac w jednym kawalku :(

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

Macgyver, tylko proszę nie pisz, że żegnasz się z Atarką na wieczność. Jakby co, jako dinozaur sceny - jesteś już w nią wpisany. Życie zmusza często do szukania środków finansowych - sam to rozumiem. Pozostaje życzyć Ci dobrej ceny. To na party pewnie też nie pojedziesz :(

6

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

Candle napisał/a:

a moge liczyc na 65c816?
chociaz pewnie wolalbys sprzedac w jednym kawalku :(

Canlde- choc sie zzrucimy i podzielimy !

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

7

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

Updatnąłem - podałem ceny.

Nie żegnam się z atarką, po prostu w tym roku mam sporo wydatków, m.in. dlatego nie biorę udziału w zlotach i sprzedaję sprzęcik. Trochę szkoda, ale niestety nie jestem synem milionera, poza tym i tak za bardzo nie mam czasu na robienie czegokolwiek na tym sprzęcie.

8

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

Chętnie zaprzyjaźnię się z jedną sztuką 65816 DIP40.

Ostatnio edytowany przez Amun-Ra (2009-04-25 20:23:17)

Atari 8-bit: 2600, 2600Jr, 7800, 400, 600XL, 800XL, 65XE, 130XE, 800XE, XEGS
Atari 16-bit: 260ST, 512ST, 512ST+, 512STE, 1040STE, 1040STF, 1040STFM, MEGA1

9

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

To ja sie pisze jak cos na golego Flaka...

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

Procesorki idą razem z Atarką 8-bit w całości jako bonus. Trochę bez sensu, że je brałem całkiem niedawno, ale wtedy nie planowałem sprzedaży Atarki jeszcze. A nie mam czasu, żeby bawić się w: CPU dla Kowalskiego, POKEY dla Nowaka, gazety dla Wiśniewskiego itp, dlatego dla kogoś, kto weźmie całość gotów jestem zejść z ceną, tak jak zaznaczyłem to na początku.

11

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

Mc, czytasz PM ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

12

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

ooo kur...zapiał...Stryjek mnie uprzedził:)

gep/lamers^dial

13

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

Falcon za takie pieniądze, szkoda że akurat poszedłem po herbatę do kuchni i mnie nie było na forum :)

Było miło :) Do widzenia.

14

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

Nie ukrywam, że zależy mi na pozbyciu się całego sprzętu, więc jak ktoś "bierze wszystko" zostanie uwzględniony w pierwszej kolejności, tudzież np. Falcona razem z CT63

Ostatnio edytowany przez macgyver (2009-04-25 22:47:59)

15

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

moze wystaw na allegro - tydzien poczekasz, dostaniesz za to konkretne pieniadze i nie bedziesz musial sprzedac wszystkiego
400zl za falcona gdzie poszedl na allegro za 1900 (golas)

przechodze na tumiwisizm

16

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

W sumie to też jest dobra opcja, dzięki za radę.

17

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

Cena za flaszkę na allegro pewnie nie będzie zabójcza ( przecież nie ma kartonu i stryropianów ) i inna obudowa...
Ale kto wie..
W ciężkiej sytuacji warto spróbować..

A jak nie, to  szkoda że już mnie uprzedzili...
za 400pln goły flak to meeeeeeega okazja

Ostatnio edytowany przez AS... (2009-04-26 08:53:52)

18

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

zawsze mozna dolozyc 10 pudelek zbiorczych po chipsach i paczke steropianu budowlanego
zbieracze kartonu.. eh..

przechodze na tumiwisizm

19

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

Ok, wystawiam to na alllegro, jak coś zapuszczę linka.

20

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

No to bedzie juz jasne ze atarki trafią do kolekcjonera nie z tego forum... ;]
Trudno

"wszystko się kiedyś kończy......."

