51

Odp: Quo Vadis scena?

http://madteam.atari8.info/index.php?prod=ziny

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

52

Odp: Quo Vadis scena?

gepard napisał/a:

(...)
podstawowy problem to brak nowych ludzi.
(...)
A definitywnie scenowanie załatwił internet ze swoimi pok(r)econymi stronami pokroju atariarea itp:);)

Myślę, że to dwa podstawowe problemy. Jak je rozwiązać?
1. Potrzebna strona WWW dla "ludzi z zewnątrz": co to jest demoscena, Atari, emulator, dać linki. Sporo informacji jest w Atariki, ale brakuje wstępu.
2. "Stara gwardia" wraca do tradycyjnego swapu.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

53

Odp: Quo Vadis scena?

Znaczki oddałeś? ;)

54

Odp: Quo Vadis scena?

Przecież Ty nie czitowałeś. :)

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

55

Odp: Quo Vadis scena?

Jak potrzebujesz Vasco jakieś stare stampy to gdzieś jeszcze je wygrzebie, zdaje się że mam jakieś twoje stare trochę przykurzone :)

Ostatnio edytowany przez Ramos (2009-09-10 11:16:55)

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

56

Odp: Quo Vadis scena?

Myslalem zeby na jakis okragly jubileusz mojego scenowania wyslac jakies okolicznosciowe dyskietki do moich ctx :) Tyle ze 10lecie juz minelo, a 15 lecie nie jest okragle :)

57

Odp: Quo Vadis scena?

Mikey... 15 lecie nie okrągłe?!?... zależy jak na to patrzeć ;)

15(dec)=%1111(bin) ;P ewentualnie poczekaj jeszcze rok i będzie okrągła $10 rocznica :P

seban

58

Odp: Quo Vadis scena?

hyh, no zawsze sie na tym lapalem ze przeliczma wszystko na hex, a teraz taka wtopa :)
no to ide kupic znaczki i klej :)

Ostatnio edytowany przez mikey (2009-09-11 11:47:32)

59

Odp: Quo Vadis scena?

Jak zrobicie obchody rocznicowe, to przyjadę z ogłuszaczem2 ;)

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

60

Odp: Quo Vadis scena?

mikey napisał/a:

hyh, no zawsze sie na tym lapalem ze przeliczma wszystko na hex, a teraz taka wtopa :)
no to ide kupic znaczki i klej :)

ha! a własnie...kto to miał robić stronkę ze swapowanymi tekturkami itp? ;)

Ostatnio edytowany przez gepard (2009-10-07 21:54:58)

gep/lamers^dial

61

Odp: Quo Vadis scena?

Przeciez juz dawno zrobil. Rzuc okiem na jego strone "serwisowa".

Ostatnio edytowany przez mazi (2009-10-08 05:57:48)

62

Odp: Quo Vadis scena?

mea culpa! :-) rox! kilka z nich pamiętam doskonale:) musze pogrzebać w zbiorach, bo też coś powinienem mieć ze "złotych czasów"

ps. http://m.wirelabs.net/photo/texturki/LBS-2.jpg   ...ktoś pojechał po ś.p. Qbku...

mikey: http://m.wirelabs.net/photo/texturki/highlight.jpg    ..chyba źle podlinkowany.

gep/lamers^dial

63

Odp: Quo Vadis scena?

powrooz - może byś jakąś kolekcję graficzną wypuścił i w cale nie muszą być to różne tematy prac możesz zrobić to formie jakieś historyjki (coś z scenariuszem) + jakieś elementy animacji
jestem pewien że to by zabiło wszystko co do tej pory powstało ;)

Poza tym to dzięki twojej aktywności wróciłem do rysowania tylko tu wszyscy gry chcą pisać f... i to co powiedziałem że na komodorku są nudne dema mając na myśli efekty to raczej trzeba przyznać że są piękne. Myliłem się i to bardzo bo warto by było postawić na takie proste produkcje przynajmniej było by co oglądać ;)

64

Odp: Quo Vadis scena?

