Temat: cartridge SpartaDOS

Witam , szukam schematu cartridge SpartaDOS

pozdrawiam

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

2

Odp: cartridge SpartaDOS

Ale czy masz licencję od KMK? Bo to śliska sprawa... ;)
A na poważnie: http://atariki.krap.pl/index.php/Sparta … k_(2x128k) (są linki) oraz http://trub.atari8.info/index.php?ref=sdx_upgrade

Sikor umarł...

3

Odp: cartridge SpartaDOS

Sikor napisał/a:

Ale czy masz licencję od KMK?

Zechciej to wyjaśnić, Sikor.

KMK
? HEX$(6670358)

4

Odp: cartridge SpartaDOS

SDX ?
http://www.dereatari.republika.pl/atarisch/sparta.zip
http://hardware.atari8.info/sdx.php

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: cartridge SpartaDOS

THX !!! brakuje tylko schematu plytki

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

6

Odp: cartridge SpartaDOS

Wiadomość skasowana

Ostatnio edytowany przez jer (2009-08-29 10:08:45)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

7

Odp: cartridge SpartaDOS

@KMK: to po prostu po chrui z Lotharkiem i KMK/IDE. Poszło o licencję, okazało się, że Lothar brał i tak od Piguły. A wystarczyło by na stronie jedno zdanie dopisać typu "Jak chcesz sprzedawać/zarabiać, zgłoś się do... (tu wstawić odpowiednie dane). A ponieważ nową spartę też robisz Ty ze spółką - nigdy nie wiadomo, jakiej reakcji się spodziewać (teoretycznie przynajmniej). Ot i cała tajemnica...

Sikor umarł...

8

Odp: cartridge SpartaDOS

ehm, ale projekt sdx jest za fri i bez licencji
vbxe tez jest robiona na licencji, nawet przy myide trzeba starac sie o licencje
jesli nie bedzie sie wspierac oryginalnych autorow rozwiazan nie beda mieli zadnej motywacji by robic cokolwiek dla malego atari, a chyba na tym nikomu nie zalezy

przechodze na tumiwisizm

9

Odp: cartridge SpartaDOS

Sikor napisał/a:

A wystarczyło by na stronie jedno zdanie dopisać typu "Jak chcesz sprzedawać/zarabiać, zgłoś się do... (tu wstawić odpowiednie dane).

Przecież właśnie tak jest tam napisane: http://drac030.krap.pl/pl-kmkjz-pliki.php Niedowidzisz?

A ponieważ nową spartę też robisz Ty ze spółką - nigdy nie wiadomo, jakiej reakcji się spodziewać

Nie, mój drogi, właśnie że wiadomo, gdyż na temat KMK/JŻ IDE wypowiadałem się wiele razy i wszyscy, którzy czytają to forum, włącznie z tobą, drogi Sikorze, sobie świetnie już zdają sprawę, że jeśli ktoś chce robić dystrybucję, to powinien się zgłosić do m.in. mnie o pozwolenie. Nie trzeba do tego żadnych napisów - no chyba że masz zaawansowaną sklerozę.

Nie przypominam sobie natomiast, żeby ktokolwiek miał kiedykolwiek jakiekolwiek podobne zastrzeżenia do SDX. Na stronie SDX Upgrade też takich nie widać. Mógłbyś mi przeto wytłumaczyć, skąd, _wobec_powyższego_ wpadłeś na pomysł iż "nigdy nie wiadomo, jakiej reakcji się spodziewać"?

Hint: KMK JŻ IDE był od początku produktem komercyjnym. SDX Upgrade nie. No więc?

KMK
? HEX$(6670358)

10

Odp: cartridge SpartaDOS

Candle napisał/a:

ehm, ale projekt sdx jest za fri i bez licencji

Owszem, z założeniem że każdy kto chce mieć SDX Upgrade 4.4x będzie mógł sobie ją zrobić. Dlatego uwagi Sikora są tu nie na miejscu.
Natomiast support dla sprzętu (kartridży) sprzedawanego tu i ówdzie przez różnych "producentów" zależy od głównie naszej dobrej woli i wynika najczęściej z porozumienia.

11

Odp: cartridge SpartaDOS

KMK: napis pojawił się dopiero po sprawie z Lotharkiem. A jak widzę, Ty też masz kłopoty ze wzrokiem - na końcu postu do Bitmana dodałem :), a potem zacząłem zdanie od:  A na poważnie... Nieważne.

Sikor umarł...

12

Odp: cartridge SpartaDOS

Tia to byla sprawa pomiedzy draco030 a Lotarkiem i Mna, ale to dotyczylo sprzedawania produktu i juz zostalo to dawno wyjasnione i nie ma po co to rozstrzasac ponownie jak zreszta Konrad i Trub slusznie tutaj wspomnieli.
Inna sprawa to to iz Bitman raczej chyba nie zamierza "trzaskac" cartow na sprzedaz tylko zrobic dla siebie, no chyba ze sie myle.

13

Odp: cartridge SpartaDOS

Sikor napisał/a:

KMK: napis pojawił się dopiero po sprawie z Lotharkiem.

Nie, mój drogi, on jest tam dużo dawniej niż od lata zeszłego roku. Poza tym oidp w archiwach są pliki tekstowe podobnej treści. Więc zastanów się łaskawie, zanim coś palniesz.

PS. Właśnie sprawdziłem, plik COPYING.TXT zastrzegający dystrybucję softu od mojej zgody ma datę 17 maja 2006 roku. No i jak? :)

Ostatnio edytowany przez drac030 (2009-08-29 16:50:38)

KMK
? HEX$(6670358)

14

Odp: cartridge SpartaDOS

Uaaa, hmmm, odezwe sie a co mi tam, sam "produkowalem" sparty na atarimax i sprzedawalem, cos kolo 5 szt,  ale wczesniej napisalem do Truba i spytalem sie czy moge, zezwolenie bylo, poszlo pare do ludzi. Panowie, nie mozna tego rozwiazac jakos sensownie?

Prosty przyklad z mojej dzialalnosci w zx spectrum , produkuje  urzadzenie na licencji , dostalem pelna dokumentacje,  place autorowi 50 zl od sztuki, zamawiam  przewaznie  po 10 szt licencji. Kazdy korzysta, ja  bo mam wsparcie techniczne, on bo wplywa gotowka, klienci bo maja urzadzenie  do kupienia w kazdym momencie.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-08-29 16:50:11)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

15

Odp: cartridge SpartaDOS

drac030 napisał/a:
Sikor napisał/a:

KMK: napis pojawił się dopiero po sprawie z Lotharkiem.

Nie, mój drogi, on jest tam dużo dawniej niż od lata zeszłego roku. Poza tym oidp w archiwach są pliki tekstowe podobnej treści. Więc zastanów się łaskawie, zanim coś palniesz.

PS. Właśnie sprawdziłem, plik COPYING.TXT zastrzegający dystrybucję softu od mojej zgody ma datę 17 maja 2006 roku. No i jak? :)

Sprawa z KMK/IDEa i Monsoftem (kiedy pojechałeś Lotharkowi) sięga 2007 roku ( http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=5301 - jeden z wątków, nie mogę znaleźć tego z dyskusją).
A, sorki, dyskusja z 2008 roku - u konkurencji była: http://atarionline.pl/v01/index.phtml?s … ct=stragan  - wtedy już informacja chyba była, ale głowy nie dam.
Nieważne, spotkajmy się na jakimś sztabie i napijmy piwa - wyjdzie nam lepiej na zdrowie niż dyskusja tutaj ;)

Ostatnio edytowany przez Sikor (2009-08-29 20:57:50)

Sikor umarł...

16

Odp: cartridge SpartaDOS

A, sorki, dyskusja z 2008 roku - u konkurencji była: (...) wtedy już informacja chyba była, ale głowy nie dam.

Możesz bezpiecznie dać, już była i to dawno. Poza tym ona jest dla osób postronnych i niezorientowanych, a ty raczej jesteś zorientowany, więc ocb? Czemu miał służyć ten przytyk w poście nr 2, dowiem się w końcu? Ktoś chce się upewnić, czy może swobodnie handlować płytkami do SDX, mimo że znowu nie raczył zapytać o to autorów (tak z uprzejmości), i nasłał ciebie - tak mam to może zrozumieć? Czy lepiej nie?

Ostatnio edytowany przez drac030 (2009-08-29 21:58:09)

KMK
? HEX$(6670358)

17

Odp: cartridge SpartaDOS

drac030, jesteś przewrażliwiony. Gdyby była wiosna - powiedziałbym, że masz przesilenie zimowe... A tak sam nie wiem, co masz... Potraktuj to humorystycznie, jak nie chcesz/nie możesz - przykro mi, nic więcej nie mogę zrobić. A co do produkcji Sparty DOS X - właśnie takie podejście jakoś mnie odrzuca od stosowania... KMK/Idea też w sumie nje używam w tej chwili - nie chciało mi z przejściówką na CF chodzić (wiem, może wina przejściówki, ale SIO2IDE bezproblemowo tą samą przejściówkę przyjęło). Póki co - starcza mi SIO2SD - najwygodniejsze (jak dla mnie) w użyciu. A że nie mam 512 bajtowych sektorów (brak SDX) oraz super prędkości (tak, p[rzyznaję, KMK/IDEA ma zarąbistą prędkość, przyzwyczaiłem się do takiej mając onegdaj Karin Maxi) - trudno. Jakoś przeżyję, bazyliona operacji nie robię na sprzęcie.

Sikor umarł...

18

Odp: cartridge SpartaDOS

Sikor napisał/a:

drac030, jesteś przewrażliwiony. Gdyby była wiosna - powiedziałbym, że masz przesilenie zimowe... A tak sam nie wiem, co masz... Potraktuj to humorystycznie, jak nie chcesz/nie możesz - przykro mi, nic więcej nie mogę zrobić.

Możesz: powstrzymaj się od niestosownych wypowiedzi. Tylko tyle. I aż tyle.

EDIT: i przemyśl sobie przede wszystkim swoje postępowanie:

1) najpierw robisz do mnie osobistą wycieczkę,

2) potem nie potrafisz jej w żaden zborny sposób uzasadnić,

3) a na dodatek dochodzisz do wniosku, że "nie ma sprawy, pójdziemy na piwo".

Chłopie, zakarbuj sobie, że w tym konkretnym przypadku to ja jestem stroną poszkodowaną przez twoje insynuacje, a wobec tego to nie ty, lecz ja decyduję, czy jest sprawa czy nie ma. Capisci?

A co do produkcji Sparty DOS X - właśnie takie podejście jakoś mnie odrzuca od stosowania....

Nie to, żebym szczególnie z tego powodu cierpiał, ale z ciekawości zapytam: JAKIE PODEJŚCIE? To, że SDX, jako soft, jest za darmo? Nie szkodzi, myślę, że jeśli to ma być problem, to zawsze możesz zrobić dobrowolna darowiznę.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2009-08-30 12:16:03)

KMK
? HEX$(6670358)

19

Odp: cartridge SpartaDOS

drac030 napisał/a:

3) a na dodatek dochodzisz do wniosku, że "nie ma sprawy, pójdziemy na piwo".

Chłopie, zakarbuj sobie, że w tym konkretnym przypadku to ja jestem stroną poszkodowaną przez twoje insynuacje, a wobec tego to nie ty, lecz ja decyduję, czy jest sprawa czy nie ma. Capisci?

Nie uważam, że w tym konkretnym przypadku jesteś właśnie osobą poszkodowaną, ale skoro Ty tak uważasz - to przepraszam, nie było to moim zamiarem. A że jesteś przewrażliwiony ostatnio - to fakt, ale to już niezależne ode mnie.
Mam nadzieję, że przeprosiny przyjęte. Pozdrawiam i życzę dozy lepszego humoru (w tym także dla mnie, bo ostatnio mam doła, więc może czasem p*ę bzdury), sikor

Sikor umarł...

20

Odp: cartridge SpartaDOS

Sikor napisał/a:

Mam nadzieję, że przeprosiny przyjęte.

Przyjęte, nie ma sprawy.

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: cartridge SpartaDOS

wowww , mam ostatnie pytanie czy ten gosc z allegro to jakis " autoryzowany dealer " ???

moze ktos z AA ???

http://www.allegro.pl/item729348649_kar … _4_20.html

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

22

Odp: cartridge SpartaDOS

HGW, nie podpisał się.

KMK
? HEX$(6670358)

23

Odp: cartridge SpartaDOS

Podpisał w linku O mnie

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

24

Odp: cartridge SpartaDOS

Faktycznie, przeoczyłem. Ja gościa nie znam, ale tez nie muszę, "menedżerem licencji" ;) dla SDX jest trub, to jego adres jest kontaktem na stronie.

KMK
? HEX$(6670358)

25

Odp: cartridge SpartaDOS

ja też nie znam, ale w końcu nie muszę :)