1

Temat: Survivor - GRA :)

Czy ktokolwiek posiada działającą na prawdziwym Atari grę Survivor?? Podobno kopia z min. Fandala ma jakieś odwołania do procedur obsługi magnetofonu i z tego względu nie zadziała pod dos'em, względnie initem.

wygląda to tak:
http://atari.fandal.cz/detail.php?files_id=2916

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: Survivor - GRA :)

Mam na którejś z kaset (na 90% pod KSO2000).
A bardzo potrzebna?

wszystkie trzy strony świata

3

Odp: Survivor - GRA :)

Pin napisał/a:

Podobno kopia z min. Fandala ma jakieś odwołania do procedur obsługi magnetofonu i z tego względu nie zadziała pod dos'em, względnie initem.

.. więc nie wiem, czy wersja spod KSO tutaj zadziała :) - czyli dla jasności chodzi o to, by gra działała z czegokolwiek poza magnetofonem (i drukarką, oraz modemem :) )

Ostatnio edytowany przez Pin (2009-08-14 21:38:55)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Survivor - GRA :)

offtopic: Miałem ją na kasecie. Zarąbista! Szkoda, że nie ma działającej file'ówki.

5

Odp: Survivor - GRA :)

Proponuję zainteresować się plikiem Survivor (v2).atr z bazy gier AtariOnline.
Sprawdzałem przed chwilą na real Atari. Śmiga, aż miło wczytywane z SIO2SD i to nawet pod Qmegiem.

6

Odp: Survivor - GRA :)

hmmmm - sprawdzam.

Podlinkowany plik ATR zawiera inną grę. Grę "Qb".

Czy ktoś może "spaczować" wersję magnetofonową tak, by działała spod normalnego dosa, lub/i inita?? Pytanie na forum ponawiam - kiedyś pytałem, to okazało się że wersja normalnie działająca nie istnieje, a nikomu nic się nie chce robić :( ........... a gra jest zajebista!!


Ratunku, czy ktoś może mi pomóc ?????????????????? :) - bo już nie wiem jak pisać ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2009-08-20 00:09:14)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Survivor - GRA :)

"u mnie dziala" tm

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

8

Odp: Survivor - GRA :)

Pin napisał/a:

Podlinkowany plik ATR zawiera inną grę. Grę "Qb".

No jak?! Link jest dobry i prowadzi do gry Survivor, która startuje z atr-a!
Pin, spokojnie. Zrób wszystko powoli i bez nerwów ;)

9

Odp: Survivor - GRA :)

dobra - widzę OCB> tylko jednego nie rozumiem. ATR po zbootowaniu faktycznie uruchamia to, co mnie interesuje - lecz katalog obrazu dyskietki nie zawiera wspomnianej gry jako tak, tylko DOS'a, którego nie ma, oraz grę QB.

Ponowię więc zmodyfikowaną część pytania - chodzi o plik, a nie obraz dyskietki, więc czy istnieje w naturze PLIK z grą Survivor taki, który działa spod DOS'a, względnie inita? :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Survivor - GRA :)

No cóż, wcześniej było tak:

Pin napisał/a:

czyli dla jasności chodzi o to, by gra działała z czegokolwiek poza magnetofonem (i drukarką, oraz modemem :) )

i to założenie wskazany plik atr spełnia :)

Skoro jednak gra jest na dyskietce (obojętnie w jakiej formie), to może da się z niej wyciągnąć...

11

Odp: Survivor - GRA :)

jakoś musi się dać, bo ktoś - kto zajmuje się kodowaniem jako tak, raczej tego rodzaju sprawy rozwiązuje zwykle dość szybko i bezproblemowo. Problem polega na tym, że zasadniczo podobno zajmuję się muzyką, a jedyną wiedzą w kwestii programowania jest umiejętność posługiwania się Turbo-Basicem, czego skutkiem poniekąd było powstanie kilku mniej, lub bardziej rozbudowanych programików, czy nawet quasi demek :). W takiej sytuacji, nawet znając elementarne podstawy assemblera 6502 raczej nie poradzę sobie z przerobieniem wspomnianego pliku ATR. Z czego oglądałem temat bliżej, plik DOS.SYS zawiera w sobie grę survivor, więc gra bootuje się z obrazu ATR na zasadzie DOS'a.


EDIT;

i znów CISZA :) - ehhhh

EDIT;

la, la, la, la, la, la... nikt tego nie umie zdiełać?? - czy za wszystko trzeba płacić w dzisiejszych czasach?? ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2009-08-21 22:50:06)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info