@ripek - przyjemnie mi czytać , że wracasz  (mam nadzieję - na dobre)  do wspierania małego Atari i że mam w tym jakiś udział ;)
Co do mojej kolekcji graficznej - myślałem o tym wielokrotnie , ale niestety na razie nie jestem gotowy - ale pomału zbieram sobie materiał w głowie - i mam nadzieję że coś z tego wyjdzie.  Ogólnie.. mam teraz rozpoczętych parę projektów związanych z małym Atari i myślę - kiedyś i na pewno je skończyć.
Co do demosceny - prawdę powiedziawszy wolę podziwiać dema niż zagrywać się w "nowe/stare" gry , niestety Atari w tym temacie ogarneła pustka, więc trzeba się oglądać na inne platformy. Przyczyny takiego stanu były już  wymienione w wątku. Dodam, że mi osobiście brakuje większej liczby parties ( tylko Głuchołazy ) oraz myślę że jakaś wzajemna motywacja by się przydała. 
Wątek założony był pod wpływem 'małej' złości po obadaniu staffu + niemożność bycia na party w Głuchołazach.
Ochłonąłem :) i myślę ze przyszły rok będzie lepszy.
+ czekam Ripek na Twoją grafikę w jakieś demoscenowej produkcji i może być :) na VBXE -- ja niestety(albo stety)  poza 5 kolorów i duszki nigdzie się nie wybieram.
@Seban - Dzięki za miłe słowa.
@MacGyver - wprowadziłem Ciebie w błąd z tym nowym demem od TBL na Amigę - bije się w pierś  , po reaktywacji forum AmigaDemosceneArchive doczytałem że chodziło o powrót amigowskiej grupy Skarla. -- póki co nie ma produkcji ani od Skarla ani od TBL.

65

Odp: Quo Vadis scena?

When We Ride On Our Enemies by Skarla; kiedys jedno z moich ulubionych demek :) Może jeszcze coś zrobią i poprawią swój dorobek (ztcp to ze 2-3 demka tylko popełnili). Niemniej bardzo mi się grupka podobała z racji designu produkcji i msx. Taka grupa Essence v2.0 (Makaveli rox! :) ale z racji wspólnych korzeni i składu to prawie to samo.

ripek: grafy z 2lajnera wpyte! normalnie zaraz poszukam płytek z amiscene, by zrobić back2roots i walnąć sobie np. jakąś grafę na koszulkę :)

http://www.youtube.com/watch?v=BIPINDJReiE   <------ When we ride on our enemies by Skarla

gep/lamers^dial

66

Odp: Quo Vadis scena?

Mnie też się marzy aby było więcej chętnych do pisania nawet bardzo prostych dem ale prędzej doczekam się dobrego polskiego filmu Si-Fi niż ktoś się skusi do kodowania.
Co do demka robię je z pewną osobą na razie cicho sza ( ty i tak się domyślasz kto to i jakie będą tam efekty) ale stawiam tam na prosty design.
Tylko coś mój koder na maile nie odpisuje (mam nadzieje że to czyta)
Odnośnie innej platformy próbowałeś coś na PieCyku narysować mogę pokazać Ci to co umiem (niewiele ale zawsze coś)
A ty mnie poduczył byś w G2F i obiecuje że stanę do rywalizacji na najbliższym party ;)

67

Odp: Quo Vadis scena?

@ripek,
Nie próbuje i nie zamierzam rysować/pixlować na PieCku  - nie mam czasu na naukę programów graficznych a przede wszystkim nie jestem aż tak zdolny :( . Poza tym nie radzę sobie z tabletem (nie mam, ale próbowałem) , a tradycyjny "ołówek" do rysowania trzymałem ostatni raz w liceum. Czasami sobie  odwiedzę galerię grafik CG (np. na itsartmag.com ) ale to bardziej zniechęca niż zachęca do tworzenia graficzek - dlaczego? bo grafiki tam są rewelacyjne i ma się wtedy pretensje do swoje ubogiej wyobraźni :)
co do g2fa -- moje opanowanie programu jest podstawowe !!, myślę że najważniejsze jest opanowanie niektórych klawiszy (do przełączania kolorów , podświetlania duszków i inwersji itp. ) pod zoomem ..... i w zasadzie to tyle . Trzeba mieć też dużo cierpliwości i nie zniechęcać się .. i czasami poszukać innego rozwiązania we własnym obrazku aby go bardziej dostosować do programu.
Będziesz potrzebował jakiekolwiek pomocy - daj znać na priv, postaram się na pewno pomóc.
Ripek widziałem Twoje graficzki na piecu ( scene.pl, i na atarionline.pl )  i przyznam ze są naprawdę efektowne na pierwszy rzut oka..

Wracając do demosceny , to zgadza się że na Atari brakuje nawet najprostszych interek ( logos+(jakiś efekt/bez efektu)+msx+scroll ) więc tym bardziej trzymam kciuki za pomyślne ukończenie Waszego demka -- tym bardziej że Twój slideshow "Extract" jest jedną z niewielu produkcji która posiada design (!)
Ja w planach mam też demko ( być może nawet dwa ) , ale za wcześnie się wypowiadać - mam nadzieję zdążyć na Forevera lub ewentualnie Breakpoint choć z jednym ( jeszcze nie wiem jak. ale zamierzam w końcu tam się udać :) ) na razie męczę  się z jedną graficzką do Panga od 3 tygodni - tak to z tym czasem jest.

... a wracając do pytania z pierwszego postu ktoś coś "deklaruje"  ??  ( ja+? , ripek+? , jeszcze ktoś chętny :) )

PS. trochę prowokacji  -- rozumiem  że cześć z greetsami w demach na Atari już nie jest potrzebna.. ;)

68

Odp: Quo Vadis scena?

powrooz napisał/a:

bo grafiki tam są rewelacyjne i ma się wtedy pretensje do swoje ubogiej wyobraźni

Wiesz, ja za tak "ubogą" wyobraźnię jak twoja to wcale bym się nie pogniewał... :)

powrooz napisał/a:

na Atari brakuje nawet najprostszych interek ( logos+(jakiś efekt/bez efektu)+msx+scroll )

Jesteś pewny, że chcesz dalszych Grzybson Inter? :)

Mały offtop: Adam, kiedy będziesz w rodzimej wiosce przyklasztornej?

grzybson/SSG^NG

69

Odp: Quo Vadis scena?

grzybson napisał/a:
powrooz napisał/a:

na Atari brakuje nawet najprostszych interek ( logos+(jakiś efekt/bez efektu)+msx+scroll )

Jesteś pewny, że chcesz dalszych Grzybson Inter? :)

JA NIE CHCE (w dotychczasowej formie), bo "Grzybson_Demo" jakos nigdy nie wyroznialo sie chocby pod wzgledem grafiki - a przy niedoborze zdolnosci koderskich choc cos by sie przyjemnie ogladalo (jak koledzy wspomnieli wyzej). :>

ripek napisał/a:

powrooz - może byś jakąś kolekcję graficzną wypuścił (...)
jestem pewien że to by zabiło wszystko co do tej pory powstało ;)

OOz napisał/a:

Ripek widziałem Twoje graficzki na piecu ( scene.pl, i na atarionline.pl )  i przyznam ze są naprawdę efektowne na pierwszy rzut oka..

Panowie, skonczcie z ta kurtuazja - po prostu pogratulujcie sobie talentu i zakasajcie rekawy do pikslowania!  :D

No i...
juz Wam teraz nikt nie wyskoczy z zarzutem, ze rysujecie na obcej platformie i potem "konwertujecie" na Atari ZAMIAST machac joystickiem i obslugiwac  McPaintera, tudziez XLP_MAX albo Lepixa ...  - to se ne vrati !!!  Niemniej wyklocano sie o to ostro...  ;)

Ostatnio edytowany przez Dracon (2009-10-12 10:08:38)

70

Odp: Quo Vadis scena?

powrooz - na CG wszystkie prace (chyba wszystkie) są robione przy pomocy tabletu i techniką malarską ja nie posiadam tabletu chociaż kusi mnie kupić http://www.geniusnet.com/geniusOnline/u … M712_l.jpg cena ok 440zł co jest bardzo mało jak ze takie możliwości i rozmiar ale jak się sprawuje trzeba będzie samemu przetestować
co do rysowania na PC to rysuje się prościej niż na atari ;) ja kożystam z jakieś 2-5% możliwości Adobe Photoshopa i mi to wystarcza mogę Ci porobić tutoriale i zobaczysz że to dziecinie proste.
mało tego tak się do niego przyzwyczaiłem że robię na nim graficzki na atari :D

Dragon - o kiedy się ożeniłem nie myślę o machaniu joyem :D:D:D
A tak nawiasem może zrobimy tą stronę atari art cośik jak ASMA bo 0xF się dopytuję kiedy to będzie
powrooz jesteś chętny ?

71

Odp: Quo Vadis scena?

a własnie panowie, moze polecicie jakiś tablecik, nie musi mięć milionów wodotrysków i magicznego buttona a'la "push 2 win gfx compo" w zamaszystej cenie...ogólnie stosunek możliwości/cena...czyli taki w sam raz :/

na razie ćwiczę na PPC z użyciem VSPainter, PocketArtist i Pencil Box...niezła jazda z rysikiem :)

gep/lamers^dial

72

Odp: Quo Vadis scena?

http://intuos4.pl/ (model A5)

Stac Cie na niego, a do tego to gwarancja jakosci i wygody. :)

73

Odp: Quo Vadis scena?

1.6k za tablecik? To ja pozostanę przy ołówku i skanerze :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

74

Odp: Quo Vadis scena?

Powodzenia! ;]

P.S. Swoja droga szkoda, ze na rynku tabletow liczy sie wciaz  tylko jedna firma...  :|

Ostatnio edytowany przez Dracon (2009-10-12 14:32:56)

75

Odp: Quo Vadis scena?

Atari z Touch Table? ;)