21

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

No cóż - dzisiejszy świat niestety opiera się na pieniądzach a nie sentymentach, gdy chcę kupić np. dom/samochód/piwo płacę pieniędzmi, a nie sentymentami. A sprzętu nie pozbywam się, bo znienawidziłem Atari, tylko dlatego, że mam zapotrzebowanie na gotówkę. Owszem, fajniej bym się czuł, jakbym wiedział, że sprzęt trafi w ręce kogoś, kto skorzysta z niego produktywnie, ale prawo rynku jest takie jakie jest, nawet jeżeli nowy właściciel miałby ten sprzęt zbezcześcić, oblać benzyną i podpalić, to poza ubolewaniem z tego powodu nic się nie zrobi, jeżeli uczciwe nabył sprzęt.

22

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

stryker napisał/a:

No to bedzie juz jasne ze atarki trafią do kolekcjonera nie z tego forum... ;]
Trudno

Akurat obstawiam ze nie. Kartony i styropiany to sprawa drugorzedna, ale rozbudowana flaszka w obudowie piecowej predzej skusi profesjonaliste niz kolekcjonera... I akurat to popieram.

To samo dotyczy malej atarki. Malo ktory kolekcjoner chcialby miec na polce "potwora" w obudowie tower tylko po to zeby sie kurzyla...

Ja nawet nie smialbym licytowac tego zestawu ;)

Ostatnio edytowany przez nosty (2009-04-27 09:07:55)

23

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

Mac, chyba za dużo wiadomości i info o kryzysie...
I jakość tak mało wiary w siebie...

24

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

macgyver napisał/a:

jako bonus dorzucę:
- 6 POKEY-ów
- 4 układy 65816-14 (2 w obudowie 40-pin, 2 w obudowie 44-pin)
- 2 układy WDC - W65C22-14
- literaturę (masa numer Tajemnic Atari, Atari Magazynów, różnych książek)
- kilkadziesiąt dyskietek 5.25"
- pudełka na dyskietki (jedno na ok 70 sztuk, 4 po 10 sztuk)
- kartę Primax UltraSound 1MB RAM (klon Gravisa Ultrasound)
- 2 joysticki, mysz od C64 współpracującą jako joystick
- kabel zasilający (taki sam jak do każdego PC)

no ładnie... :(
Temat tego posta powinien być: zostań atarowcem za 2300 zł ;):)

Tych chipów i pism mogłeś nie dorzucać, dlatego wielu myślało że się na dobre żegnasz z nami...
W końcu chipy Ciebie chyba po nocach nie kąsają ?? ;):)

Szkoda że musisz to wszystko sprzedać, ale fajnie że chociaż duchowo z Atari się nie żegnasz;)
No i mimo wszystko mam nadzieję Ciebie zobaczyć jak nie na Grzybsoniadzie to przynajmniej na Głuchołazach 2009 ! W końcu jest jeszcze trochę czasu - pewnie się jeszcze przełamiesz;)


Co do allegro to obecnie jest lament na forum SS bo sprzedaż wielu osobom spadała nawet o 70% (choć marzec był u wielu rekordowy) nie wiem w jakim stopniu to dotyczy Atari ale ze sprzedażą w tej chwili może być źle, chyba ze od maja coś ruszy...

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

25

Odp: Sprzedam: wypasione Atari 8-bit, Atari Falcon 060

Tdc: w tym roku Grzybsoniada i Głuchołazy na 95% odpadają. Chipy i gazety mają stanowić "bonus" - nie mam czasu na rozdrabnianie się i liczyłem na to, że kilka osób dogada się i weźmie całość, żeby się podzielić, stąd gotów byłem zejść z ceną, gdy ktoś by brał wszystko na raz.

Mentalnie oczywiście pozostanę atarowcem, przewiduję oczywiście udział w zlotach w przyszłości, jak McMaster zrobi Easta jesienią to nawet jest duża szansa pojawienia się z mojej strony, nie rezygnuję z aktywności na forum, nawet jakby mnie natchnęło na napisanie czegoś, to zawsze jest emulator ;)