1

Temat: config.sys do sparty zaiesza mi atari

Sytuacja: mam KMK/Idea ,sparte 4.42 zaladowana na Atarimax carta. Zrobilem dwie partycje przy pomocy FDISK2 po  256 sektorow, 65534. Ustawilem jako D1 i D2. Aktywowalem, pierwsza ustawilem jako BR. Sformatowalem pod sparta, wlaczam atari, sparta widzi dyski, moge kopiowac,wgrywac itp ale przy starcie pisze mi ze Ramdisk contens preserved. Atari ma wstawione 1088 pamieci w/g Pasia. Chcialem napisac config.sys zeby zalozyc ramdysk i zaladowac sterownik do VBXE Drac030, Grzybson podeslal mi swoj:

SET PROMPT=$L$P
USE BANKED
DEVICE SPARTA
DEVICE SIO
DEVICE ATARIDOS
DEVICE QUICKED              //można wywalic, przyśpiesza edytor ekranowy E:
DEVICE JIFFY                   //można wywalic, programowy zegar
DEVICE COMEXE              //można wywalić, sprawia, że jesli plik ma rozszerzenie exe, to jest jakby z automatu uruchamiany przez x, nie trzeba go pisać
DEVICE CAD                    //można wywalic, to wprowadza skrót klawiszowy bodajże ctrl+shift+inverse jako coś ala ctrl alt delete

Skopiowalem go do windowsowego notatnika, potem zgralem na atari pod nazwa config.sys na partycje D1: i Atari mi sie zawiesza gdy bootuje bez wcisnietego option.
Wyrzucilem z konfiga wszystko oprocz:
USE BANKED
DEVICE SPARTA
DEVICE SIO
DEVICE ATARIDOS

I mam to samo, komputer mrugnie tylko diodą od KMK i zawiesza sie. Co robie nie tak?

Update:
Uff , sam sobie odpowiem, po napisaniu konfiga w edytorze atari ,panther, wszystko dziala. Echhh ciemnota.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-04-29 23:46:01)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

2

Odp: config.sys do sparty zaiesza mi atari

Tzn. co było przyczyną? Zapomniałeś przekonwertować znaki końca linii na $9B?

KMK
? HEX$(6670358)

3

Odp: config.sys do sparty zaiesza mi atari

No dokladnie, w zasadzie nie wiedzialem ze trzeba, coz, moje gapiostwo.  No ale juz jest ok, KMK ze spartą smigaja az milo, driverek S2: mi sie laduje przy starcie, co prawda za drugim razem bo zanim vbxe sie uruchomi to juz driver startuje i nie wykrywa VBXE ,ale po COLD  jest wszystko tak jak chcialem.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

4

Odp: config.sys do sparty zaiesza mi atari

do czego to już doszło, to może trzeba przyjąć dla Atari XE/XL za standard końca linii #13#10 jak na PC żeby w przyszłości się innym nie myliło :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Odp: config.sys do sparty zaiesza mi atari

bo te piecety to tylko problemy robia, jak zreszta widac. I prosze sie ze mnie nie smiac, nadrabiam zaleglosci a po przekopaniu forum i Googla nie znalazlem tak oczywistej odpowiedzi wiec moze komus sie to przyda, poza tym nawracam sie z myide na sluszny system tym razem na powaznie czyli KMK ze spartą i nie mam łatwo i przyjemnie.

A tak z innej beczki,sparta zaladowana na atarimaxa 1mbit , numen odpalony z HD , przebankowany , chodzi swietnie do 3/4 potem na duzym scrollu sie robia smieci ,chwile pozniej sie zawiesza, tak u mnie jak i u Electrona, wada atarimaxa czy jakis bug?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

6

Odp: config.sys do sparty zaiesza mi atari

...dziwne, bo Numen u mnie działał zawsze w 100% ok. SDX 4.42, KMK. i dodatkowo cała ta moja choinka ;)-

Bardziej interesuje mnie opóźnienie związane ze startem VBXE pod SDX. Co z tym jest nie tak?

Ostatnio edytowany przez Pin (2009-05-01 07:23:03)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: config.sys do sparty zaiesza mi atari

Vbxe potrzebuje paru sekund na wystartowanie, a sparta przy starcie laduje sobie driver Drac030 do VBXE  ktory stwierdza ze VBXE ma bo jeszcze nie wystartowalo, po restarcie jest wszystko ok.
Candle dosle Stereo to przy okazji wstawie wewnetrzna sparte, bo cos widze te Atarimaxy mieszaja.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

8

Odp: config.sys do sparty zaiesza mi atari

zaxon: Numen być może nadpisuje tę część SDX, która jest w dodatkowym RAM-ie i stąd krzaki. A Pin ma 1 MB, więc nic mu się nie nakłada...

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: config.sys do sparty zaiesza mi atari

Sprawdze z ciekawosci, tez mam 1 mb, zreszta i tak wstawiam wewnetrzna sparte, ta na atarimaxsie to z lenistwa.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993