1

Temat: Ze schowka Windows do emulatora Basica?

Czy da się jakoś wkleić do edytora Basica kod który mam w pamięci - schowku Windowsa? dla emulatora Atari800Win Plus?

2

Odp: Ze schowka Windows do emulatora Basica?

Najlepiej metodą chwyć i upuść przeciągając myszką.... ;)

Emulator to pewnie by i przyjął (jakby go doprogramować) , ale co na to Basic - pewnie by się obraził za brak aktywności ENTER D:\NameFile.LST 

A co jest dla ciebie kodem?
Chcesz odpalać programy Basicowe pod emulatorem?

3

Odp: Ze schowka Windows do emulatora Basica?

po prostu znalazłem w sieci listingi programów w Basicu sprzed lat, których wtedy nie miałem cierpliwości przepisywać na atari, i zastanawiam się, czy da się to jakoś skopiować ;-)

4

Odp: Ze schowka Windows do emulatora Basica?

Po prostu wprowadź je w jakimkolwiek notatniku, potem w emulatorze (a800win+) masz opcję "convert ASCII -> ATASCII" i jak Pajero napisał: ENTER"H1:przepisanyplik.bas"

___
Press play on tape...

5

Odp: Ze schowka Windows do emulatora Basica?

Pewnie wyjdę na lamera ale:

zrobiłem jak mówiliście, Convert, ENTER "D:\TEST2.LST" - ekran znika, w takim sensie że jest czyszczony, i to na tyle, kodu w pamięci nie ma.. help?

6

Odp: Ze schowka Windows do emulatora Basica?

a tak się głupio zapytam, go co napisałeś w notatniku ma numery lini?

np.

10 REM *** TEST ***
20 GRAPHICS 0
30 ? "BUM!"

ENTER "D:\TEST2.LST"

no i ten back-slash "\" jest zupełnie niepotrzebny, pisz po prostu:

ENTER "D:TEST2.LST"

Ostatnio edytowany przez seban (2009-05-30 20:14:23)

7

Odp: Ze schowka Windows do emulatora Basica?

tak, ma numery linii ;-)

8

Odp: Ze schowka Windows do emulatora Basica?

a bez tego "\" działa?

9

Odp: Ze schowka Windows do emulatora Basica?

no i nie działa, napisze raz jeszcze krok po kroku co robię:


1. Mam plik tekstowy z kodem, dowolnym kodem
2. W emulatorze: MISC>CONVERT> ASCII to ATASCII
3. Wskazuje plik, wybieram opcję "EOL only", emulator pyta o miejsce gdzie zapisać plik, zapisuje jako "TEST2.LST" na dysku e:
4. następnie w edytorze basica wpisuje: ENTER "E:TEST2.LST"
5. wszystko znika, ekran jest czysty, wpisuje LIST - kodu nie ma ;-((

10

Odp: Ze schowka Windows do emulatora Basica?

eee... słuchaj.... jeżeli piszesz "ENTER "E:TEST2.LST"  to w przypadku ATARI nie oznacza dysku "E" tylko urządzenie "E:" które w systemie atari jest edytorem ekranowym, czyli próbujesz wczytać plik nie z dyskietki ale jakby to powiedzieć po "pecetowemu" z urządzenia STDIN :) tak jakbyś na PC napisał:

copy con:  c:\test.txt

OS Atari domyślnie instaluje urządzenia:

"C:" magnetofon
"P:" drukarka
"E:" edytor ekranowy
"S:" ekran graficzny
"K:" klawiatura

inne urządzenia pojawiają się po wczytaniu odpowiednich programów od ich obsługi, np. urządzenie "D:" pojawia sie po wczytaniu DOS-a.

rozwiązania masz dwa, albo wrzucisz sobie ten swój plik do jakiegoś pliku ATR wraz z dosem, albo tak jak pisano wcześniej użyjesz udawanego przez emulator wirtualnego dysku "H1:". Scieżki odpowiadające wirtualnym twardym dyskom ustawiasz w ATARI 800WIN po naciśnięciu ALT+H lub z menu Atari->Hard disks.

Ostatnio edytowany przez seban (2009-05-30 21:29:05)

11

Odp: Ze schowka Windows do emulatora Basica?

ok, czyli pierwsza kompromitacja już za mną, jedźmy dalej ;-)

ustawiam więc sobie w ustawieniach hard disk jako h1: e:
i teraz po wpisaniu 

ENTER "H1:TEST2.LST" mam ERROR 130

Ostatnio edytowany przez mac_z (2009-05-30 21:09:21)

12

Odp: Ze schowka Windows do emulatora Basica?

A w opcjach emulatora: ATARI->OPTIONS masz zaznaczone "H: patch"?

i weź popraw powyższego swojego posta :) Zaraz przyjdzie admin i się zdenerwuje ;) (chodzi o punkt nr 8 regulaminu forum, regulamin jest tu: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=817)

13

Odp: Ze schowka Windows do emulatora Basica?

Działa! Działa! Wielkie, wielkie dzięki, wracam do atarii po 15 latach przerwy, więc dziękuje za cierpliwość i wyrozumiałość ;-)

Ostatnio edytowany przez mac_z (2009-05-30 21:09:05)

14

Odp: Ze schowka Windows do emulatora Basica?

No to masz co nadrabiać. I jeśli Cię interesują 8-bitowe tematy to nudy nie uświadczysz. Scena Atari może nie najpłodniejsza, ale ciągle ewoulująca....

15

Odp: Ze schowka Windows do emulatora Basica?

7 lat temu miałem pomysły wprowadzenia urządzenia "schowek" w a800winPLus oraz opcji "wklej tekst", ale nie doczekały się realizacji.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE