1

Temat: CMC - nagłówek

Mam takie pytanie. Jak po wyrypaniu muzyczki CMC  z pamięci ustala się jej nagłówek. Chodzi  mi ustalenie pierwszych bajtów muzy tj. ares początkowy i końcowy.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

2

Odp: CMC - nagłówek

Adresy patternów i instrumentów są adresami absolutnymi. Dane pierwszego patternu zaczynąją się równo 3 strony dalej, niż początek pliku muzyczki.

Może pomocny okaże się link

3

Odp: CMC - nagłówek

Wiem ze kiedys byl taki soft co to robil, a ja chyba tez reszta napisalem cos podobnego do CMC i MPT co pracowalo z Freezerem. Ale nie wiem jak to sie nazywalo i czy nawet zostalo kiedys puszczone na scene.

4

Odp: CMC - nagłówek

Smart Player autorstwa Charliego? Ramos,  Miker rzucił Ci linkiem do tego programu na "konkurencyjnym" forum ;)

grzybson/SSG^NG

5

Odp: CMC - nagłówek

A jak się wczytuje na Atari na jakimś DOSie kawałek pamięci np. muzykę CMC?

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

6

Odp: CMC - nagłówek

Ramos: w wypadku pliku .CMC jest to plik o strukturze binarnej, z nagłówkami systemowymi takimi, jakie posiada każdy wykonywalny plik, nie posiada tylko starterów typu INITAD i RUNAD.

7

Odp: CMC - nagłówek

Mnie chodzi, o wrzucenie pliku zgranego z pamięci np. od adresu $1000 - $2000 i później wykrycie go przez Smart Playera.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

8

Odp: CMC - nagłówek

Od $1000 to nie probuj, chyba ze masz Sparte X. Ogolnie to zalezy od DOSa. W Sparcie jest LOAD plik.ext 2000, w DOS II+/D LOA plik.ext 2000, w MyDOSie opcja L itd.

9

Odp: CMC - nagłówek

Przy szukaniu muzy nie zawsze polegalbym na naglowku. Gdyby RzÓg nie popelnik "CMC Miąchadełka" to swiat bylby piekniejszy i przyjazniejszy.... :>   A tak, czasami trzeba bylo samemu meczyc sie z odtwarzeniem czolowki muzyczki itp.

10

Odp: CMC - nagłówek

Mysle, ze wsrod modulow w CMC uzytych w produkcjach najwyzej 0.01% zostalo potraktowanych CMM.... Wiec mozna pominac.

11

Odp: CMC - nagłówek

"muzyczka" cmc nie ma zadnych naglowkow, ale przy zapisywaniu na dysku - zazwyczaj ma forme pliku binarnego (masz linka od maca do opisu), ale nie jest to wymogiem "routinek" grajacych.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

12

Odp: CMC - nagłówek

@lewiS: dokładnie. I raczej wszystkie z nich już są w ASMA.

I Ty zostaniesz big endianem...

13

Odp: CMC - nagłówek

Znalazłem mnóstwo muzy z CMC co nie ma w ASMA tylko muszę znaleść trochę czasu i pobawić się w ich rozprucie. Jest tego bardzo dużo.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA